Communicative Language Testing

کتاب Communicative Language Testing اثر سریل جی. ویر توسط انتشارات پرنتیس هال به چاپ رسیده است و با انعکاس تغییری که اخیراً در رویکردهای تست زبان در پاسخ به پیشرفت‌های تدریس رخ داده است، اهمیت زمینه، هدفمندی و گفتمان واقع‌گرایانه در آزمون، مانند تدریس را برجسته می‌کند.همچنین در این کتاب  دستورالعمل‌هایی برای آزمون‌های نظارتی ارائه شده است، و نمونه‌هایی از آزمون‌هایی که بهترین عملکرد فعلی آزمون زبان انگلیسی در بریتانیا را نشان می‌دهند، ارائه شده‌اند.

شناسه محصول: 311169

takhfif_code_15

جشنواره خرید محصولات اپل

برای دریافت تخفیف 20 درصدی عجله کنید!

910/000 

0 نفر در حال مشاهده این محصول هستند!

توضیحات کتاب Communicative Language Testing

کتاب Communicative Language Testing اثر سریل جی. ویر توسط انتشارات پرنتیس هال به چاپ رسیده است و با انعکاس تغییری که اخیراً در رویکردهای تست زبان در پاسخ به پیشرفت‌های تدریس رخ داده است، اهمیت زمینه، هدفمندی و گفتمان واقع‌گرایانه در آزمون، مانند تدریس را برجسته می‌کند.همچنین در این کتاب  دستورالعمل‌هایی برای آزمون‌های نظارتی ارائه شده است، و نمونه‌هایی از آزمون‌هایی که بهترین عملکرد فعلی آزمون زبان انگلیسی در بریتانیا را نشان می‌دهند، ارائه شده‌اند.

مهمترین ویژگی این کتاب توجه به کارکرد و ساختار در رویکرد ارتباطی، هدفمندی و واقع گرایانه بودن و درعین حال عملی بودن ابزارهای ارزشیابی و حساسیت آن ها نسبت به شرایط موجود است.این کتاب می تواند منبعی ارزشمند برای دانشجویان، معلمین و متخصصین امور آموزش باشد تا به کمک آن خود را با دانش روز آزمون سازی مجهز نمایند.

درباره‌ی نویسنده‌ی کتاب Communicative Language Testing:

Cyril Weir استاد پژوهشی Powdrill در یادگیری زبان انگلیسی در مرکز تحقیقات در یادگیری و ارزیابی زبان انگلیسی (CRELLA)، دانشگاه بدفوردشایر بود ،او همچنین عضو کرسی Powdrill در یادگیری زبان انگلیسی بود، در سال 2015 به دلیل خدماتش در ارزیابی زبان انگلیسی، و تعدادی دیگر از نشانگرهای معتبر، جایزه OBE را دریافت کرد.

سیریل همچنین اخیراً دو اثر مهم را تکمیل کرد که علاقه و تحقیق مادام العمر او را در تاریخ آزمون زبان انگلیسی و سواد آکادمیک جلب کرد. یکی از میراث او، Bedfordshire Academic Reading (and Writing) است که توسط دوره‌های آموزشی در سراسر دانشگاه استفاده می‌شود.

ساختار کتاب Communicative Language Testing

کتاب Communicative Language Testing شامل ۵ بخش است. بخش اول الگوهای طراحی آزمون، بخش دوم ملاحظات پایه ای در طرح آزمون، بخش سوم تفسیر آزمون ها و بیان طرح آزمون ها وبالا بردن کیفیت آزمون ها، بخش چهارم روش های آزمودن  و سنجش و ارزشیابی و درک متون و بخش پنجم نتیجه گیری می باشند.

 

تاثیر آزمون در فراید آموزش و یادگیری

آزمون یکی از عناصر اصلی فرآیند آموزش  است که اطلاعات اساسی برای تعیین سطح کارایی و بهبود شرایط آموزشی را فراهم می‌سازد.

برگزاری یک آزمون، هم برای آزمون‌ دهنده و هم آزمون گیرنده، از اهمیت بالایی برخوردار است. آزمون ‌دهنده به میزان آموخته‌ها، سطح علمی و نقاط ضعف و قوت خویش پی برده و آموزش‌دهنده نیز با بررسی جواب‌های آزمون، از نقاط ضعف و قوت خود، بازدهی روش تدریس  و نیز میزان توانایی‌های دانش‌آموزان آگاه شده و در صورت نیاز، دست به تغییرات مهمی می‌زند.

دانش‌آموزان اغلب نیاز دارند مطالب آموخته شده را مرور کنند؛ مثلاً هنگام مطالعه برای امتحانات، یکی از استراتژی‌های موثر بازبینی، بازیابی مطالب آموخته‌شده از حافظه بوده که می‌توان با آزمودن دانش -از محتوای آموخته‌شده- آن بخش از مغز را فعال شود. این یافته‌ی تحقیقاتی  که آزمون -نسبت به مطالعه‌ی مجدد مطالب- تاثیر بیشتری بر فرایند یادگیری می‌گذارد، “اثر تست یا اثر تمرین بازیابی” نامیده می‌شود. برتری آزمون در مقایسه با مطالعه‌ی مجدد، ممکن است تا آزمون‌ها یا امتحانات بعدی قابل تشخیص نباشد. به دلیل این اثر نهفته، آزمایش یا تمرین بازیابی گاهی اوقات به عنوان یک مشکل در نظر گرفته می‌شود. این دشواری‌ها به عنوان موقعیت‌های یادگیری تعریف شده و ممکن است در کوتاه‌مدت، یادگیری را مختل کنند اما در بلندمدت یادگیری را افزایش می‌دهند.

در برخی موارد، عملکرد دانش آموزان با حقوق معلمان و یا ثبات شغلی آن‌ها ارتباط مستقیم داشته و تعیین می‌کند که کدام معلمان به تدریس ادامه داده و کدام یک از آن‌ها اخراج شوند. از این رو، ین رو معلمان نیز با تاکید بر آزمون‌های استاندارد به طور فزاینده‌ای تحت فشار و استرس قرار می‌گیرند. نمرات آزمون می‌تواند تحت تأثیر متغیرهای گوناگون باشد؛ این‌که دانش‌آموزان شب قبل چقدر خوب خوابیده‌اند، چه نوع صبحانه‌ای خورده‌اند، چقدر مضطرب هستند، چقدر در اتاق آزمون احساس گرما یا سردی می‌کنند و … که از کنترل معلمان خارج است. اما معلمین می‌توانند با طراحی یک ارزیابی مناسب، به بهبود این وضعیت کمک کنند.

بنابراین آشنایی با روش‌های صحیح و اصولی آزمون‌گیری و سنجش، تاثیر بسیاری بر فرایند آموزش و فراگیری دانش‌آموزان دارد.

 

 

کتب مرتبط با کتاب Communicative Language Testing

برای مطالعه‌ی توضیحات تکمیلی در مورد کتاب Communicative Language Testing  اینجا کلیک کنید.

0 نقد و بررسی
0
0
0
0
0

نقد و بررسی‌ها

پاکسازی فیلتر

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

.فقط مشتریانی که این محصول را خریداری کرده اند و وارد سیستم شده اند میتوانند برای این محصول دیدگاه(نظر) ارسال کنند.