The Study of Second Language Acquisition 2nd Edition

کتاب The Study of Second Language Acquisition 2nd Edition از انتشارات oxford،یک بررسی جامع از تحقیقات در زمینه‌ی اکتساب زبان دوم بوده که در طول چهل سال گذشته توسعه یافته است.

در کتاب The Study of Second Language Acquisition 2nd Edition بخش‌هایی در مورد زبان یادگیرنده، نقش محیط زبانی و زمینه اجتماعی، مکانیسم‌های درونی، تفاوت‌های فردی یادگیرنده و نقش آموزش ارائه می‌شود که یک گزارش متعادل را با ارائه دیدگاه‌های مختلف، از جمله دیدگاه‌های شناختی، زبانی، اجتماعی-فرهنگی، و عصب‌زبانی(neurolinguistics) ارائه می‌کند.

شناسه محصول: 311330

takhfif_code_15

جشنواره خرید محصولات اپل

برای دریافت تخفیف 20 درصدی عجله کنید!

4/760/000 

Title text example
0 نفر در حال مشاهده این محصول هستند!

کتاب The Study of Second Language Acquisition 2nd Edition از انتشارات oxford،یک بررسی جامع از تحقیقات در زمینه‌ی اکتساب زبان دوم بوده که در طول چهل سال گذشته توسعه یافته است.

در کتاب The Study of Second Language Acquisition 2nd Edition بخش‌هایی در مورد زبان یادگیرنده، نقش محیط زبانی و زمینه اجتماعی، مکانیسم‌های درونی، تفاوت‌های فردی یادگیرنده و نقش آموزش ارائه می‌شود که یک گزارش متعادل را با ارائه دیدگاه‌های مختلف، از جمله دیدگاه‌های شناختی، زبانی، اجتماعی-فرهنگی، و عصب‌زبانی(neurolinguistics) ارائه می‌کند.

عصب زبانشناسی (neurolinguistics )شاخه ای از زبان شناسی است که به رابطه بین زبان و ساختار و عملکرد مغز می پردازد.

 

ساختار کتاب The Study of Second Language Acquisition 2nd Edition

بخش اول کتاب The Study of Second Language Acquisition 2nd Edition   یک چارچوب کلی برای مطالعه فرایند یادگیری زبان دوم بیان می‌کند. بخش‌های بعدی توصیفی از زبان یادگیرنده، توضیح نقش محیط زبانی، بررسی مکانیسم‌های درونی زبان‌آموز، بررسی تفاوت‌های فردی در یادگیری زبان، و بررسی تحقیقات گسترده در مورد فراگیری زبان دوم در کلاس را ارائه می‌کنند.

 

درباره‌ی مجموعه‌ی Oxford Applied Linguistics

مجموعه‌ی Oxford Applied Linguistics،  مطالبی از نویسندگانی را جمع آوری کرده که در این حوزه‌ی پویا از پژوهشات بین رشته‌ای تحقیق و مطالعه می‌کنند. کتاب‌های این مجموعه از کتاب‌هایی که چنین پیشرفت‌هایی را، برای خوانندگان غیرمتخصص و مبتدی در دسترس قرار داده، تا کتاب‌هایی که ارتباط آن‌ها را برای نحوه‌ی درک زبان به عنوان موضوع و نحوه‌ی طراحی دوره‌ها و فعالیت‌های کلاس درس بررسی می‌کنند را، شامل می‌شود. به این ترتیب، این کتاب‌ها نه تنها خود حوزه زبان‌شناسی کاربردی را گسترش می‌دهند و اهمیت بیشتری به تحقیقات آن می‌بخشند، بلکه پایه‌ای ضروری و حرفه‌ای برای آموزش زبان و عمل به آن فراهم می‌کنند.

دامنه‌ی موضوعات پرداخته شده در این مجموعه شامل:(فراگیری زبان دوم، دوزبانگی و چند زبانه بودن، آموزش زبان و آموزش معلمان، آزمون و ارزیابی، برنامه‌ریزی و سیاست زبان، بین المللی سازی زبان، ارتباطات با واسطه فناوری، تحلیل گفتمان، گفتگو و تقابل عمل شناسی، سبک شناسی، فرهنگ لغت نویسی و ترجمه)

درباره‌ی رشته‌ی زبان‌شناسی

زبان‌شناسی (یا به انگلیسی: Linguistics) علمی است که به مطالعه و بررسی روشمند زبان می‌پردازد. در واقع، زبان‌شناسی می‌کوشد تا به پرسش‌هایی بنیادی همچون: «زبان چیست؟»، «زبان چگونه عمل می‌کند و از چه ساخت‌هایی تشکیل شده‌است؟»، «انسان‌ها چگونه با یکدیگر ارتباط برقرار می‌کنند؟»، «زبان آدمی با سازوکار ارتباطی دیگر جانوران چه تفاوتی دارد؟»، «کودک چگونه سخن‌گفتن می‌آموزد؟»، «زبان بشر چگونه تکامل یافته‌است؟»، «زبان‌ها چه قرابتی با یکدیگر دارند؟»، «ویژگی‌های مشترک زبان‌های جهان کدامند؟»، «انسان چگونه می‌نویسد و از چه راهی زبان نوشتاری و گفتاری را واکاوی می‌کند؟»، «چرا زبان‌ها دگرگون می‌شوند؟» و… پاسخ گوید.

مطالعات زبان‌شناسی مانند بسیاری دیگر از علوم، به دو شاخه‌ی‌ نظری و کاربردی تقسیم می‌شود. زبان‌شناسی کاربردی، حوزه‌ای بینارشته‌ای بوده که بخش‌هایی از مطالعات زبانی را دربرگرفته و تمرکز آن‌ها بر کاربرد زبان است. زبان‌شناسی کاربردی، برعکس زبان‌شناسی نظری که زبان را به شکل انتزاعی بررسی می‌کند، مشکلات واقعی مرتبط با زبان و راه‌حل‌های آن‌ها را تحلیل کرده و بر کاربران زبان و شیوه‌هایی که آن‌ها زبان را به کار می‌برند، تاکید دارد.

برخی از حوزه‌های علمی زبان‌شناسی کاربردی عبارتند از آموزش زبان، زبان‌شناسی حقوقی، روان‌شناسی زبان، جامعه‌‌شناسی زبان، عصب‌شناسی زبان و فرهنگ‌نویسی.

زبان‌شناسی نظری به تدوین الگوهای دانش زبانی می‌پردازد. حوزه‌های اصلی در زبان‌شناسی نظری شامل نحو، واج‌شناسی، صرف و معناشناسی هستند. اگرچه آواشناسی معمولاً ارتباط تنگاتنگی با واج‌شناسی دارد، اما مثل حوزه‌هایی همچون جامعه‌شناسی زبان و روان‌شناسی زبان، خارج از حوزه‌ی زبان‌شناسی نظری قرار می‌گیرد. زبان‌شناسی نظری همچنین در پی تبیین همگانی‌های زبان -Linguistic universal یا Linguistic universals- است.

فردینان دو سوسور –زبان‌شناس و نشانه‌شناس سوئیسیدر تعیین موضوع زبان‌شناسی چنین گفته است: “تنها هدف حقیقی زبان‌شناسی آن است که زبان را از درون و برای خود مورد پژوهش قرار دهد.” معنای این سخن آن است که زبان‌شناسی، زبان را همان گونه که هست و همان گونه که پدیدار می‌شود مورد بررسی قرار می‌دهد. بنابراین، پژوهشگران همچنان که در هیچ علمی نمی‌توانند ماهیت آن علم را تغییر دهند، در این عرصه نیز این امکان تغییر ماهیت زبان‌شناسی وجود نداشته و از این رو، پژوهشگران این حوزه نباید به سمت جوانب مورد پسند خود جهت‌گیری کرده یا جوانب دیگر زبان‌شناسی را بر اساس سلیقه‌ی خود کم اهمیت یا بی‌ارزش جلوه دهند.

 

کتب مرتبط با کتاب The Study of Second Language Acquisition 2nd Edition

 

برای مطالعه‌ی توضیحات تکمیلی در مورد کتاب The Study of Second Language Acquisition 2nd Edition اینجا کلیک کنید.

موضوع

Academic, Linguistics

رده سنی

بزرگسالان بالای 18 سال

سطح

Academic

CEFR

C2

لهجه

American

ناشر اصلی

Oxford

نویسنده

Rod Ellis

ویرایش

دوم

سال انتشار

2008

شابک / ISBN

978-0194422574

قطع (سایز)

وزیری ~ 17*24

جنس کاغذ

تحریر

نوع جلد

شومیز (جلد نرم)

تعداد صفحات

1142

پاسخ نامه

ندارد

CD/DVD

ندارد

آزمون آزمایشی

ندارد

رنگ

تک رنگ (سیاه و سفید)

0 نقد و بررسی
0
0
0
0
0

نقد و بررسی‌ها

پاکسازی فیلتر

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

.فقط مشتریانی که این محصول را خریداری کرده اند و وارد سیستم شده اند میتوانند برای این محصول دیدگاه(نظر) ارسال کنند.