An Encyclopedic Dictionary of Language Testing 5th Edition

کتاب An Encyclopedic Dictionary of LANGUAGE TESTING 5th Edition نوشته‌ی سید عباس موسوی، فرهنگ لغات و اصطلاحات تخصصی آزمون‌های زبان و روش تحقیق زبان‌شناسی کاربردی است. این فرهنگ لغت به شکل دانشنامه طراحی شده و توضیح کاملی در مورد لغات و اصطلاحات ارائه می‌دهد. هدف اصلی کتاب توضیح مفاهیم اساسی و مسائل نظری در رابطه ‌با  انواع آزمون‌های ارزیابی زبان دوم و همچنین روش تحقیق در رشته‌ی زبان‌شناسی کاربردی است. این کتاب به روشی کاملاً کاربردی،  ملموس و روشن طراحی شده است.

شناسه محصول: 411890

takhfif_code_15

جشنواره خرید محصولات اپل

برای دریافت تخفیف 20 درصدی عجله کنید!

3/600/000 0 نفر در حال مشاهده این محصول هستند!

کتاب An Encyclopedic Dictionary of Language Testing 5th Edition

کتاب An Encyclopedic Dictionary of LANGUAGE TESTING 5th Edition نوشته‌ی سید عباس موسوی، فرهنگ لغات و اصطلاحات تخصصی آزمون‌های زبان و روش تحقیق زبان‌شناسی کاربردی است.

کتاب An Encyclopedic Dictionary of LANGUAGE TESTING 5th Edition یک فرهنگ  لغت است که به شکل دانشنامه طراحی شده و توضیح کاملی در مورد لغات و اصطلاحات ارائه می‌دهد.

هدف اصلی کتاب An Encyclopedic Dictionary of LANGUAGE TESTING 5th Edition توضیح مفاهیم اساسی و مسائل نظری در رابطه ‌با  انواع آزمون‌های ارزیابی زبان دوم و همچنین روش تحقیق در رشته‌ی زبان‌شناسی کاربردی است. این کتاب به روشی کاملاً کاربردی،  ملموس و روشن طراحی شده است.

 

کتاب An Encyclopedic Dictionary of Language Testing 5th Edition برای چه کسانی مناسب است؟

 • طراحان آزمون‌های ارزیابی زبان دوم
 • طراحان دوره‌های آموزش زبان دوم
 • مدرسین زبان
 • دانشجویان آموزش زبان
 • محققان زبان دوم
 • مدرسان رشته‌ی آموزش زبان
 • محققان و دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی رشته‌ی زبان‌شناسی
 • مدیران و برنامه‌ریزان آزمون‌های ارزیابی زبان دوم
 • محققان زبان و ادبیات
 • تمامی علاقه‌مندان به پژوهش در زمینه‌ی زبان، ادبیات و زبان‌شناسی

این کتاب همچنین می‌تواند به‌عنوان منبع مرجع در کتابخانه‌ها، مخصوصاً کتابخانه‌های دانشگاهی و یا مراکز تحقیقاتی مربوط به رشته‌های زبان، ادبیات و زبان‌شناسی مورداستفاده قرار بگیرد و همین‌طور می‌تواند به‌عنوان منبعی  قابل رجوع برای انجام هرگونه پژوهش مرتبط با رشته‌های زیر استفاده شود:

 • آزمون‌های ارزیابی زبان
 • طراحی و توسعه‌ی آزمون‌های ارزیابی زبان
 • مبانی آمار در مطالعه‌ی زبان
 • روش تحقیق برای مطالعه‌ی زبان دوم

ساختار کتاب An Encyclopedic Dictionary of Language Testing 5th Edition

کتاب An Encyclopedic Dictionary of LANGUAGE TESTING 5th Edition دانشنامه‌ای است که لغات، اصطلاحات و مفاهیم مربوط به آزمون‌های ارزیابی زبان و مطالعات زبان و زبان‌شناسی را به‌صورت لغت‌نامه‌ و به ترتیب حروف الفبا ارائه می‌دهد.

معرفی رشته‌ی زبان‌شناسی

  زبان‌شناسی یا ( Linguistics ) علمی است که به مطالعه و بررسی روشمند زبان می‌پردازد.

در واقع، زبان‌شناسی می‌کوشد تا به پرسش‌هایی بنیادی همچون: «زبان چیست؟»، «زبان چگونه عمل می‌کند و از چه ساخت‌هایی تشکیل شده است؟»، «انسان‌ها چگونه با یکدیگر ارتباط برقرار می‌کنند؟»، «زبان آدمی با سازوکار ارتباطی دیگر جانوران چه تفاوتی دارد؟»، «کودک چگونه سخن‌گفتن می‌آموزد؟» و…

مطالعات زبان‌شناسی مانند بسیاری دیگر از علوم، به دو شاخه‌ی‌ نظری و کاربردی تقسیم می‌شود. زبان‌شناسی کاربردی، ح

وزه‌ای بینارشته‌ای بوده که بخش‌هایی از مطالعات زبانی را دربرگرفته و تمرکز آن‌ها بر کاربرد زبان است. زبان‌شناسی کاربردی، برخلاف زبان‌شناسی نظری که زبان را به شکل انتزاعی بررسی می‌کند، مشکلات واقعی مرتبط با زبان و راه‌حل‌های آن‌ها را تحلیل کرده و بر کاربران زبان و شیوه‌هایی که آن‌ها زبان را به کار می‌برند، تأکید دارد.

برخی از حوزه‌های علمی زبان‌شناسی کاربردی عبارت‌اند از آموزش زبان، زبان‌شناسی حقوقی، روان‌شناسی زبان، جامعه‌‌شناسی زبان، عصب‌شناسی زبان و فرهنگ‌نویسی.

زبان‌شناسی نظری به تدوین الگوهای دانش زبانی می‌پردازد. حوزه‌های اصلی در زبان‌شناسی نظری شامل نحو، واج‌شناسی، صرف و معناشناسی هستند. اگرچه آواشناسی معمولاً ارتباط تنگاتنگی با واج‌شناسی دارد، اما مثل حوزه‌هایی همچون جامعه‌شناسی زبان و روان‌شناسی زبان، خارج از حوزه‌ی زبان‌شناسی نظری قرار می‌گیرد.

زبان‌شناسی نظری همچنین در پی تبیین همگانی‌های زبان -Linguistic universal یا Linguistic universals- است. فردینان دو سوسور -زبان‌شناس و نشانه‌شناس سوئیسی- در تعیین موضوع زبان‌شناسی چنین گفته است: “تنها هدف حقیقی زبان‌شناسی آن است که زبان را از درون و برای خود مورد پژوهش قرار دهد.

” معنای این سخن آن است که زبان‌شناسی، زبان را همان گونه که هست و همان گونه که پدیدار می‌شود مورد بررسی قرار می‌دهد.

بنابراین، پژوهشگران همچنان که در هیچ علمی نمی‌توانند ماهیت آن علم را تغییر دهند، در این عرصه نیز این امکان تغییر ماهیت زبان‌شناسی وجود نداشته و ازاین‌رو، پژوهشگران این حوزه نباید به سمت جوانب موردپسند خود جهت‌گیری کرده یا جوانب دیگر زبان‌شناسی را بر اساس سلیقه‌ی خود کم‌اهمیت یا بی‌ارزش جلوه دهند.

کتاب‌های مرتبط با An Encyclopedic Dictionary of Language Testing 5th Edition:

کتاب Communicative Language Testing 

کتاب OUTSTANDING ASSESSMENT FOR LEARNING IN THE CLASSROOM

برای مطالعه‌‌ی بیشتر در مورد کتاب An Encyclopedic Dictionary of Language Testing 5th Edition اینجا کلیک کنید.

 

 

 

موضوع

Dictionary, Linguistic, Testing

رده سنی

بزرگسالان

سطح

Academic

ناشر اصلی

rahnama

نویسنده

عباس موسوی

ویرایش

پنجم

سال انتشار

2012

شابک / ISBN

9789643674922

قطع (سایز)

وزیری ~ 17*24

جنس کاغذ

تحریر

نوع جلد

گالینگور (جلد سخت)

تعداد صفحات

1026

رنگ

تک رنگ (سیاه و سفید)

0 نقد و بررسی
0
0
0
0
0

نقد و بررسی‌ها

پاکسازی فیلتر

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

.فقط مشتریانی که این محصول را خریداری کرده اند و وارد سیستم شده اند میتوانند برای این محصول دیدگاه(نظر) ارسال کنند.