interpretation

کتاب interpretation (تفسیر) نوشته‌ی محسن مبارکی بوده و در سال 2011 توسط انتشارات رهنما منتشر شده است. این کتاب به صورت مختصر تاریخچه‌ای از علم تفسیر را بیان کرده و انواع تفاسیر مختلف را معرفی می‌کند.

بسیاری از مردم تفاوت علم ترجمه و علم تفسیر را نمی‌دانند. ترجمه یعنی نوشتن یک متن از یک زبان به زبان دیگر، ولی در تفسیر، شما در حین صحبت کردن، یک زبان را به زبان دیگر ترجمه می‌کنید. در کل سه نوع تفسیر وجود دارد:

تفسیر دو جانبه یا رابط، تفسیر متوالی و تفسیر هم‌زمان. باید این واقعیت را در نظر داشت که تعداد منابع علمی در مورد علم تفسیر برای دانشجویانی که مشتاق هستند در این رشته درس بخوانند بسیار کم می‌باشد.

در این کتاب، نکات لازم برای سخنرانان در کنفرانس‌ها ارائه و نیز نکات ضروری برای معلمان و استادان بیان شده است.

شناسه محصول: 114856

takhfif_code_15

جشنواره خرید محصولات اپل

برای دریافت تخفیف 20 درصدی عجله کنید!

600/000 

0 نفر در حال مشاهده این محصول هستند!

کتاب interpretation

کتاب interpretation (تفسیر) نوشته‌ی محسن مبارکی بوده و در سال 2011 توسط انتشارات رهنما منتشر شده است. این کتاب به صورت مختصر تاریخچه‌ای از علم تفسیر را بیان کرده و انواع تفاسیر مختلف را معرفی می‌کند.

بسیاری از مردم تفاوت علم ترجمه و علم تفسیر را نمی‌دانند. ترجمه یعنی نوشتن یک متن از یک زبان به زبان دیگر، ولی در تفسیر، شما در حین صحبت کردن، یک زبان را به زبان دیگر ترجمه می‌کنید.

در کل سه نوع تفسیر وجود دارد: تفسیر دو جانبه یا رابط، تفسیر متوالی و تفسیر هم‌زمان. باید این واقعیت را در نظر داشت که تعداد منابع علمی در مورد علم تفسیر برای دانشجویانی که مشتاق هستند در این رشته درس بخوانند بسیار کم است..

در کتاب interpretation، نکات لازم برای سخنرانان در کنفرانس‌ها ارائه و نیز نکات ضروری برای معلمان و استادان بیان شده است.

 

در مورد نویسنده کتاب interpretation

محسن مبارکی دانشیار دانشکده‌ی ادبیات و علوم انسانی در گروه زبان دانشگاه بیرجند بوده و مقالات متعددی را درنشریات معتبر به چاپ رسانده‌ است. این مقالات به شرح زیر است:

شیوه‌های ارزیابی ترجمه به منظور ارائه‌ی مدل ترکیبی، فراگیری مقولات واژگانی– نحوی زبان انگلیسی به عنوان زبان خارجی، نظریه و توانش ترجمه‌ی علمی و عملی مدل نظام‌مند آموزش ترجمه و …

 

ساختار کتاب interpretation

کتاب interpretation شامل دو بخش است که شامل part 1 و  part 2می‌باشد. بخش اول ده فصل بوده و بخش دوم، سه فصل را در برمی‌گیرد.

در بخش اول کتاب interpretation، برخی از مقالات در مورد علم تفسیر ارائه شده است.

در فصل یک، دو و سه، Mary Phelan به صورت مختصر تاریخچه‌ی علم تفسیر و انواع آن را توضیح داده و نکات لازم برای سخنرانان در کنفرانس‌ها و همچنین چگونگی تعامل و گفت‌وگو بین یک سخنران و یک مترجم را بیان می‌کند.

در فصل چهارم Ann Corsellis در مورد مباحث مربوط به توسعه‌ی تفسیر و ترجمه در بخش خدمات عمومی، روابط اجتماعی و عوامل موثر در تفسیر خدمات عمومی صحبت به میان آورده است.

در فصل پنجم Mary Phelan لیستی از موسسات و سازمان‌هایی که در زمینه‌ی تفسیر و ارائه‌‌ی خدمات ترجمه فعالیت می‌کنند را شرح می‌دهد.

در فصل ششم Claudia Monacelli تفسیر هم‌زمان را یکی از انواع مختلف تفسیر معرفی کرده و در نگارش این فصل، از نوشته‌های مختلف دانشمندان استفاده کرده است.

در فصل هفتم Helge Niska در مورد مهارت‌ها و توانایی‌هایی که مخاطبان باید در جامعه کسب کنند توضیح داده و همچنین یک تاریخچه‌ی مختصری درمورد علم تفسیر و وضعیت مالی مفسران در جامعه ارائه می‌دهد.

در فصل هشتم Terry Janzen علم تفسیر را از دیدگاه زبان‌شناسی بررسی کرده و جزئیات مربوط به استفاده‌ی زبان بین گویندگان و مفسران را بیان می‌کند.

همچنین اطلاعاتی در مورد روند تفسیر هم‌زمان و تفاوت‌هایی که بین مفسران با تجربه و تازه‌کار وجود دارد را بیان می‌کند.

در فصل نهم retrospection از گذشته‌نگری به عنوان یک روش برای مطالعه‌ی فرآیند تفسیر هم‌زمان استفاده شده است.

در فصل دهم Sandra Hale در مورد نقش یک مترجم در دادگاه بحث می‌کند (به‌طور تخصصی با تفسیر یک شاخه‌ی خاص در جامعه).

کتاب در بخش دوم این فرصت را به خوانندگان داده است که نقش یک مفسر در کنفرانس و یا دادگاه را بازی کنند.

کتب مرتبط با کتاب interpretation:

مبانی زبان شناسی مقابله ای

راهنمای پژوهش در مقوله‌های زبان‌شناسی

متون تخصصی روان‌شناسی به زبان ساده

فرهنگ زبان شناسی و رشته های وابسته انگلیسی – فارسی

Collins Writing for IELTS 2nd edition

Interaction Writing 2 Middle East 4th Edition

Interactions Access Reading and Writing

Improve your IELTS

وزن 384 گرم
موضوع

Academic

رده سنی

بزرگسالان

سطح

Academic

CEFR

None

لهجه

None

ناشر اصلی

rahnama

نویسنده

Mohsen Mobaraki

سال انتشار

2011

شابک / ISBN

9789643674694

قطع (سایز)

وزیری ~ 17*24

جنس کاغذ

تحریر

نوع جلد

شومیز (جلد نرم)

تعداد صفحات

273

پاسخ نامه

ندارد

CD/DVD

ندارد

آزمون آزمایشی

ندارد

رنگ

تک رنگ (سیاه و سفید)

0 نقد و بررسی
0
0
0
0
0

نقد و بررسی‌ها

پاکسازی فیلتر

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

.فقط مشتریانی که این محصول را خریداری کرده اند و وارد سیستم شده اند میتوانند برای این محصول دیدگاه(نظر) ارسال کنند.