Read and Reflect 1

210/000 ریال

کتاب Read and Reflect 1  دومین کتاب از مجموعه‌ی سه جلدی Read and Reflect چاپ انتشارات آکسفورد بوده و مهارت های خواندن (reading) آکادمیک را از طریق کاوش در فرهنگ مردم آمریکا رشد می دهد.

از طریق این کتاب، دانش‌آموزان توانایی خواندن خود را توسعه داده و واژگان مفیدی را یاد می‌گیرند؛ آن‌ها همچنین ایده‌های خود در زمینه‌هایی از پیش هدایت‌شده مورد بحث قرار می‌دهند.

در  این کتاب متون تأمل‌برانگیز -بر اساس منابع معتبر مختلف- و طیف وسیعی از موضوعات -مبنی بر برنامه درسی- از علوم اجتماعی گرفته تا تاریخ، تکنولوژی و اقتصاد را  پوشش می‌دهد. این کتاب برای دانش اموزانی که قصد بهبود مهارت خواندن و درک مطلب خود را دارند مناسب است

تمرین‌ها و فعالیت‌های گروهی  در این کتاب باعث افزایش مهارت خواندن، تفکر انتقادی و دایره لغات دانش‌آموز می‌شوند.

کتاب Read and Reflect 1
Read and Reflect 1

210/000 ریال

توضیحات کتاب Read and Reflect 1  

کتاب Read and Reflect 1  دومین کتاب از مجموعه‌ی سه جلدی Read and Reflect چاپ انتشارات آکسفورد بوده و مهارت های خواندن (reading) آکادمیک را از طریق کاوش در فرهنگ مردم آمریکا رشد می دهد.

از طریق این کتاب، دانش‌آموزان توانایی خواندن خود را توسعه داده و واژگان مفیدی را یاد می‌گیرند؛ آن‌ها همچنین ایده‌های خود در زمینه‌هایی از پیش هدایت‌شده مورد بحث قرار می‌دهند.

در کتاب Read and Reflect 1 متون تأمل‌برانگیز -بر اساس منابع معتبر مختلف- و طیف وسیعی از موضوعات -مبنی بر برنامه درسی- از علوم اجتماعی گرفته تا تاریخ، تکنولوژی و اقتصاد را  پوشش می‌دهد. این کتاب برای دانش اموزانی که قصد بهبود مهارت خواندن و درک مطلب خود را دارند مناسب است

تمرین‌ها و فعالیت‌های گروهی  در این کتاب باعث افزایش مهارت خواندن، تفکر انتقادی و دایره لغات دانش‌آموز می‌شوند.

هدف کتاب Read and Reflect 1 :

 • بالا بردن آگاهی زبان‌آموزان با استفاده از استراژی های خواندن
 • بالا بردن دایره لغات آکادمیک آن‌ها در حین ‌آماده‌سازی برای Academic Reading
 • بالا بردن علاقه‌ی زبان‌آموزان از فرایند خواندن با استفاده از متن های جالب

ساختار کتاب Read and Reflect 1

 • کتاب از 8 درس موضوعی تشکیل شده است که هر کدام یک مفهوم فرهنگی مانند حریم خصوصی، روابط خانوادگی و روابط اجتماعی را به تصویر می‌کشند
 • هر بخش شامل چهار متن -برگرفته از منابع معتبر- می‌باشد؛ این متن‌ها موضوعات متفاوتی دارند اما به موضوع کلی “فرهنگ” مرتبط هستند
 • در ابتدای هر درس تم فرهنگی و اهداف درس، معرفی‌ شده و از دانش‌آموزان سوالاتی درباره‌ی موضوع پرسیده می‌شود که فرصتی را برای مکالمه‌ی معلم و دانش‌آموز و در نتیجه، بالا بردن مهارت مکالمه به زبان انگلیسی ایجاد می‌کند؛ همچنین این امکان را به دانش‌آموزان می‌دهد که ارتباط موضوع reading با زندگی و تجربیات خود را دریافته و درک بهتری از مفهوم آن داشته باشد.
 • از دیگر ویژگی‌های کلیدی این کتاب Read and Share می‌باشد، که لازم است دانش‌آموز بخشی از متن را خوانده و چیزی که از آن متوجه شده را با دیگران به انگلیسی به اشتراک بگذارد. این فعالیت به دانش‌آموزان دقت بیشتری برای درک مطلب می‌دهد
 • در پایان هر درس، دانش‌آموزان باید بازخوردشان نسبت به درس و چیزهایی که خوانده‌اند را بازتاب دهند. به همین منظور، روایتی با مضمون مرتبط به عنوان نمونه قرار داده شده است
 • تمرینات مرتبط با هر درس شامل سوالات کوتاه (بله / خیر)، صحیح غلط و جای خالی، انتخاب لغت مناسب، آشنایی با لغات و اصطلاحات، بالا بردن دقت در خوانش و درک مطلب می‌شود.

عنواین دروس عبارتند از :

 • Reaching out
 • A need for privacy
 • Families that work
 • Staying in business
 • Staying healthy
 • One of a kind
 • Learning to learn
 • Play time

مهارت reading  :

زبان انگلیسی شامل 4 مهارت اصلی  reading (خواندن)، writing  (نوشتن)، listening  (شنیداری) و speaking  (صحبت کردن) می‌باشد. زبان‌آموزی قادر به درک زبان خواهد بود که تمام این مهارت‌ها را در کنار هم و همراه با یکدیگر آموخته و به منظور بهبود آن‌ها تمرین و ممارست داشته باشد.

برخی افراد خواندن را یک کار ساده دانسته که تسلط بر آن آسان است. در واقعیت، خواندن یک فرآیند پیچیده بوده که بر مهارت‌های مختلف زیادی متکی است؛ این مهارت‌ها با هم به هدف نهایی خواندن منجر می‌شوند: درک مطلب، یا درک آنچه خوانده شده است.

درک مطلب توانایی خواندن متن، پردازش و درک معنای آن بوده که بر دو توانایی به هم پیوسته متکی است: خواندن کلمه (توانایی رمزگشایی نمادهای صفحه) و درک زبان (توانایی درک معنای کلمات و جملات). با این حال، وقتی متنی را معنی می‌کنیم، فقط کلمات و عباراتی که می‌خوانیم را به خاطر نمی‌آوریم، بلکه در واقع ما با ادغام حس کلمات و جملات در یک کل معنادار، مانند فیلمی که در ذهنمان پخش می‌شود، یک مدل ذهنی از آنچه متن توصیف می‌کند، تشکیل می‌دهیم. اگر قرار است خواندن هدف داشته باشد، اگر خواننده بخواهد با یک متن درگیر شده و از آن بیاموزد و در نهایت، اگر خواننده بخواهد از آنچه می‌خواند لذت ببرد، درک درست ضروری است. درک مطلب به دلایل زیادی می‌تواند چالش برانگیز باشد.

درک کننده‌های خوب می‌توانند کلمات چاپ شده را به طور دقیق، کارآمد و روان رمزگشایی کنند. با این حال، افرادی که با خواندن کلمات مشکل دارند، متن را آهسته‌تر خوانده و ممکن است نتوانند به طور دقیق همه‌ی کلمات مهم را رمزگشایی کنند. این می‌تواند منجر به نقص قابل توجهی در درک مطلب شود. بنابراین درست خواندن کلمات نقش مهمی در سهولت و کیفیت درک خواننده دارد.

عوامل مرتبط با درک مطلب خوب چیست؟

درک مطلب خوب نیاز به طیف وسیعی از دانش و مهارت‌های مختلف دارد:

·         دانش واژگان و پس زمینه متن

·         مهارت های ادغام و استنباط

·         درک ساختار زبان/ ارتباطات

·         دانش و کاربرد ساختار متن

·         نظارت بر درک مطلب

کتب مرتبط با کتاب Read and Reflect 1

کتاب read and reflect Introductory Level

read and reflect2

Headway Academic Skills Listening, Speaking Study Skills Level 1 Student’s Book

برای مطالعه‌ توضیحات تکمیلی اینجا کلیک کنید.

دیدگاهها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

.فقط مشتریانی که این محصول را خریداری کرده اند و وارد سیستم شده اند میتوانند برای این محصول دیدگاه ارسال کنند.