Projects in Linguistics قیمت اصلی 2/100/000 ﷼ بود.قیمت فعلی 1/470/000 ﷼ است.
بازگشت به محصولات
Speaking Test Preparation Pack for IELTS: Teacher Support قیمت اصلی 950/000 ﷼ بود.قیمت فعلی 665/000 ﷼ است.

Stylistics

کتاب  Stylisticsچاپ شده توسط انتشارات آکسفورد مجموعه ای از بررسی‌های مختصر زبانی است که برای خوانندگان تازه وارد به مطالعه رسمی در نظر گرفته شده و به بررسی سبک در متون ادبی و غیر ادبی می پردازد. موضوعات مورد بررسی در کتاب Stylistics شامل سبک به عنوان یک موضوع اجتماعی شدن، تولید و دریافت معنا، the question of perspective، نقد ادبی و مسائل جاری مانند سبک شناسی فمینیستی و تحلیل گفتمان انتقادی است.

شناسه محصول: 113925

قیمت اصلی 900/000 ﷼ بود.قیمت فعلی 630/000 ﷼ است.

0 نفر در حال مشاهده این محصول هستند!

کتاب  Stylisticsچاپ شده توسط انتشارات آکسفورد مجموعه ای از بررسی‌های مختصر زبانی است که برای خوانندگان تازه وارد به مطالعه رسمی در نظر گرفته شده و به بررسی سبک در متون ادبی و غیر ادبی می پردازد. موضوعات مورد بررسی در کتاب Stylistics شامل سبک به عنوان یک موضوع اجتماعی شدن، تولید و دریافت معنا، the question of perspective، نقد ادبی و مسائل جاری مانند سبک شناسی فمینیستی و تحلیل گفتمان انتقادی است.

ساختار کتاب Stylistics

کتاب Stylistics شامل چهار بخش است:

  • SURVEY: یک مرور کلی به روز از بخش مربوطه
  • READINGS :متون کوتاه با سوالات بخش ریدینگ
  • REFERENCES : مجموعه ای از مراجع مشروح
  • GLOSSARY: توضیح اصطلاحات، با ارجاع متقابل به بخش Survey

ساختار کتاب Stylistics به گونه ای طراحی شده است که گروه های مختلف خوانندگان بتوانند بر اساس علاقه و نیاز خود بر قسمت های مختلف کتاب تمرکز کنند.

بنابراین، هدف آنها جایگزینی نیست، بلکه حمایت از مقدمه‌های آکادمیک‌تر زبان‌شناسی است: آماده‌سازی زمینه مفهومی. آنها بر این باور بنا شده اند که داشتن یک نقشه وسیع از زمین قبل از در نظر گرفتن ویژگی های خاص تر آن در مقیاس کوچکتر یک مزیت است، یک زمینه کلی که جزئیات آن منطقی است.

گاهی اوقات پیش می‌آید که دانش‌آموزان با جزئیات آشنا می‌شوند، بدون اینکه مشخص شود که جزییات چیست. واضح است که درک کلی از ایده ها کافی نیست: باید بررسی دقیق تری صورت گیرد. اما به همان اندازه، بررسی دقیق می‌تواند نزدیک‌بینانه و بی‌معنی باشد، مگر اینکه مربوط به نمای بزرگ‌تر باشد.

در واقع، می توان گفت که پیش شرط تحقیق جزئی تر، آگاهی از آن چیزی است که به طور کلی، جزییات در مورد آن هستند. این مجموعه برای ارائه این نمای بزرگ از حوزه های مختلف زبان طراحی شده است.

درباره‌ی رشته‌ی زبان‌شناسی

زبان‌شناسی (یا به انگلیسی: Linguistics) علمی است که به مطالعه و بررسی روشمند زبان می‌پردازد. در واقع، زبان‌شناسی می‌کوشد تا به پرسش‌هایی بنیادی همچون:

«زبان چیست؟»،

«زبان چگونه عمل می‌کند و از چه ساخت‌هایی تشکیل شده‌است؟»،

«انسان‌ها چگونه با یکدیگر ارتباط برقرار می‌کنند؟»،

«زبان آدمی با سازوکار ارتباطی دیگر جانوران چه تفاوتی دارد؟»،

«کودک چگونه سخن‌گفتن می‌آموزد؟»،

«زبان بشر چگونه تکامل یافته‌است؟»،

«زبان‌ها چه قرابتی با یکدیگر دارند؟»،

«ویژگی‌های مشترک زبان‌های جهان کدامند؟»،

«انسان چگونه می‌نویسد و از چه راهی زبان نوشتاری و گفتاری را واکاوی می‌کند؟»،

«چرا زبان‌ها دگرگون می‌شوند؟»

و… پاسخ گوید.

مطالعات زبان‌شناسی مانند بسیاری دیگر از علوم، به دو شاخه‌ی‌ نظری و کاربردی تقسیم می‌شود. زبان‌شناسی کاربردی، حوزه‌ای بینارشته‌ای بوده که بخش‌هایی از مطالعات زبانی را دربرگرفته و تمرکز آن‌ها بر کاربرد زبان است. زبان‌شناسی کاربردی، برعکس زبان‌شناسی نظری که زبان را به شکل انتزاعی بررسی می‌کند، مشکلات واقعی مرتبط با زبان و راه‌حل‌های آن‌ها را تحلیل کرده و بر کاربران زبان و شیوه‌هایی که آن‌ها زبان را به کار می‌برند، تاکید دارد.

برخی از حوزه‌های علمی زبان‌شناسی کاربردی عبارتند از آموزش زبان، زبان‌شناسی حقوقی، روان‌شناسی زبان، جامعه‌‌شناسی زبان، عصب‌شناسی زبان و فرهنگ‌نویسی.

زبان‌شناسی نظری به تدوین الگوهای دانش زبانی می‌پردازد. حوزه‌های اصلی در زبان‌شناسی نظری شامل نحو، واج‌شناسی، صرف و معناشناسی هستند. اگرچه آواشناسی معمولاً ارتباط تنگاتنگی با واج‌شناسی دارد، اما مثل حوزه‌هایی همچون جامعه‌شناسی زبان و روان‌شناسی زبان، خارج از حوزه‌ی زبان‌شناسی نظری قرار می‌گیرد. زبان‌شناسی نظری همچنین در پی تبیین همگانی‌های زبان -Linguistic universal یا Linguistic universals- است.

فردینان دو سوسور –زبان‌شناس و نشانه‌شناس سوئیسیدر تعیین موضوع زبان‌شناسی چنین گفته است: “تنها هدف حقیقی زبان‌شناسی آن است که زبان را از درون و برای خود مورد پژوهش قرار دهد.” معنای این سخن آن است که زبان‌شناسی، زبان را همان گونه که هست و همان گونه که پدیدار می‌شود مورد بررسی قرار می‌دهد.

بنابراین، پژوهشگران همچنان که در هیچ علمی نمی‌توانند ماهیت آن علم را تغییر دهند، در این عرصه نیز این امکان تغییر ماهیت زبان‌شناسی وجود نداشته و از این رو، پژوهشگران این حوزه نباید به سمت جوانب مورد پسند خود جهت‌گیری کرده یا جوانب دیگر زبان‌شناسی را بر اساس سلیقه‌ی خود کم اهمیت یا بی‌ارزش جلوه دهند.

کتب مربتط با کتاب Stylistics

کتاب The Practice of Critical Discourse Analysis

Error Analysis and Interlanguage

برای اطلاعات بیشتر درباره کتاب Stylistics اینجا کلیک کنید.

 

 

 

موضوع

Linguistic

سطح

Academic

ناشر اصلی

Oxford University Press

نویسنده

Peter Verdonk

سال انتشار

2002

شابک / ISBN

978-0-19-437240-4

قطع (سایز)

وزیری ~ 17*24

جنس کاغذ

تحریر

نوع جلد

شومیز (جلد نرم)

تعداد صفحات

144

رنگ

تک رنگ (سیاه و سفید)

0 نقد و بررسی
0
0
0
0
0

نقد و بررسی‌ها

پاکسازی فیلتر

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

.فقط مشتریانی که این محصول را خریداری کرده اند و وارد سیستم شده اند میتوانند برای این محصول دیدگاه(نظر) ارسال کنند.