A Guide to Shakespeare’s Selected Sonnets

کتاب A Guide to Shakespeare’s Selected Sonnets به قلم محمد خطیب و منتشر شده توسط انتشارات رهنما ، راهنمایی مناسب برای افرادی‌ست که قصد دارند درک بالاتری از آثار شکسپیر داشته باشند.

کتاب A Guide to Shakespeare’s Selected Sonnets برای دانشجویان رشته‌ ادبیات انگلیسی کاربردی خواهد بود.

آثار شکسپیر برای دانشجویان ادبیات انگلیسی ارزشمند بوده و همواره مورد توجه، تحلیل و بررسی آنان قرار گرفته است.

از آنجایی که ممکن است درک این آثار سخت باشد، کتاب A Guide to Shakespeare’s Selected Sonnets به افراد کمک می‌کند با نگرشی بهتر و دقیق‌تر، به بررسی این آثار بپردازند.

کتاب A Guide to Shakespeare’s Selected Sonnets به دانشجویان کمک می‌کند تا در آثار شکسپیر به دنبال تکنیک نوشتن او، معنی آثار و… گشته و به دلیل داشتن راهنمایی جامع، به نتایج مطلوبی دست پیدا کنند.

شناسه محصول: 512395

takhfif_code_15

جشنواره خرید محصولات اپل

برای دریافت تخفیف 20 درصدی عجله کنید!

400/000 

0 نفر در حال مشاهده این محصول هستند!

 کتاب A Guide to Shakespeare’s Selected Sonnets

کتاب A Guide to Shakespeare’s Selected Sonnets به قلم محمد خطیب و منتشر شده توسط انتشارات رهنما، راهنمایی مناسب برای افرادی‌ست که قصد دارند درک بالاتری از آثار شکسپیر داشته باشند. 

کتاب A Guide to Shakespeare’s Selected Sonnets برای دانشجویان رشته‌ ادبیات انگلیسی کاربردی خواهد بود.

آثار شکسپیر برای دانشجویان ادبیات انگلیسی ارزشمند بوده و همواره مورد توجه، تحلیل و بررسی آنان قرار گرفته است و کتاب A Guide to Shakespeare’s Selected Sonnets .

از آنجایی که ممکن است درک این آثار سخت باشد، کتاب A Guide to Shakespeare’s Selected Sonnets به افراد و دانشجویان ادبیات انگلیسی کمک می‌کند با نگرشی بهتر و دقیق‌تر، به بررسی این آثار بپردازند.

A Guide to Shakespeare’s Selected Sonnets به دانشجویان کمک می‌کند تا در آثار شکسپیر به دنبال تکنیک نوشتن او، معنی آثار و… گشته و به دلیل داشتن راهنمایی جامع، به نتایج مطلوبی دست پیدا کنند.

ساختار کتاب A Guide to Shakespeare’s Selected Sonnets

 کتاب A Guide to Shakespeare’s Selected Sonnets حاضر شامل 26 درس می‌باشد که 20 درس آن را آثار و غزل‌های شکسپیر تشکیل می‌دهند.

 • درس اول بیوگرافی و زندگی ویلیام شکسپیر را به تصویر می‌کشد.
 • درس دوم در رابطه با انسجام متنی غزل‌های شکسپیر بوده و به بررسی ادبی انسجام غزلیات می‌پردازد.
 • درس سوم درباره شکل و فرم کلی آثار بوده و به تحلیل و بررسی جزئی آن می‌پردازد.
 • درس چهارم به بررسی کلی آثار و غزلیات Petrarchan پرداخته و نظریات خود را در این رابطه به اشتراک می‌گذارد.
 • درس پنجم به بررسی کلی آثار وغزلیات شکسپیر پرداخته و تحلیل‌های خود در رابطه با آثار را ارائه می‌دهد.
 • درس ششم گفتار خاص و نحوه‌ی بیان خاص شکسپیر را تحلیل و معرفی می‌‍‌‌کند تا مخاطب به خوبی با روش او آشنا شود.
 • بقیه دروس هرکدام گلچینی ازغزلیات بوده و پس از مطالعه‌ی غزل‌ها، به بررسیِ تحلیل‌های ارائه شده در رابطه با اشعار می‌پردازند.

انتشارات رهنما کتاب A Guide to Shakespeare’s Selected Sonnets را برای دانشجویان گرامی ادبیات انگلیسی بسیار پیشنهاد می کند. چرا که A Guide to Shakespeare’s Selected Sonnets دانشجویان را با  آثار شکسپیر  و تکنیک نوشتن او، معنی آثار و… آشنا کرده و به دلیل داشتن راهنمایی جامع، به نتایج مطلوبی دست پیدا می کنند.

چیستی و تاریخچه‌ی ادبیات انگلیسی

ادبیات انگلیسی (English Literature) به مجموع متون، تصنیف و اشعاری گفته می‌شود که توسط نویسندگان، شاعران و سخنوران به زبان‌ انگلیسی به رشته‌ی تحریر در آمده است. گستردگی زبان انگلیسی سبب شده تا نویسندگان و ادبای بزرگ تاریخ، آثاری به این زبان خلق کنند. رشته‌ی ادبیات انگلیسی نیز از رشته‌های پرطرفدار دانشگاهی در سرتاسر جهان بوده و در بین دانشجویان از محبوبیت فراوانی برخوردار است.

تاریخچه‌ی ادبیات انگلیسی

اگر قصد بررسی تاریخچه‌ی ادبیات به طور کلی را داشته باشیم، چهار دسته‌ی اصلی زیر را باید مورد بررسی قرار دهیم:

 • ادبیات انگلیسی باستان (آنگلوساکسون) ادبیات مکتوبی است که ساکسون‌ها و دیگر قبایل ژرمن -مانند جوت‌ها و آنگل‌ها- پس از اتمام جنگ با رومیان و ساکن شدن در انگلستان از خود به جا گذاشتند؛ این نوع از ادبیات با ورود نورمن‌ها پایان یافت. ژانرهای این ادبیات اشعار حماسی، تذکره‌ی بزرگان، خطابه‌های مذهبی، ترجمه‌هایی از کتاب مقدس، آثار حقوقی، شرح وقایع، چیستان و مواردی از این قبیل می‌باشد. به طور کلی 400 نسخه خطی از این نوع ادبیات باقی مانده است.
 • ادبیات انگلیسی میانه در سده‌ی 12 میلادی به عنوان سبک نوینی از ادبیات به میان آمد و می‌توان گفت نخستین گونه‌ایست که برای خوانندگان و شنوندگان معاصر قابل درک است. ترجمه‌های انجیل به انگلیسی میانه، کمک زیادی در تبدیل زبان انگلیسی به زبانی ادبی کرده‌اند. سه دسته‌ی اصلی آن، ادبیات مذهبی، عشق درباری و آرتوری است. این نوع ادبیات نیز 331 سال در بین مردم رواج داشت و پس از آن استاندارد چنسری -زبان انگلیسی رایج در لندن- جایگزین آن شد و به صنعت چاپ سامان داد.
 • دوران مدرن اولیه شامل دوره‌هایی ماند ادبیات رنسانس، دوران الیزابتی، دوران جاکوبی، دوره بازگشت سلطنت و دوران آگوستین است. در پی معرفی صنعت چاپ، ادبیات بومی در انگلستان شکوفا شد و الهام‌بخش نیایش سرایی‌های محلی شد. کتاب ادعیه عمومی که تاثیر عمیقی بر ادبیات انگلیسی داشت نیز در همین دوره به تحریر در آمد. در این دوره نمایشنامه‌های بزرگی با دو لحن درباری و عامیانه خلق شد و می‌شود گفت نویسندگان این آثار، همگی از الگوهای ایتالیایی خود تاثیر گرفته بودند. شکسپیر پس از مرگ به چهره‌ی ادبی مشهور دوره جاکوبی بدل شد، و متاثر از ادبیات لاتین دست به آفرینش تیپ یا کاراکتر زد؛ اگرچه او هجونویس قهاری نیز بود و همواره رد طنزی ظریف در آثار وی قابل مشاهده است.
 • ادبیات در سده‌ی 19 و دوره‌ی رمانتیسیسم انقلابی دیگر بود که منشا آن جنبش رمانتیسم بود. این جنبش، جنبشی فکری، ادبی و هنری بود که سبب پیدایش افسانه‌های غنایی شد. می‌توان گفت نخستین شاعران رمنس نوع جدیدی از گرایش به احساسات و درونگرایی را به ارمغان آوردند.
 • دوره رمان آمریکایی (از رمانتیسم تا واقع گرایی) توسط نویسندگان ساکن مستعمرات انگلستان آغاز شد که مصمم بودند تا به برتری پایان‌ناپذیر داستان‌های بریتانیا پایان دهند. آن‌ها خالق داستان کوتاه، و مبدع داستان‌های جنایی بودند. جنبش رمانتیسیسم که پیش از این غالب بود سبب شد تا بذر مکتب تعالی‌گرایی در ذهن نویسندگان کاشته شود. داستان‌های تخیلی نیز در این دوره بازار گرمی داشتند و آثار ارزشمندی از قبیل عمو سیلاس، کارتیلا و دراکولا به تحریر درآمدند و ژانرهای ادبیات خون‌آشامی، داستان وحشت، داستان گوتیک و مواردی از این دست را تکمیل کردند. شخصیت پردازی شرلوک هولمز نیز نمونه‌ای درخشان از این ژانر محسوب می‌شود. از دیگر ژانرهای این دوره می‌توان به ژانر دنیای گمشده -متاثر از کشفیات باستان‌شناسان و زندگی ماجراجویان- اشاره کرد.
 • ادبیات کودک در این دوره به عنوان ژانری جداگانه رشد کرد و آثاری به یاد ماندنی همانند آلیس در سرزمین عجایب، جزیره‌ی گنج و پیتر خرگوشه در این دوره خلق شد.
 • ادبیات انگلیسی در سده‌ی 20 وارد دوره‌ی مدرنیسم شد و ادبیات نوگرا را آغاز کرد. این تغییر رویکرد حاصل سرخوردگی نسبت به قطعیت، محافظه‌کاری و باور به ایده‌ی حقیقت عینی -که بر ادبیات ویکتوریایی حاکم بود- روی داد. از افراد تاثیر گذار بر این جنبش می‌توان به داروین، ماخ، نیچه و فروید اشاره کرد.
 • پست‌مدرنیسم به نوعی پایان دوره‌ی مدرنیسم بود و در حقیقت ادامه‌ی آزمایش‌های نویسندگان دوره‌ی مدرن در فنون پراکنده‌سازی، تناقض‌نمایی و واکنش به ایده‌های روشنگرانه‌ای بود که در تاروپود ادبیات مدرنیست‌ها پنهان بود. در ادبیات پست‌مدرن -درست مانند پست‌مدرنیسم نیز- توافق دقیقی بر شاخصه‌های این حوزه وجود ندارد.

کتب مرتبط با کتاب A Guide to Shakespeare’s Selected Sonnets

برای مطالعه توضیحات تکمیلی اینجا کلیک کنید.

وزن 140 گرم
موضوع

Academic, literature, ادبیات انگلیسی, دانشگاهی

رده سنی

بزرگسالان

سطح

Academic

ناشر اصلی

rahnama

نویسنده

محمدخطیب

سال انتشار

2007

شابک / ISBN

9789643672324

قطع (سایز)

وزیری ~ 17*24

جنس کاغذ

تحریر

نوع جلد

شومیز (جلد نرم)

تعداد صفحات

106

پاسخ نامه

ندارد

CD/DVD

ندارد

آزمون آزمایشی

ندارد

رنگ

تک رنگ (سیاه و سفید)

0 نقد و بررسی
0
0
0
0
0

نقد و بررسی‌ها

پاکسازی فیلتر

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

.فقط مشتریانی که این محصول را خریداری کرده اند و وارد سیستم شده اند میتوانند برای این محصول دیدگاه(نظر) ارسال کنند.