The Cognitive Neuroscience of Second Language Acquisition

کتاب The Cognitive Neuroscience of Second Language Acquisition به بررسی علوم اعصاب شناختی اکتساب زبان دوم از منظر دوره‌های بحرانی/ حساس، اثرات بلوغ، تفاوت‌های فردی، مناطق عصبی درگیر، و ویژگی‌های پردازش ،می‌پردازد.

شناسه محصول: 311328

takhfif_code_15

جشنواره خرید محصولات اپل

برای دریافت تخفیف 20 درصدی عجله کنید!

1/715/000 

Title text example
0 نفر در حال مشاهده این محصول هستند!

کتاب The Cognitive Neuroscience of Second Language Acquisition به بررسی علوم اعصاب شناختی اکتساب زبان دوم از منظر دوره‌های بحرانی/ حساس، اثرات بلوغ، تفاوت‌های فردی، مناطق عصبی درگیر، و ویژگی‌های پردازش ،می‌پردازد.

روش‌های تحقیق مورد استفاده شامل تصویربرداری تشدید مغناطیسی عملکردی (fMRI)، توموگرافی انتشار پوزیترون (PET) و پتانسیل‌های مرتبط با رویداد (ERP) است.

مطالعات کتاب The Cognitive Neuroscience of Second Language Acquisition پاسخ‌های اولیه به سؤالات کلیدی را ارائه می‌دهد، از جمله:

کدام مناطق مغز به طور قابل اعتماد در پردازش زبان دوم فعال می‌شوند؟

آیا آن‌ها با کسانی که در فراگیری و استفاده از زبان اول فعال شده اند یکسان هستند ؟

و پیامدهای رفتاری تفاوت‌های فردی در بین مغزها چیست؟

پیامدهای تفاوت‌های آناتومیکی و فیزیولوژیکی، تأثیرات مهارت یادگیرنده، دوره های بحرانی/ حساس چیست؟

انحطاط، که در آن دو سیستم عصبی مختلف می توانند خروجی رفتاری یکسانی تولید کنند، چه نقشی دارد؟

این که مغز زبان آموزان به تمایزات زبانی پاسخ می‌دهد که هنوز قابل تشخیص یا تولید نیستند ،به چه معناست؟

درباره‌ی نویسندگان کتاب The Cognitive Neuroscience of Second Language Acquisition :

John H. Schumann استاد زبان شناسی کاربردی در دانشگاه کالیفرنیا در لس آنجلس است. او دارای مدرک دکترای آموزش و پرورش با تخصص توسعه انسانی از دانشگاه هاروارد است. تحقیقات او شامل کار بر روی فراگیری زبان دوم، زیست‌شناسی عصبی زبان و تکامل زبان است. او نویسنده نوروبیولوژی تأثیر در زبان (بلک ول، 1997) و یکی از نویسندگان کتاب زیست‌شناسی عصبی یادگیری (2004) است.

Peter Indefreyمحقق اصلی در F.C. مرکز دوندرز برای تصویربرداری عصبی شناختی در نایمگن و به همراه ماریان گولبرگ، رئیس پروژه تحقیقاتی “دینامیک پردازش چند زبانه” در موسسه روانشناسی ماکس پلانک است. او دارای مدرک M.D و Ph.D. در زبان شناسی از دانشگاه Heinrich Heine University Dusseldorf. تحقیقات او بر روی پردازش زبان اول و دوم و همبستگی‌های عصبی آن است. برخی از موضوعات مورد علاقه او پردازش نحوی و صرفی، تولید کلمه، خواندن و توسعه پردازش زبان در زبان آموزان L2 است. او در مجلات مختلفی از جمله Cognition، PNAS، Neuroimage، Journal of Experimental Psychology، Brain and Language و Journal of Cognitive Neuroscience مقالاتی منتشر کرده است.

Marianne Gullbergیکی از اعضای هیات علمی موسسه Max Planck برای روانشناسی زبان در نایمگن و به همراهPeter Indefrey، رئیس پروژه‌ی تحقیقاتی “دینامیک پردازش چند زبانه” در این موسسه است. او دارای مدرک Ph.D. در زبان شناسی از دانشگاه لوند، سوئد. تحقیقات او بر پردازش زبان های دوم و سوم، به ویژه در مراحل اولیه یادگیری و در مرحله پیشرفته یا دو زبانه متمرکز است. موضوعات تحت پوشش طیفی از معناشناسی واژگانی، یادگیری ضمنی، تأثیرات متقابل زبانی (دو جهته)، تغییر کد، و تولید و درک حرکات در یک چشم انداز فرازبانی را شامل می‌شود. او در مجلات مختلفی از جمله Learning Language، Journal of Child Language و Pragmatics & Cognition مقالاتی به چاپ رسانده است.

ساختار کتاب The Cognitive Neuroscience of Second Language Acquisition

کتاب The Cognitive Neuroscience of Second Language Acquisition در 348 صفحه به صورت موضوعی به بخش‌های مختلفی تقسیم می‌شود.

درباره‌ی رشته‌ی زبان‌شناسی

زبان‌شناسی (یا به انگلیسی: Linguistics) علمی است که به مطالعه و بررسی روشمند زبان می‌پردازد. در واقع، زبان‌شناسی می‌کوشد تا به پرسش‌هایی بنیادی همچون: «زبان چیست؟»، «زبان چگونه عمل می‌کند و از چه ساخت‌هایی تشکیل شده‌است؟»، «انسان‌ها چگونه با یکدیگر ارتباط برقرار می‌کنند؟»، «زبان آدمی با سازوکار ارتباطی دیگر جانوران چه تفاوتی دارد؟»، «کودک چگونه سخن‌گفتن می‌آموزد؟»، «زبان بشر چگونه تکامل یافته‌است؟»، «زبان‌ها چه قرابتی با یکدیگر دارند؟»، «ویژگی‌های مشترک زبان‌های جهان کدامند؟»، «انسان چگونه می‌نویسد و از چه راهی زبان نوشتاری و گفتاری را واکاوی می‌کند؟»، «چرا زبان‌ها دگرگون می‌شوند؟» و… پاسخ گوید.

مطالعات زبان‌شناسی مانند بسیاری دیگر از علوم، به دو شاخه‌ی‌ نظری و کاربردی تقسیم می‌شود. زبان‌شناسی کاربردی، حوزه‌ای بینارشته‌ای بوده که بخش‌هایی از مطالعات زبانی را دربرگرفته و تمرکز آن‌ها بر کاربرد زبان است. زبان‌شناسی کاربردی، برعکس زبان‌شناسی نظری که زبان را به شکل انتزاعی بررسی می‌کند، مشکلات واقعی مرتبط با زبان و راه‌حل‌های آن‌ها را تحلیل کرده و بر کاربران زبان و شیوه‌هایی که آن‌ها زبان را به کار می‌برند، تاکید دارد.

برخی از حوزه‌های علمی زبان‌شناسی کاربردی عبارتند از آموزش زبان، زبان‌شناسی حقوقی، روان‌شناسی زبان، جامعه‌‌شناسی زبان، عصب‌شناسی زبان و فرهنگ‌نویسی.

زبان‌شناسی نظری به تدوین الگوهای دانش زبانی می‌پردازد. حوزه‌های اصلی در زبان‌شناسی نظری شامل نحو، واج‌شناسی، صرف و معناشناسی هستند. اگرچه آواشناسی معمولاً ارتباط تنگاتنگی با واج‌شناسی دارد، اما مثل حوزه‌هایی همچون جامعه‌شناسی زبان و روان‌شناسی زبان، خارج از حوزه‌ی زبان‌شناسی نظری قرار می‌گیرد. زبان‌شناسی نظری همچنین در پی تبیین همگانی‌های زبان -Linguistic universal یا Linguistic universals- است.

فردینان دو سوسور –زبان‌شناس و نشانه‌شناس سوئیسیدر تعیین موضوع زبان‌شناسی چنین گفته است: “تنها هدف حقیقی زبان‌شناسی آن است که زبان را از درون و برای خود مورد پژوهش قرار دهد.” معنای این سخن آن است که زبان‌شناسی، زبان را همان گونه که هست و همان گونه که پدیدار می‌شود مورد بررسی قرار می‌دهد. بنابراین، پژوهشگران همچنان که در هیچ علمی نمی‌توانند ماهیت آن علم را تغییر دهند، در این عرصه نیز این امکان تغییر ماهیت زبان‌شناسی وجود نداشته و از این رو، پژوهشگران این حوزه نباید به سمت جوانب مورد پسند خود جهت‌گیری کرده یا جوانب دیگر زبان‌شناسی را بر اساس سلیقه‌ی خود کم اهمیت یا بی‌ارزش جلوه دهند.

 

 

کتب مرتبط با کتاب The Cognitive Neuroscience of Second Language Acquisition

 

برای مطالعه‌ی توضیحات تکمیلی در مورد کتاب The Cognitive Neuroscience of Second Language Acquisition اینجا کلیک کنید.

کتاب The Cognitive Neuroscience of Second Language Acquisition

0 نقد و بررسی
0
0
0
0
0

نقد و بررسی‌ها

پاکسازی فیلتر

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

.فقط مشتریانی که این محصول را خریداری کرده اند و وارد سیستم شده اند میتوانند برای این محصول دیدگاه(نظر) ارسال کنند.