کتاب AN INTRODUCTION TO LITERARY CRITICISM
AN INTRODUCTION TO LITERARY CRITICISM قیمت اصلی 900/000 ﷼ بود.قیمت فعلی 630/000 ﷼ است.
بازگشت به محصولات
فرهنگ بازرگانی و تجارت جهانی رهنما انگلیسی فارسی قیمت اصلی 4/000/000 ﷼ بود.قیمت فعلی 3/200/000 ﷼ است.

The Study of Language 7th Edition

کتاب The Study of Language 7th Edition به کُنهَ زبان پرداخته شده. اولین‌های زبان مورد بررسی هستند، نه ادبیات و نه قواعد به آن‌شکل مرسوم. مبحث مورد نظر در کتاب همان است که ادبیات را به وجود آورده. کتاب با این مطلب که “صدا از کجا خارج می‌شود، نحوه شکل گیری کلمه در دهان و گفتن آن، دلیل و نحوه‌ی به وجود آمدن کلمات” آغاز می‌شود. مطلب بعدی بررسی تفاوت و شباهت‌های نحوه برقراری ارتباط میان انسان و حیوانات است. سپس آواها و هجاها تحلیل می‌شوند. The Study of Language با این مطالبِ پایه آغاز می‌شود تا جایی که به تاریخچه شکل‌گیری کلمه و ارتباط‌‌ گیری انسان امروز می‌رسد. در این کتاب می‌خواهیم به ذات زبان پی‌ببریم. کتاب کاملا مناسب برای استفاده‌ی دانشجویان رشته‌های زبان‌شناسی، ادبیات انگلیسی و مطالعات ترجمه است.

(1 بررسی مشتری)
شناسه محصول: 611118

قیمت اصلی 2/800/000 ﷼ بود.قیمت فعلی 1/680/000 ﷼ است.

0 نفر در حال مشاهده این محصول هستند!

در کتاب The Study of Language 7th Edition به کُنهَ زبان پرداخته شده. اولین‌های زبان مورد بررسی هستند، نه ادبیات و نه قواعد به آن‌شکل مرسوم. مبحث مورد نظر در کتاب همان است که ادبیات را به وجود آورده. کتاب با این مطلب که “صدا از کجا خارج می‌شود، نحوه شکل گیری کلمه در دهان و گفتن آن، دلیل و نحوه‌ی به وجود آمدن کلمات” آغاز می‌شود. مطلب بعدی بررسی تفاوت و شباهت‌های نحوه برقراری ارتباط میان انسان و حیوانات است. سپس آواها و هجاها تحلیل می‌شوند.

کتاب The Study of Language 7th Edition  با این مطالبِ پایه آغاز می‌شود تا جایی که به تاریخچه شکل‌گیری کلمه و ارتباط‌‌ گیری انسان امروز می‌رسد. در این کتاب می‌خواهیم به ذات زبان پی‌ببریم. کتاب کاملا مناسب برای استفاده‌ی دانشجویان رشته‌های زبان‌شناسی، ادبیات انگلیسی و مطالعات ترجمه است.

ویژگی‌‌های ویرایش هفتم کتاب The Study of Language 7th Edition

این ویرایش تأثیرگرفته از یک نظر سنجی است که نویسنده کتاب برای اساتید رشته‌های مرتبط با این مباحث مطرح کرده‌ بود.نویسنده پس از بررسی پیشنهادات و نظرات، کتاب را غنی‌تر از پیش کرده و کاستی‌ها و نواقص را برطرف کرده و تجدید نظر در ساختمان داخلی همه‌ی فصل‌ها صورت گرفته‌است. مطالبی مانند توسعه، انسجام، توزیع مکمل، دو قطبی، عاطفی، تنفس انسان هنگام صحبت کردن، نوع ‌شناسی زبان، معنای ارجاعی، لغزش زبان و ترتیب کلمات کامل تر شدند و کتاب را آموزنده‌تر کرده‌اند. البته این حجم از مطالب با چنان لحن روان و سلیسی توضیح داده‌ شده که مخاطب به هیچ‌وجه در فراگیری یا به‌یاد آوردن مطالب به مشکل بر نخواهدخورد.

علاوه بر این‌ها، هشتاد سوال جدید برای  تقویت تحلیلی، حل‌مسئله و افزایش مهارت تفکر طراحی شده‌است. مباحثی درباره‌ی زبان‌های لولوویی، ژاپنی و… اضافه شده و مطالبی از این دست مورد بررسی قرار گرفته‌اند.

ساختار کتاب The Study of Language 7th Edition

کتاب The Study of Language 7th Edition دارای 20 فصل است که به طور کل موضوعی را مطرح و سپس موضوع هر فصل در بخش‌های کوچک‌تری مورد بررسی قرار می‌گیرد. عنوان فصول کتاب The Study of Language 7th Edition بدین شرح است:

 • The Original of Language
 • Animals and Humans Language
 • The Sound of Language
 • The Sound Pattern of Language
 • Word Formation
 • Morphology
 • Grammar
 • Syntax
 • Semantics
 • Pragmatics
 • Discourse Analysis
 • Language and the Brain
 • First Language Acquisition
 • Second Language Acquisition/Learning
 • Gestures and Sign Languages
 • Written Language
 • Language History and Change
 • Regional Variation in Language
 • Social Variation in Language
 • Language and Culture

درباره‌ی رشته‌ی زبان‌شناسی

زبان‌شناسی (یا به انگلیسی: Linguistics) علمی است که به مطالعه و بررسی روشمند زبان می‌پردازد. در واقع، زبان‌شناسی می‌کوشد تا به پرسش‌هایی بنیادی همچون: «زبان چیست؟»، «زبان چگونه عمل می‌کند و از چه ساخت‌هایی تشکیل شده‌است؟»، «انسان‌ها چگونه با یکدیگر ارتباط برقرار می‌کنند؟»، «زبان آدمی با سازوکار ارتباطی دیگر جانوران چه تفاوتی دارد؟»، «کودک چگونه سخن‌گفتن می‌آموزد؟»، «زبان بشر چگونه تکامل یافته‌است؟»، «زبان‌ها چه قرابتی با یکدیگر دارند؟»، «ویژگی‌های مشترک زبان‌های جهان کدامند؟»، «انسان چگونه می‌نویسد و از چه راهی زبان نوشتاری و گفتاری را واکاوی می‌کند؟»، «چرا زبان‌ها دگرگون می‌شوند؟» و… پاسخ گوید.

مطالعات زبان‌شناسی مانند بسیاری دیگر از علوم، به دو شاخه‌ی‌ نظری و کاربردی تقسیم می‌شود. زبان‌شناسی کاربردی، حوزه‌ای بینارشته‌ای بوده که بخش‌هایی از مطالعات زبانی را دربرگرفته و تمرکز آن‌ها بر کاربرد زبان است. زبان‌شناسی کاربردی، برعکس زبان‌شناسی نظری که زبان را به شکل انتزاعی بررسی می‌کند، مشکلات واقعی مرتبط با زبان و راه‌حل‌های آن‌ها را تحلیل کرده و بر کاربران زبان و شیوه‌هایی که آن‌ها زبان را به کار می‌برند، تاکید دارد.

برخی از حوزه‌های علمی زبان‌شناسی کاربردی عبارتند از آموزش زبان، زبان‌شناسی حقوقی، روان‌شناسی زبان، جامعه‌‌شناسی زبان، عصب‌شناسی زبان و فرهنگ‌نویسی.

زبان‌شناسی نظری به تدوین الگوهای دانش زبانی می‌پردازد. حوزه‌های اصلی در زبان‌شناسی نظری شامل نحو، واج‌شناسی، صرف و معناشناسی هستند. اگرچه آواشناسی معمولاً ارتباط تنگاتنگی با واج‌شناسی دارد، اما مثل حوزه‌هایی همچون جامعه‌شناسی زبان و روان‌شناسی زبان، خارج از حوزه‌ی زبان‌شناسی نظری قرار می‌گیرد. زبان‌شناسی نظری همچنین در پی تبیین همگانی‌های زبان -Linguistic universal یا Linguistic universals- است.

فردینان دو سوسور –زبان‌شناس و نشانه‌شناس سوئیسیدر تعیین موضوع زبان‌شناسی چنین گفته است: “تنها هدف حقیقی زبان‌شناسی آن است که زبان را از درون و برای خود مورد پژوهش قرار دهد.” معنای این سخن آن است که زبان‌شناسی، زبان را همان گونه که هست و همان گونه که پدیدار می‌شود مورد بررسی قرار می‌دهد. بنابراین، پژوهشگران همچنان که در هیچ علمی نمی‌توانند ماهیت آن علم را تغییر دهند، در این عرصه نیز این امکان تغییر ماهیت زبان‌شناسی وجود نداشته و از این رو، پژوهشگران این حوزه نباید به سمت جوانب مورد پسند خود جهت‌گیری کرده یا جوانب دیگر زبان‌شناسی را بر اساس سلیقه‌ی خود کم اهمیت یا بی‌ارزش جلوه دهند.

کتب مرتبط با کتاب The Study of Language 7th Edition

برایمطالعه توضیحات تکمیلی در مورد کتاب The Study of Language 7th Edition اینجا کلیک کنید.

وزن 522 گرم
موضوع

Academic

رده سنی

بزرگسالان بالای 18 سال

سطح

Academic

ناشر اصلی

Routledge

نویسنده

George Yule

ویرایش

هفتم

سال انتشار

2020

شابک / ISBN

9781108730709

قطع (سایز)

وزیری ~ 17*24

جنس کاغذ

تحریر

نوع جلد

شومیز (جلد نرم)

تعداد صفحات

371

پاسخ نامه

ندارد

CD/DVD

ندارد

آزمون آزمایشی

ندارد

رنگ

چهار رنگ ( تمام رنگی)

5
1 نقد و بررسی
1
0
0
0
0

1 دیدگاه برای The Study of Language 7th Edition

پاکسازی فیلتر
 1. Verified owner شهرام مهبودی (خریدار محصول)

  سلام
  قطع کتاب عالی
  کیفیت چاپ عالی

  0
  0

.فقط مشتریانی که این محصول را خریداری کرده اند و وارد سیستم شده اند میتوانند برای این محصول دیدگاه(نظر) ارسال کنند.