NTC’s Dictionary of American Slang and Colloquial Expressions

کتاب NTC’s Dictionary Of American Slang And Colloquial Expressions یک واژه‌نامه در حوزه‌ی عبارات روزمره‌ی کاربردی در زبان انگلیسی و با  لهجه‌ی آمریکایی American بوده که توسط انتشارات NTC Publishing Group منتشر شده است.

در کتاب NTC’s Dictionary Of American Slang And Colloquial Expressions بیش از ۸ هزار عبارت روزمره و پرکاربرد همراه با معنی و مثال وجود دارد. در واقع این کتاب هم زمان یک واژه‌نامه و یک اصطلاح‌نامه است.

مخاطبان این کتاب دانشجویان زبان انگلیسی، مدرسان، علاقه‌مندان و زبان‌آموزان در سطوح بالاتر از متوسط هستند.

 

شناسه محصول: 112941

takhfif_code_15

جشنواره خرید محصولات اپل

برای دریافت تخفیف 20 درصدی عجله کنید!

2/100/000 

0 نفر در حال مشاهده این محصول هستند!

معرفی کتاب NTC’s Dictionary Of American Slang And Colloquial Expressions 3rd edition

کتاب NTC’s Dictionary Of American Slang And Colloquial Expressions یک واژه‌نامه در حوزه‌ی عبارات روزمره‌ی کاربردی در زبان انگلیسی و با  لهجه‌ی آمریکایی American بوده که توسط انتشارات NTC Publishing Group منتشر شده است.

در کتاب NTC’s Dictionary Of American Slang And Colloquial Expressions بیش از ۸ هزار عبارت روزمره و پرکاربرد همراه با معنی و مثال وجود دارد. در واقع این کتاب هم زمان یک واژه‌نامه و یک اصطلاح‌نامه است.

مخاطبان این کتاب دانشجویان زبان انگلیسی، مدرسان، علاقه‌مندان و زبان‌آموزان در سطوح بالاتر از متوسط هستند.

 

ساختار و ویژگی‌های کتاب NTC’s Dictionary Of American Slang And Colloquial Expressions 3rd edition

کتاب NTC’s Dictionary Of American Slang And Colloquial Expressions 3rd edition بر اساس حروف الفبای انگلیسی طبقه‌بندی‌شده و بیش از ۸ هزار اصطلاح را پوشش می‌دهد. در توضیحات هر اصطلاح علاوه بر یک تعریف کوتاه، نقش کلمات، نحوه تلفظ و چند مثال ساده نیز آمده است.

این اصطلاحات غیررسمی هستند در محیط‌ها‌ و متن‌های آکادمیک کمتر استفاده می‌شوند. احتمالاً این اصطلاحات را در خیابان، تلویزیون، فیلم و مکالمات غیررسمی بتوان شنید.

 

ویژگی‌های کتاب NTC’s Dictionary Of American Slang And Colloquial Expressions 3rd edition

 • پوشش تمامی اصطلاحات غیررسمی روزمره و کاربردی
 • تعاریف کوتاه و ساده
 • آموزش علائم آوانگاری یا phonetic
 • ذکر کردن نقش کلمه (part of speech)
 • مثال‌های ساده و قابل‌فهم

ویژگی‌های نسخه 3rd Edition

 • اضافه‌شدن بیش از ۸۰۰ عبارت جدید
 • مثال‌های واقع‌گرایانه که نحوه استفاده از عبارات را نشان می‌دهد
 • اضافه‌شدن فهرستی بر اساس کلمات در انتهای کتاب

واژه‌نامه‌ها

هرکسی که مایل باشد از هر زبانی به طور ماهرانه استفاده کند، باید فرهنگ لغت را همراه خود قرار دهد. اگرچه فرهنگ‌های لغت از دسته‌ی کتاب‌های مرجع هستند، اما به دلیل تنوع و گستردگی، استفاده از آن‌ها به برخی راهنمایی‌ها و توضیحات نیاز دارد.

واژه‌نامه‌ها انواع مختلفی دارند:

 • واژه‌نامه تخصصی: فرهنگ لغت‌ها می‌توانند عمومی یا تخصصی باشند. فرهنگ لغت عمومی شامل دامنه‌ی وسیعی از انواع کلمات است اما دیکشنری تخصصی، متمرکز بر روی یک زمینه‌ی خاص مانند پزشکی، حقوق، مهندسی برق و … است.
 • واژه‌نامه‌ی تک زبانه: برای کلمات و تعاریف آن‌ها، از یک زبان استفاده می‌کند.
 • واژه‌نامه‌ی دوزبانه: این فرهنگ لغت معنی کلمات را به دو زبان در اختیار ما قرار می‌دهد.
 • واژه‌نامه‌ی چندزبانه: معنی کلمات را در چند زبان مختلف در اختیار ما قرار می‌دهد.
 • واژه‌نامه‌ی ریشه‌شناسی: پیشرفت یک کلمه را با گذشت زمان دنبال کرده و نمونه‌های تاریخی را برای نمایش تغییرات ارائه می‌دهد.
 • واژه‌نامه‌ی جدولی: کلمات را باتوجه‌به تعداد حروف گروه‌بندی کرده تا به افراد کمک کند تا کلمات با طولی مشخص را برای تکمیل معماهای جدول پیدا کنند.
 • واژه‌نامه‌ی قافیه‌ای: نوعی از فرهنگ لغت است که در آن کلمات بر اساس صداهای انتهایی خود در یک گروه قرار می‌گیرند. وقتی دو کلمه با یک صدا خاتمه می‌یابند، به آنها هم قافیه می‌گویند. از این فرهنگ لغت بیشتر در شعرها استفاده می‌گردد.
 • واژه‌نامه‌ی تصویری: اغلب به‌جای اینکه یک فهرست الفبایی از کلمات باشند، توسط تصاویر و عکس‌ها سازماندهی می‌شوند.
 • اصطلاح‌نامه: کتابی است که کلمات را باتوجه‌به مفاهیم آنها گروه‌بندی می‌کند؛ بنابراین مترادف‌ها و کلماتی که معنی آن‌ها نزدیک به هم است، با هم گروه‌بندی می‌شوند.
 • واژه‌نامه‌ی لغات دشوار (Glossary): فهرستی از کلمات یا عباراتی -همراه با تعریف- است که در یک زمینه‌‌ی خاص استفاده می‌شود، و اغلب در پشت کتاب‌های تخصصی یا دانشگاهی به‌عنوان ضمیمه جای دارند.

لغت‌نامه‌ها، هرچند در موارد بسیار نادر، ممکن است دارای خطا باشند.  این اشتباه است که فرض کنیم که چون کلمه‌ای در یک یا چند فرهنگ لغت یافت نمی‌شود، بنابراین وجود خارجی ندارد؛ برای مثال، کلمه‌ی peradventure در تعدادی از لغت‌نامه‌های شناخته شده مانند فرهنگ لغت Oxford Advanced Learner’s یافت نمی‌شود، اما مدت زیادی است که در فرهنگ لغت انگلیسی آکسفورد وجود دارد. مجدداً لازم به ذکر است که معمولاً بین لغت‌نامه‌ها تفاوت‌هایی وجود دارد. هیچ دو واژه‌نامه‌ای دقیقاً طرح یا الگوی یکسانی ندارند. به طور خاص، فرهنگ لغت پیشرفته‌ی آکسفورد «foodstuff» را به‌عنوان ‘usually plural’ تعیین کرده، درحالی‌که فرهنگ لغت انگلیسی معاصر لانگمن آن را ‘uncountable, countable or plural’ می‌داند.

در نهایت، مهم است بدانیم که واژه‌نامه‌ها در درجه‌ی اول باید مورداستفاده قرار گیرند، نه اینکه مانند کتاب خوانده شوند. اگرچه بسیاری از افراد روش دومی را انجام می‌دهند، اما این عادتی نیست که مورد تشویق قرار گیرد.

کاربران یک زبان زمانی هنگامی که با کلمات جدید مواجه می‌شوند یا نیاز به تایید وضعیت و کاربرد کلمات دیگر دارند، باید به فرهنگ لغات مراجعه کنند. این امر به آن‌ها امکان درک کلمات در بافت معنایی متن -context- را می‌دهد.

کتاب‌های مرتبط با کتاب NTC’s Dictionary Of American Slang And Colloquial Expressions 3rd edition

Street Talk 1

2 Street Talk

فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی – فارسی

برای توضیحات بیشتر اینجا کلیک کنید.

 

 

 

موضوع

Dictionary

رده سنی

نوجوانان، بزرگ‌سالان

ناشر اصلی

NTC Publishing Group

نویسنده

Richard A. Spears

ویرایش

سوم

سال انتشار

2000

شابک / ISBN

9780844204628

قطع (سایز)

وزیری ~ 17*24

جنس کاغذ

تحریر

نوع جلد

شومیز (جلد نرم)

تعداد صفحات

560

رنگ

تک رنگ (سیاه و سفید)

0 نقد و بررسی
0
0
0
0
0

نقد و بررسی‌ها

پاکسازی فیلتر

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

.فقط مشتریانی که این محصول را خریداری کرده اند و وارد سیستم شده اند میتوانند برای این محصول دیدگاه(نظر) ارسال کنند.