OUTSTANDING ASSESSMENT FOR LEARNING IN THE CLASSROOM

کتاب OUTSTANDING ASSESSMENT FOR LEARNING IN THE CLASSROOMبا ارائه‌ی روش‌ها و راهبردهای کاربردی به مدرسین می‌آموزد با مقایسه‌ی نتایج به دست‌آمده از ارزیابی‌های کلاسی فنون تدریس خود را بررسی کرده و بهترین برنامه‌ی آموزشی را برای دانش‌آموزان خود طراحی کند.

با توجه به ارائه‌ی طیف وسیعی از نمونه‌های آموزش و آزمون‌های کلاسی، در رشته‌های مختلف، روش‌هایی که کتاب OUTSTANDING ASSESSMENT FOR LEARNING IN THE CLASSROOM، پیشنهاد می‌دهد با بیشتر رشته‌های مورد تدریس قابل انطباق است.

 

شناسه محصول: 116374

takhfif_code_15

جشنواره خرید محصولات اپل

برای دریافت تخفیف 20 درصدی عجله کنید!

770/000 

0 نفر در حال مشاهده این محصول هستند!

کتاب OUTSTANDING ASSESSMENT FOR LEARNING IN THE CLASSROOM

 

کتاب OUTSTANDING ASSESSMENT FOR LEARNING IN THE CLASSROOM، کتابی آکادمیک با موضوع تدریس است. این کتاب که حاصل تجربیات دکتر جین بارلت با بیش از ده سال سابقه در مدیریت آموزشی مدارس معتبر بریتانیا بوده و توسط انتشارات Routledge به چاپ رسیده است، راهنمایی علمی برای مدرسین است.

کتاب OUTSTANDING ASSESSMENT FOR LEARNING IN THE CLASSROOM، همان طور که از نامش مشخص است، موضوع ارزیابی میزان یادگیری در کلاس درس را پوشش می‌دهد.

طبق تعریف این کتاب، برجسته ترین ویژگی یک کلاس درس خوب این است که دانش‌آموزان، در مراحل یادگیری خود پیشرفت داشته باشند و این پیشرفت را با روش‌های مختلفی می‌توان مورد ارزیابی قرار داد. کتاب در واقع به مدرسین می‌آموزد چگونه موقعیت درسی دانش‌آموزان خود را ارزیابی کنند..

مدرسین با کمک این کتاب می‌آموزند، هرمرحله از آموزش را مورد ارزیابی قرار داده و به کمک داده‌هایی که از هر ارزیابی به دست می آورند، روش تدریس خود را بر نیازهای دانش‌آموزانشان منطبق کنند.

کتاب OUTSTANDING ASSESSMENT FOR LEARNING IN THE CLASSROOMبا ارائه‌ی روش‌ها و راهبردهای کاربردی به مدرسین می‌آموزد با مقایسه‌ی نتایج به دست‌آمده از ارزیابی‌های کلاسی فنون تدریس خود را بررسی کرده و بهترین برنامه‌ی آموزشی را برای دانش‌آموزان خود طراحی کند.

با توجه به ارائه‌ی طیف وسیعی از نمونه‌های آموزش و آزمون‌های کلاسی، در رشته‌های مختلف، روش‌هایی که این کتاب، پیشنهاد می‌دهد با بیشتر رشته‌های مورد تدریس قابل انطباق است.

کتاب OUTSTANDING ASSESSMENT FOR LEARNING IN THE CLASSROOM دربرگیرنده ی موارد زیر است:

 • ارزیابی میزان یادگیری
 • بررسی مراحل مختلف یادگیری
 • راهبردهای عملی تدریس
 • فنون کاربردی تدریس
 • استفاده از داده‌های به دست ‌آموده از ارزیابی های کلاسی و بازخوردهای دانش‌آموزان جهت تسهی امر آموزش

کتاب OUTSTANDING ASSESSMENT FOR LEARNING IN THE CLASSROOM راهنمایی جامع است که با نگاهی پیشرو، مجموعه‌ای از تمرینات کاربردی را ارائه می دهد و مطالعه‌‌ی آن به همه ی معلمین-تازه کار یا با تجربه- توصیه می شود.

 

Contents

 1. What do we mean by assessment for learning?
 2. Sequencing and planning for learning
 3. Assessment for learning: the start of the lesson
 4. Using assessment to drive learning in the main body of the lesson
 5. The final challenge: the final assessment
 6. Assessment through questioning
 7. Marking and feedback
 8. Using data to drive learning
 9. Embedding assessment for learning

 

تاثیر روش تدریس بر یادگیری:

معلم و روش تدریس او تاثیری مستقیم بر یادگیری دانش‌آموز و میزان علاقه‌مندی او به درس گذاشته و منجر به برقراری ارتباط سازنده در کلاس درس می‌شود.

محور اصلی نگرش‌های جدید آموزشی بر چگونگی یادگیری و تأثیر آموخته‌ها بر زندگی یادگیرنده متمرکز است. از این‌رو، شناخت ویژگی‌های دانش‌آموز، بررسی نیازهای آموزشی و تربیتی او، کشف روش‌ها و راهبردهای ابتکاری و جدید، توسعه‌ی امکانات آموزش فردی و مشارکت دانش‌آموزان در فعالیت‌های گروهی، از اهمیت ویژه‌ای برخوردارند.

برای مثال یکی از یافته‌هایی که ممکن است شما را شگفت‌زده کند این است که رویکردهایی که به نظر می‌رسد یادگیری را در کوتاه‌مدت سخت‌تر می‌کنند، در واقع می‌توانند منجر به حفظ اطلاعات بیشتر در بلندمدت شوند.

به عنوان یک معلم، شما یک الگو هستید که لحن  و جو کلاس را تعیین می‌کنید. اگر بتوانید اشتیاق و تعهد لازم را از خود نشان دهید، احتمال این که دانش‌آموزان متقابلا با شما همکاری کنند بیشتر وجود می‌شود. اما  زمانی که شما با انرژی منفی یا بی‌حوصله هستید، این ویژگی‌ها در نگرش دانش‌آموزان شما نیز منعکس خواهد ‌شد. آموزش زمانی مؤثرتر است که دانش آموزان به جای نمرات یا مدرک مورد نیاز، انگیزه‌ی یادگیری داشته باشند.

مهارت‌های مورد نیاز برای تدریس مؤثر، فراتر از تخصص در یک زمینه‌ی دانشگاهی است. شما باید بتوانید با مردم تعامل داشته باشید و به آنها کمک کنید تا شیوه‌ی جدیدی از نگاه به جهان را درک کنند.

ویژگی‌های برجسته‌ی معلمان خوب:

اگرچه راه‌های مختلفی برای آموزش مؤثر وجود دارد، معلمین خوب چندین ویژگی مشترک دارند:

آنها آماده هستند. انتظارات روشن، منصفانه و نگرش مثبت دارند، با دانش آموزان صبور هستند و یادگیری آنها را به‌طور منظم ارزیابی می‌کنند. آن‌ها می‌توانند استراتژی‌های تدریس خود را به گونه‌ای تنظیم کنند که هم با دانش آموزان و هم با مطالب همخوانی داشته باشد. آن‌ها همچنین می‌توانند تشخیص دهند که دانش‌آموزان مختلف با توجه به عواملی چون سطح علمی، سن، وضعیت جسمی و روحی و… به انواع روش‌های مختلف یاد می‌گیرند.

در ادامه توصیه‌ها و نکاتی برای تدریس موثرتر ارائه شده است:

 • به این فکر کنید که چگونه می‌توان مطالب را به بهترین نحو نشان داد، و سپس، یک استراتژی طراحی کنید.
 • با موضوعی که تدریس می‌کنید آشنایی داشته باشید.
 • برای آنچه که می‌خواهید آموزش دهید برنامه‌ی منظمی داشته باشید.
 • با توجه به اینکه زمان برای آموزش همه چیز ندارید، مهمترین مفاهیم را انتخاب کرده و نشان دهید که چگونه به هم مرتبط هستند.
 • به دانش‌آموزان زمان کافی برای تمرین مهارت‌های جدید اختصاص دهید و از معرفی تدریجی مطالب غافل نشوید.
 • روابط آموزگار_دانش‌آموزی را در اولویت قرار دهید.
 • نوع نادرست تمجید برای دانش‌آموزان می‌تواند بیش ازین که مفید واقع شود، مضر باشد.

کتاب‌های مرتبط با کتاب OUTSTANDING ASSESSMENT FOR LEARNING IN THE CLASSROOM:

کتاب Language Testing and Assessment an Advanced Resource Book

کتاب Language Testing and Assessment 3rd Edition

کتاب Language Assessment 2nd edition

 

جهت مطالعه‌ی بیشتر در مورد کتاب OUTSTANDING ASSESSMENT FOR LEARNING IN THE CLASSROOM اینجا کلیک کنید.

 

 

موضوع

Academic, pedagogy, Teaching, Testing, دانشگاهی

سطح

Academic

ناشر اصلی

Routledge

نویسنده

Jayne Bartlett

سال انتشار

2015

شابک / ISBN

9781138824508

قطع (سایز)

وزیری ~ 17*24

جنس کاغذ

تحریر

نوع جلد

شومیز (جلد نرم)

تعداد صفحات

189

رنگ

تک رنگ (سیاه و سفید)

0 نقد و بررسی
0
0
0
0
0

نقد و بررسی‌ها

پاکسازی فیلتر

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

.فقط مشتریانی که این محصول را خریداری کرده اند و وارد سیستم شده اند میتوانند برای این محصول دیدگاه(نظر) ارسال کنند.