شروع به کار

ما در انتشارات رهنما در سال 1359 و درست زمانی که شاید کمتر نشری به فکر چاپ و انتشار کتاب‌های زبان انگلیسی بود، با مدیریت آقای محمد جواد صبایی فعالیت خود را آغاز کردیم.

حوزه فعالیت

شروع کار ما با چاپ و انتشار کتاب‌های دانشگاهی، فرهنگ‌های دو زبانه و تعداد محدودی از کتاب‌‌های آموزشی همراه بود. اما به تدریج و در طول این سال‌ها توانستیم تعداد کتاب‌های چاپ شده خودمان را به بیش از 2000 عنوان برسانیم.

گسترش فعالیت ما

به مرور زمان و با افزایش استقبال از یادگیری زبان‌های دیگری به جز انگلیسی، ما تصمیم گرفتیم کتاب‌های سایر زبان‌ها را هم منتشر کنیم. فرانسوی، آلمانی، اسپانیایی، ایتالیایی و حتی چینی و روسی جزو زبان‌هایی هستند که در سبد نشر ما قرار گرفتند.

نقش کودکان در رهنما

کودکان، تصویر آینده دنیای ما را نقاشی می‌کنند. ما هم در انتشارات رهنما با علم بر این موضوع و با توجه به اینکه در نظام آموزشی کشورمان، جای خالی پرورش کودکان به شدت حس می‌شود، بر آن شدیم تا با چاپ کتاب‌های فلسفه برای کودکان و آموزش مهارت‌های بنیادین زندگی به آن‌ها، زمینه را برای رشد و پرورش فکری کودکان فراهم کنیم.

کارگاه های آموزشی ما

هیچ چیز به اندازه یک معلم دلسوز و البته کاربلد نمی‌تواند ما را به یادگیری بیشتر و بهتر علاقه‌مند کند. ما هم تلاش کردیم با برگزاری کارگاه‌های آموزشی و دعوت از اساتید حرفه‌ای، تجربیات این افراد را در اختیار سایر معلمان بگذاریم.

آموزش حق همه است

نوسانات ارزی از یک سو و مشکلات اقتصادی از سوی دیگر روز به روز شرایط تحصیل و یادگیری را برای مردم دشوارتر می‌کنند. در این بین ما در رهنما می‌کوشیم تا با انتشار کتاب‌های آموزش زبان‌های خارجی با قیمت مناسب، فرصت یادگیری زبان‌های دیگر را برای افراد فراهم کنیم.

انتشارات رهنما
رشد و ارتقای سواد جمعی
انتشارات رهنما

در دنیای امروز یادگیری یک زبان خارجی دیگر یک انتخاب نیست، بلکه یک اجبار است. چرا که مقالات علمی، نشریه‌های معتبر و به روز دنیا به زبان انگلیسی و یا سایر زبان‌ها منتشر می‌شوند. برای همین ما تمام تلاشمان را می‌کنیم تا با فراهم کردن فرصت یادگیری یک زبان جدید، سطح آگاهی جامعه را نیز افزایش دهیم.

آموزش با پرورش معنا پیدا می‌کند

چاپ و انتشار کتاب‌های کودکان، برگزاری ورکشاپ‌های آموزشی و انتشار مقالات آموزشی در وبسایت انتشارات رهنما همگی گواه این هستند که ما علاوه بر آموزش، به پرورش هم اهمیت می‌دهیم. پرورش دومین ارزش موجود در فرهنگ سازمانی رهنماست که ما به آن احترام می‌گذاریم.

انتشارات رهنما
همکاری با افراد متخصص و حرفه‌ای
انتشارات رهنما

محصولات و خدمات خوب، نتیجه همکاری یک تیم حرفه‌ای و متخصص است. این ارزش در فرهنگ سازمانی رهنما نهادینه شده است و ما همواره تلاش می‌کنیم تا علاوه بر همکاری با نویسندگان و مترجمین زبده و حرفه‌ای، افراد متخصص را در مجموعه خود استخدام کنیم.

همدلی

ما در انتشارات رهنما یک خانواده برزگیم. خانواده‌ای که در کنار هم تلاش می‌کنند تا علاوه بر حفظ تمام ارزش‌ها، با هم رشد کنیم و برای دستیابی به اهدافمان در یک مسیر گام برداریم.

انتشارات رهنما