کتاب The Sense of an Ending (درک یک پایان)

280/000 ریال

کتاب The Sense of an Ending (درک یک پایان) نوشته‌ی جولیان بارنرز، نویسنده‌ی انگلیسی بوده و نمایانگر تقلای تونی وبستر در به‌یادآوردن گذشته است.

تونی زمانی مشتاق به مرور گذشته می‌شود که طبق وصیت دوست دوران مدرسه‌اش ، ایدریئن فین، دفترچه خاطرات و مقداری پول به او به ارث می‌رسد. تونی حالا مرد بالغی‌ست که زندگی را پشت سر گذاشته و دوران بازنشستگی خود را سپری می‌کند. این واقعه سبب می‌شود تونی خاطرات گذشته را در پستوهای ذهن خود جستجو کند: ایدریئن پسری بود که پس از مدتی به حلقه‌ی سه نفره او و دوستان مدرسه‌اش وارد شد. او تیزهوش، فیلسوف و به شدت تحت تاثیر آلبر کامو بود. او بر این باور بود که زنده است تا به دنبال سرشت اصلی زندگی بگردد و اگر ناکام ماند، یگانه مسئله‌ی  فلسفی –خودکشی- همیشه پیش روی او خواهد بود. این افکار، توجه دختر موردعلاقه‌ی تونی، ورونیکا، را جلب می‌کند. همین اخلاقیات ایدرئین سبب می‌شود  تونی که همیشه از هیاهوی فلسفه دوری می‌کرد و به‌دنبال آرامش بود، به چشم ورونیکا نادان به نظر بیاید.

شما در ابتدا با داستانی ساده روبه‌رو خواهید شد؛ اما پس از مدتی پیچیدگی‌های داستان نمایان شده و شما خود را در حلقه‌ی زمانی و خاطرات نامنظمی که تونی به‌یاد می‌آورد، می‌یابید و شاهد تلاش بی‌وقفه تونی برای درک گذشته‌ای که تنها شرط درک آن حال است خواهید بود.

در انبار موجود نمی باشد

شناسه محصول: 114112 دسته: برچسب: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,