An Outline of English Literature

کتاب An Outline of English Literature نوشته‌ی G C Thornley , Gwyneth Roberts از انتشارات Longman است.

کتاب An Outline of English Literature به بررسی تاریخی هر دوره از ادبیات انگلیسی  پرداخته و خوانندگان را با انواع سبک‌های نوشتاری، نویسندگان برتر، آثار فاخر و موضوعات رایج در هر دوره آشنا می‌کند.

شناسه محصول: 511669

takhfif_code_15

جشنواره خرید محصولات اپل

برای دریافت تخفیف 20 درصدی عجله کنید!

910/000 

0 نفر در حال مشاهده این محصول هستند!

کتاب An Outline of English Literature

کتاب An Outline of English Literature نوشته‌ی G C Thornley , Gwyneth Roberts از انتشارات Longman است.

کتاب An Outline of English Literature به بررسی تاریخی هر دوره از ادبیات انگلیسی  پرداخته و خوانندگان را با انواع سبک‌های نوشتاری، نویسندگان برتر، آثار فاخر و موضوعات رایج در هر دوره آشنا می‌کند.

ساختار کتاب An Outline of English Literature

کتاب An Outline of English Literature دارای پانزده فصل بوده و در هر فصل، در مورد یک دوره از تاریخ ادبیات انگلیس مباحثی ارائه شده است.

  • فصل اول old English شامل ادبیات مکتوب به زبان انگلیسی باستان در دوران سکونت ساکسون‌

ها در انگلستان است. این ادبیات با ورود نورمن‌ها در سال 1066 پایان یافت.

  • فصل دوم middle English در مورد گونه‌ی نوینی از ادبیات انگلیسی بوده که برای خوانندگان امروزی تا حدی قابل درک است. این فصل درباره‌ی انواع ادبیات میانه شامل ادبیات مذهبی، عشق درباری، آتوری و همچنین در مورد مشهورترین نویسنده‌ی این دوران و آثارش صحبت می‌کند.
  • فصل سوم عصر الیزابت، با ایجاد یک الگوی متفاوت در تاریخ ادبیات انگلیس به عنوان دوران طلایی در ادبیات انگلیسی شناخته می‌شود. همچنین در این فصل در مورد شاعران، نویسندگان و آثار آن‌ها در آن دوران بحث شده است.
  • فصل پنجم در مورد جان میلتون یکی از بزرگ‌ترین شاعران انگلیسی و آثار این شاعر بزرگ –مهم‌ترین اثر: بهشت گمشده- است.
  • فصل ششم در مورد دوران یا عصر ترمیم صحبت کرده که یک تحول انقلابی در تاریخ ادبیات انگلیس ایجاد کرد. این دوره منعکس‌کننده‌ی تحولات سیاسی در اواخر قرن هفدهم است.
  • موضوعات فصل‌های هفت تا دوازده در مورد ادبیات در سده‌ی هجدهم و نوزدهم میلادی می‌باشد. ادبیات در سده‌ی هجده میلادی بازتابی از عصر روشنگری بوده و در سده‌ی نوزدهم، دوران رمانتیک تاریخ ادبیات انگلیسی شکل گرفته است.
  • فصل سیزدهم در مورد تاریخ جدید ادبیات انگلیسی که با آغاز قرن بیستم شروع شد بحث می‌کند.
  • بخش واژه‌نامه، اصطلاحات کلیدی را در اختیار خوانندگان قرار داده است. در قسمت پایانی کتاب جدولی که در آن رویدادهای تاریخی و ادبی درج شده قرار دارد.

 

تاریخچه‌ی ادبیات انگلیسی

اگر قصد بررسی تاریخچه‌ی ادبیات به طور کلی را داشته باشیم، چهار دسته‌ی اصلی زیر را باید مورد بررسی قرار دهیم:

ادبیات انگلیسی باستان (آنگلوساکسون) ادبیات مکتوبی است که ساکسون‌ها و دیگر قبایل ژرمن -مانند جوت‌ها و آنگل‌ها- پس از اتمام جنگ با رومیان و ساکن شدن در انگلستان از خود به جا گذاشتند.

این نوع از ادبیات با ورود نورمن‌ها پایان یافت. ژانرهای این ادبیات اشعار حماسی، تذکره‌ی بزرگان، خطابه‌های مذهبی، ترجمه‌هایی از کتاب مقدس، آثار حقوقی، شرح وقایع، چیستان و مواردی از این قبیل می‌باشد. به طور کلی 400 نسخه خطی از این نوع ادبیات باقی مانده است.

ادبیات انگلیسی میانه در سده‌ی 12 میلادی به عنوان سبک نوینی از ادبیات به میان آمد و می‌توان گفت نخستین گونه‌ایست که برای خوانندگان و شنوندگان معاصر قابل درک است. ترجمه‌های انجیل به انگلیسی میانه، کمک زیادی در تبدیل زبان انگلیسی به زبانی ادبی کرده‌اند

. سه دسته‌ی اصلی آن، ادبیات مذهبی، عشق درباری و آرتوری است. این نوع ادبیات نیز 331 سال در بین مردم رواج داشت و پس از آن استاندارد چنسری -زبان انگلیسی رایج در لندن- جایگزین آن شد و به صنعت چاپ سامان داد.

دوران مدرن اولیه شامل دوره‌هایی ماند ادبیات رنسانس، دوران الیزابتی، دوران جاکوبی، دوره بازگشت سلطنت و دوران آگوستین است. در پی معرفی صنعت چاپ، ادبیات بومی در انگلستان شکوفا شد و الهام‌بخش نیایش سرایی‌های محلی شد. کتاب ادعیه عمومی که تاثیر عمیقی بر ادبیات انگلیسی داشت نیز در همین دوره به تحریر در آمد

. در این دوره نمایشنامه‌های بزرگی با دو لحن درباری و عامیانه خلق شد و می‌شود گفت نویسندگان این آثار، همگی از الگوهای ایتالیایی خود تاثیر گرفته بودند. شکسپیر پس از مرگ به چهره‌ی ادبی مشهور دوره جاکوبی بدل شد، و متاثر از ادبیات لاتین دست به آفرینش تیپ یا کاراکتر زد.

ادبیات در سده‌ی 19 و دوره‌ی رمانتیسیسم انقلابی دیگر بود که منشا آن جنبش رمانتیسم بود. این جنبش، جنبشی فکری، ادبی و هنری بود که سبب پیدایش افسانه‌های غنایی شد. می‌توان گفت نخستین شاعران رمنس نوع جدیدی از گرایش به احساسات و درونگرایی را به ارمغان آوردند.

دوره رمان آمریکایی (از رمانتیسم تا واقع گرایی) توسط نویسندگان ساکن مستعمرات انگلستان آغاز شد که مصمم بودند تا به برتری پایان‌ناپذیر داستان‌های بریتانیا پایان دهند. آن‌ها خالق داستان کوتاه، و مبدع داستان‌های جنایی بودند.

جنبش رمانتیسیسم که پیش از این غالب بود سبب شد تا بذر مکتب تعالی‌گرایی در ذهن نویسندگان کاشته شود. داستان‌های تخیلی نیز در این دوره بازار گرمی داشتند و آثار ارزشمندی از قبیل عمو سیلاس، کارتیلا و دراکولا به تحریر درآمدند و ژانرهای ادبیات خون‌آشامی، داستان وحشت، داستان گوتیک و مواردی از این دست را تکمیل کردند.

شخصیت پردازی شرلوک هولمز نیز نمونه‌ای درخشان از این ژانر محسوب می‌شود. از دیگر ژانرهای این دوره می‌توان به ژانر دنیای گمشده -متاثر از کشفیات باستان‌شناسان و زندگی ماجراجویان- اشاره کرد.

ادبیات کودک در این دوره به عنوان ژانری جداگانه رشد کرد و آثاری به یاد ماندنی همانند آلیس در سرزمین عجایب، جزیره‌ی گنج و پیتر خرگوشه در این دوره خلق شد.

ادبیات انگلیسی در سده‌ی 20 وارد دوره‌ی مدرنیسم شد و ادبیات نوگرا را آغاز کرد. این تغییر رویکرد حاصل سرخوردگی نسبت به قطعیت، محافظه‌کاری و باور به ایده‌ی حقیقت عینی -که بر ادبیات ویکتوریایی حاکم بود- روی داد. از افراد تاثیر گذار بر این جنبش می‌توان به داروین، ماخ، نیچه و فروید اشاره کرد.

پست‌مدرنیسم به نوعی پایان دوره‌ی مدرنیسم بود و در حقیقت ادامه‌ی آزمایش‌های نویسندگان دوره‌ی مدرن در فنون پراکنده‌سازی، تناقض‌نمایی و واکنش به ایده‌های روشنگرانه‌ای بود که در تاروپود ادبیات مدرنیست‌ها پنهان بود. در ادبیات پست‌مدرن -درست مانند پست‌مدرنیسم نیز- توافق دقیقی بر شاخصه‌های این حوزه وجود ندارد.

 

کتب مرتبط با کتاب An Outline of English Literature:

کتاب The McGraw-Hill Guide to English Literature volume one

کتاب 1 Perrines Literature 13th Edition

کتاب CAMBRIDGE PAPERBACK GUIDE TO LITERATURE IN ENGLISH

 

جهت مطالعه‌ی بیشتر درباره‌ی کتاب An Outline of English Literature اینجا کلیک کنید.

 

وزن 308 گرم
موضوع

literature

رده سنی

بزرگسالان

سطح

Academic

CEFR

None

لهجه

British

ناشر اصلی

Longman

ناشر

رهنما

نویسنده

G C Thornley and Gwyneth Roberts

سال انتشار

1985

شابک/ISBN

9780582749177

ویرایش

دوم

قطع

وزیری

جنس کاغذ

تحریر

نوع جلد

شومیز (نرم)

تعداد صفحات

216

پاسخ نامه

ندارد

CD/DVD

ندارد

آزمون آزمایشی

ندارد

رنگ

تک رنگ (سیاه و سفید)

0 نقد و بررسی
0
0
0
0
0

نقد و بررسی‌ها

پاکسازی فیلتر

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

.فقط مشتریانی که این محصول را خریداری کرده اند و وارد سیستم شده اند میتوانند برای این محصول دیدگاه(نظر) ارسال کنند.