Fundamental Considerations in Language Testing

کتاب Fundamental Considerations in Language Testing به شما کمک می کندتا به چند سوال اساسی قبل از آغاز روند طراحی آزمون های ارزیابی و سنجش زبان پاسخ دهید. این سوالات مرز بین یک آزمون موفق و قابل اعتماد و یک آزمون نادرست و غیر قابل اعتماد باشند.

شناسه محصول: 311154

takhfif_code_15

جشنواره خرید محصولات اپل

برای دریافت تخفیف 20 درصدی عجله کنید!

1/680/000 

0 نفر در حال مشاهده این محصول هستند!

توضیحات کتاب Fundamental Considerations in Language Testing

کتاب Fundamental Considerations in Language Testing به شما کمک می کندتا به چند سوال اساسی قبل از آغاز روند طراحی آزمون های ارزیابی و سنجش زبان پاسخ دهید. این سوالات مرز بین یک آزمون موفق و قابل اعتماد و یک آزمون نادرست و غیر قابل اعتماد باشند. سوالاتی همچون:

 • از چه نوع آزمونی باید استفاده کنیم؟
 • چه میزان زمان برای پاسخ دهی به آزمون باید مشخص کنیم؟
 • چند آزمون مختلف باید طراحی کنیم؟
 • آزمون ما باید چه مقدار قابل اعتماد باشد؟
 • آیا نمراتی که از این آزمون به دست می آوریم برای هدفی داریم معتبر هستند؟
 • بهترین راه برای تحلیل نتایج آزمون چیست؟
 • و ….

ساختار کتاب Fundamental Considerations in Language Testing

کتاب Fundamental Considerations in Language Testing در 8 فصل سعی می کند تا به خواننده کمک کند پاسخ مناسبی برای سوالاتی که در بالا به آنها اشاره شد پیدا کند. این هشت فصل عبارتند از:

 • Introduction
 • Measurement
 • Uses of language Tests
 • Communicative Language Ability
 • Test Methods
 • Reliability
 • Validation
 • Some Persistent Problems and Future Directions

تاثیر آزمون در فراید آموزش و یادگیری

آزمون یکی از عناصر اصلی فرآیند آموزش  است که اطلاعات اساسی برای تعیین سطح کارایی و بهبود شرایط آموزشی را فراهم می‌سازد.

برگزاری یک آزمون، هم برای آزمون‌ دهنده و هم آزمون گیرنده، از اهمیت بالایی برخوردار است. آزمون ‌دهنده به میزان آموخته‌ها، سطح علمی و نقاط ضعف و قوت خویش پی برده و آموزش‌دهنده نیز با بررسی جواب‌های آزمون، از نقاط ضعف و قوت خود، بازدهی روش تدریس  و نیز میزان توانایی‌های دانش‌آموزان آگاه شده و در صورت نیاز، دست به تغییرات مهمی می‌زند.

دانش‌آموزان اغلب نیاز دارند مطالب آموخته شده را مرور کنند؛ مثلاً هنگام مطالعه برای امتحانات، یکی از استراتژی‌های موثر بازبینی، بازیابی مطالب آموخته‌شده از حافظه بوده که می‌توان با آزمودن دانش -از محتوای آموخته‌شده- آن بخش از مغز را فعال شود. این یافته‌ی تحقیقاتی  که آزمون -نسبت به مطالعه‌ی مجدد مطالب- تاثیر بیشتری بر فرایند یادگیری می‌گذارد، “اثر تست یا اثر تمرین بازیابی” نامیده می‌شود. برتری آزمون در مقایسه با مطالعه‌ی مجدد، ممکن است تا آزمون‌ها یا امتحانات بعدی قابل تشخیص نباشد. به دلیل این اثر نهفته، آزمایش یا تمرین بازیابی گاهی اوقات به عنوان یک مشکل در نظر گرفته می‌شود. این دشواری‌ها به عنوان موقعیت‌های یادگیری تعریف شده و ممکن است در کوتاه‌مدت، یادگیری را مختل کنند اما در بلندمدت یادگیری را افزایش می‌دهند.

در برخی موارد، عملکرد دانش آموزان با حقوق معلمان و یا ثبات شغلی آن‌ها ارتباط مستقیم داشته و تعیین می‌کند که کدام معلمان به تدریس ادامه داده و کدام یک از آن‌ها اخراج شوند. از این رو، ین رو معلمان نیز با تاکید بر آزمون‌های استاندارد به طور فزاینده‌ای تحت فشار و استرس قرار می‌گیرند. نمرات آزمون می‌تواند تحت تأثیر متغیرهای گوناگون باشد؛ این‌که دانش‌آموزان شب قبل چقدر خوب خوابیده‌اند، چه نوع صبحانه‌ای خورده‌اند، چقدر مضطرب هستند، چقدر در اتاق آزمون احساس گرما یا سردی می‌کنند و … که از کنترل معلمان خارج است. اما معلمین می‌توانند با طراحی یک ارزیابی مناسب، به بهبود این وضعیت کمک کنند.

بنابراین آشنایی با روش‌های صحیح و اصولی آزمون‌گیری و سنجش، تاثیر بسیاری بر فرایند آموزش و فراگیری دانش‌آموزان دارد.

کتاب های مرتبط با کتاب Fundamental Considerations in Language Testing

برای مطالعه‌ توضیحات تکمیلی در مورد کتاب Fundamental Considerations in Language Testing اینجا کلیک کنید.

0 نقد و بررسی
0
0
0
0
0

نقد و بررسی‌ها

پاکسازی فیلتر

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

.فقط مشتریانی که این محصول را خریداری کرده اند و وارد سیستم شده اند میتوانند برای این محصول دیدگاه(نظر) ارسال کنند.