فرهنگ سه ‌زبانه انگلیسی-هندی-فارسی

640/000 ریال

فرهنگ سه ‌زبانه انگلیسی-هندی-فارسی نوشته‌ی پرویز چشمه‌خاور توسط انتشارات رهنما منتشر شده است. کتاب حاضر اولین فرهنگ لغتی است که کلمات و جملات روزمره‌ی زبان هندی را با تلفظی بومی، کاربردی و قابل درک در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌دهد. در این کتاب سعی شده تا با ذکر مثال‌های گویا به زبان هندی و معادل فارسی‌ آن‌ها، مفهوم هر کلمه و اصطلاح در برابر معادل فارسی و انگلیسی آن‌ها روشن گردد.

شاخه‌ی زبان هندی یکی از بزرگترین شاخه‌های زبانی دنیاست. این زبان از نظر بزرگی و وسعت کلمات، در کنار زبان‌هایی مانند فارسی، روسی، ایتالیایی، یونانی، آلمانی و ارمنی قرار می‌گیرد. به اعتقاد زبان‌شناسان تمام دنیا، بیشتر از ۲۰ خانواده زبانی تا به امروز شناسایی شده‌اند که البته بسیاری عقیده دارند که این تعداد بیشتر نیز می باشد. زبان هندی در طول تاریخ خود همواره مشترکات زیادی با زبان فارسی داشته و پیوند خاصی میان آن‌ها بوده است.

زبان هندی زبان مادری بیش از ۳۵۰ میلیون نفر از کشور هندوستان است و بیشتر از ۱۳۰ میلیون نفر نیز از آن به عنوان زبان دوم بهره می برند. این زبان دارای ویژگی‌های خاص خودش می‌باشد. زبان هندی در کشور هندوستان و فیجی زبان رسمی بوده و در کشورهایی مانند گویان، موریس، سورینام و ترینیداد و توباگو نیز به رسمیت شناخته می‌شود. فارسی‌زبانان به راحتی می توانند زبان هندی را یاد بگیرند چرا که تشابهات بسیار زیادی بین این دو زبان وجود دارد.