پکیج منابع کامل کنکور کارشناسی ارشد آموزش زبان

پکیج منابع کامل کنکور کارشناسی ارشد آموزش زبان شامل تمامی منابع رسمی کنکور این رشته است و از آن می‌توان هم برای کنکور ارشد سراسری و هم آزمون فراگیر پیام نور استفاده کرد. این پکیج بعد از برسی منابع معرفی‌شده توسط سازمان سنجش و همچنین مؤسسات برتر کنکوری تهیه‌شده است و با استفاده از آن با سؤالی مواجه نخواهید شد که برای شما ناآشنا باشد.

 

 

شناسه محصول: B1011

22/235/000 

ناموجود

ناموجود

0 نفر در حال مشاهده این محصول هستند!

پکیج منابع کامل کنکور کارشناسی ارشد آموزش زبان شامل تمامی منابع رسمی کنکور این رشته است و از آن می‌توان هم برای کنکور ارشد سراسری و هم آزمون فراگیر پیام نور استفاده کرد. این پکیج بعد از برسی منابع معرفی‌شده توسط سازمان سنجش و همچنین مؤسسات برتر کنکوری تهیه‌شده است و با استفاده از آن با سؤالی مواجه نخواهید شد که برای شما ناآشنا باشد.

کتاب‌های موجود در این پکیج

این پکیج شامل 15 کتاب است که آن‌ها را می‌توان به شکل زیر دسته‌بندی کرد

کتاب‌های بخش عمومی آزمون 

این بخش از آزمون بین رشته‌های آموزش زبان، مترجمی زبان، زبان و ادبیات انگلیسی و تا حدی زبان‌شناسی مشترک است و به دو بخش لغات و دستور زبان تقسیم می‌شود.

  • کتاب لغات بخش عمومی آزمون : برای این بخش از آزمون کتاب 1100 Words you Need to know معرفی‌شده است
  • کتاب دستور زبان بخش عمومی آزمون: برای این بخش از آزمون کتاب Oxford Practice Grammar Advanced معرفی‌شده است

کتاب‌های بخش تخصصی آزمون

خود این بخش از آزمون را می‌توان به بخش‌های کوچک‌تر آموزش، زبان‌شناسی و آزمون‌سازی تقسیم کرد

کتاب‌های بخش آموزش

برای این بخش از آزمون 5 کتاب معرفی‌شده است که به شرح زیر می‌باشند

کتاب Principles of Language Learning and Teaching 6th edition یکی از منابع مهم برای افرادی است که می‌خواهند اصول تدریس زبان را یاد بگیرند. اما شاید عنوان این کتاب کمی گمراه‌کننده باشد چراکه شما در این کتاب با روش‌های تدریس آشنا نمی‌شوید. بلکه بیشتر با روند یادگیری و عوامل مؤثر بر آن آشنا می‌شوید.

کتاب Approaches and Methods in Language Teaching 3rd edition به دلیل آموزش رویکردها و روش‌های مهم در آموزش زبان از اواخر قرن بیستم تا به امروز همیشه موردتوجه مدرسین زبان بوده است.

علیرغم پیشرفت‌هایی که در درک ما از آموزش و یادگیری زبان در دهه‌های اخیر رخ‌داده است حرفه تدریس زبان همچنان به کاوش طرح‌ها و روش‌های جدید برای آموزش زبان می‌پردازد؛ و برخلاف این تصور که رویکردهای معاصر در آموزش زبان کمتر بر روی رویکردها و روش‌های استاندارد تکیه‌دارند و بیشتر بر روی عقیده‌های post-method از تدریس زبان تکیه‌دارند هرساله پیشنهاد‌های جدیدی در مورد روش‌های تدریس در حال ارائه شدن هستند. آشنایی با این رویکردها و روش‌های جدید و همچنین رویکردها و روش‌های سنتی‌تر سنگ بنای دانش حرفه‌ای است که انتظار می‌رود مدرسین امروزه داشته باشند.

کتاب teaching by Principles 4th edition یکی از کتاب‌های روش‌شناسی است که به‌طور گسترده مورد تحسین قرارگرفته است و در دوره‌های تربیت مدرس زبان در سراسر دنیا استفاده می‌شود. در ویرایش چهارم این کتاب دکتر H. Douglas Brown و دکتر Heekyeong Lee بررسی جامعی از گزینه‌های عملی آموزش زبان که ریشه در تحقیقات به‌روز درزمینهٔ فراگیری زبان دوم و تدریس دارند ارائه می‌کنند.

کتاب Developing Second Language Skills 3rd edition باهدف ارائه یک برسی اجمالی از یادگیری و آموزش زبان دوم نوشته‌شده است که مدرسین حال و آینده را قادر می‌سازد رابطه بین نظریه و عمل را درک کنند و از آن دانش برای بهبود تدریس خود و به‌کارگیری رویکردهای جدید استفاده کنند.

کتاب Techniques and Principles in Language Teaching 3rd edition سعی دارد خواننده را با تکنیک‌ها و اصول آموزش زبان در دهه‌های اخیر آشنا سازد. روش‌ها و تکنیک‌هایی که در این کتاب به آن‌ها پرداخته می‌شود لزوماً برای هر کلاسی بازدهی مناسبی ندارند.

حتی اشکالات جدی بر برخی از این روش‌ها وارد است. اما این اشکالات هم دال براثر بخش نبودن این روش‌های نیستند. بسیاری از کسانی که این کتاب را می‌خوانند و می‌خواهند به تدریس زبان انگلیسی بپردازند خود با استفاده از همین روش‌های به اصلاح “پر اشکال” زبان را فراگرفته‌اند. اما مطالعه و داشتن اطلاعات کافی درباره تمامی روش‌های آموزش زبان برای تمام کسانی که می‌خواهند زبان را تدریس کنند لازم است.

کتاب‌های بخش زبان‌شناسی

برای این بخش از آزمون 3 کتاب معرفی‌شده‌اند که به شرح زیر می‌باشند

کتاب Essential Introductory Linguistics مقدمه‌ای مختصر و درعین‌حال کامل و جامع از زبان‌شناسی را به شما ارائه می‌دهد. این کتاب جزو منابع کنکور کارشناسی ارشد رشته‌های زبان در ایران است و بااینکه سال‌هاست از نگارش آن می‌گذرد هنوز از محبوبیت آن کاسته نشده است.

کتاب An Introduction to Language 11th edition یکی از شناخته‌شده‌ترین کتاب‌ها درزمینهٔ زبان‌شناسی است. این کتاب جزو کتب درسی دانشگاهی در ایران است و مطالعه آن بر شرکت در آزمون کنکور کارشناسی ارشد واجب است.

فرقی نمی‌کند که شما در حال مطالعه کدام‌یک از رشته‌های آموزشی، زبان، علوم شناختی، روان‌شناسی، انسان‌شناسی، انگلیسی و یا آموزش زبان به‌عنوان زمان دوم هستید ویرایش یازدهم این کتاب هر اطلاعاتی که نیاز دارید را واضح و با توضیحات فراوان به شما می‌دهد. برای خواندن این کتاب شما نیازی به هیچ‌گونه پیش‌نیاز و علمی درزمینهٔ زبان‌شناسی ندارید.

کتاب The Study of Language 7th Edition اصلی‌ترین کتاب مقدماتی در باب مطالعه و بررسی زبان است. که به زبانی قابل‌فهم و ساده نگاشته شده و فهم مطالب آن سهل است و در دانشگاه‌های ایران به‌عنوان مرجع اصلی زبان‌شناسی در مقطع کارشناسی در همه شاخه‌های زبان انگلیسی تدریس می‌شود.

کتاب‌های بخش آزمون‌سازی 

برای این بخش 4 کتاب معرفی‌شده‌اند که به شرح زیر می‌باشند

کتاب Writing English Language Tests نوشته J. B. Heaton که یکی از منابع آزمون کنکور کارشناسی ارشد آموزش زبان است به شما در نوشتن و طراحی آزمون‌های زبان انگلیسی کمک می‌کند.

کتاب Fundamental Considerations in Language Testing به شما کمک می‌کند تا به چند سؤال اساسی قبل از آغاز روند طراحی آزمون‌های ارزیابی و سنجش زبان پاسخ دهید. این سؤالات مرز بین یک آزمون موفق و قابل اعتماد و یک آزمون نادرست و غیرقابل‌اعتماد باشند.

کتاب language Assessment 2nd edition بررسی واضح و جامعی از اصول ضروری برای سنجش یادگیری زبان دوم و همچنین ابزارهای ضروری برای ارزیابی عملکرد دانش آموزان به‌صورت عادلانه و مؤثر ارائه می‌دهد.

  • Testing Language Skills (چاپ این کتاب در حال حاضر به اتمام رسیده است)

نمونه سوالات

علاوه بر کتاب‌هایی که در بالا به آن‌ها اشاره شد انتشارات رهنما کتاب راهنمای جامع آزمون‌های ورودی کارشناسی ارشد رشته آموزش زبان انگلیسی ۱۳۷۰ – ۱۳۹۷را هم در این مجموعه قرار داده است.

این کتاب مجموعه‌ای از سؤالات ورودی کارشناسی ارشد رشته آموزش زبان انگلیسی از سال ۱۳۷۰ تا سال ۱۳۹۷ است. اما این کتاب صرفاً یک مجموعه از سؤالات نیست. این کتاب سعی دارد با استفاده از توضیحات تشریحی که برای پاسخ سؤالات مطرح کرده است به کتاب بار آموزشی دهد.

کسانی که این کتاب را مطالعه می‌کنند ابتدا می‌توانند سؤالات را پاسخ دهند و پاسخ‌های خود را در پاسخ‌نامه‌ای که در انتهای هر آزمون وجود دارد علامت بزنند. این پاسخ‌نامه برای هر سؤال دارای دو ستون برای پاسخ‌دهی است. ستون اول وقتی‌که سؤالات را به‌صورت یک آزمون واقعی پاسخ می‌دهید. و ستون دوم برای زمانی که بعد از خواندن پاسخ‌های تشریحی سؤالات و بالا بردن سطح علمی خود به آزمون دوباره پاسخ می‌دهید.

 

 

 

0 نقد و بررسی
0
0
0
0
0

نقد و بررسی‌ها

پاکسازی فیلتر

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

.فقط مشتریانی که این محصول را خریداری کرده اند و وارد سیستم شده اند میتوانند برای این محصول دیدگاه(نظر) ارسال کنند.