Principles of Language Learning and Teaching 6th edition

کتاب Principles of Language Learning and Teaching 6th edition یکی از منابع مهم برای افرادی است که می‌خواهند اصول تدریس زبان را یاد بگیرند. اما شاید عنوان این کتاب کمی گمراه‌کننده باشد چراکه شما در این کتاب با روش‌های تدریس آشنا نمی‌شوید. بلکه بیشتر با روند یادگیری و عوامل مؤثر بر آن آشنا می‌شوید.

شناسه محصول: 311455

takhfif_code_15

جشنواره خرید محصولات اپل

برای دریافت تخفیف 20 درصدی عجله کنید!

1/540/000 

0 نفر در حال مشاهده این محصول هستند!

کتاب Principles of Language Learning and Teaching به ویرایش ششم  رسید. این کتاب اصول روند یادگیری  و آموزش زبان رابصورت کامل مطرح میکند. یکی از منابع مهم برای افرادی است که می‌خواهند اصول تدریس زبان را یاد بگیرند. اما شاید عنوان این کتاب کمی گمراه‌کننده باشد چراکه شما در این کتاب با روش‌های تدریس آشنا نمی‌شوید. بلکه بیشتر با آموزش روند یادگیری و عوامل مؤثر بر آن آشنا می‌شوید.

حدود 4 دهه پیش که ویرایش اول کتاب Principles of Language Learning and Teaching به چاپ رسید که دنیای علم فراگیری زبان دوم بسیار کوچک‌تر و در دوران طفولیت خود قرار داشت. تنها چند مجله انگشت‌شمار به چاپ مقالات مرتبط با این حوزه می‌پرداختند و مسائل و جنجال‌های این حوزه قابل مدیریت بودند. امروزه با عرضه ویرایش ششم این کتاب دنیای علم فراگیری زبان دوم بسیار بزرگ‌تر و پیچیده‌تر شده است.

هدف و مخاطب

همانند پنج ویرایش قبلی کتاب Principles of Language Learning and Teaching ، هدف اصول تدریس زبان، آموزش روند یادگیری و تدریس است و مخاطبین این کتاب به شرح زیر هستند:

  • یک دوره آموزشی فراگیری زبان دوم برای دانشجویان رشته آموزش زبان
  • درس‌نامه‌ای برای پایه‌های تئوری آموزش زبان
  • خلاصه‌ای برای داوطلبان مقطع کارشناسی ارشد در مورد هر چیزی که لازم است در مورد فراگیری زبان دوم بدانند
  • یک راهنما برای مدرسین باتجربه در مورد مسائل و مشکلات روز و گرایش‌های امروزه در حوزه آموزش روند یادگیری

به‌طورکلی شما نیازی به اطلاعات قبلی در زمینه‌های زبان‌شناسی یا روانشناسی برای درک این کتاب ندارید. از ابتدا این کتاب سعی می‌کند تا اطلاعات جدید را بر پایه اطلاعاتی که یک فرد تحصیل‌کرده در مورد دنیا، زندگی، مردم و ارتباطات می‌داند بنا کند. و از این کتاب می‌تواند برای آموزش مدرسین برای تدریس هر زبان دومی استفاده کرد بااینکه بسیاری از مثال‌های کتاب در مورد زبان انگلیسی هستند.

تغییرات ویرایش ششم کتاب

در ویرایش ششم کتاب Principles of Language Learning and Teaching  تغییرات زیر را خواهید دید :

  1. مسائل و موضوعات جدید

مهم‌ترین پیشرفت‌ها درزمینهٔ فراگیری زبان دوم در 7 سال گذشته توجه ویژه‌ای به Social Turn داشته‌اند. تحقیقاتی که در 6 دهه گذشته انجام‌شده‌اند به نقطه آغازین خود بازگشته‌اند تا چیزی را در برگیرند که امروزه به آن قلب فراگیری زبان دوم یعنی درهم‌آمیختگی و وابستگی متقابل خود ، هویت ، تعامل اجتماعی و فراگیری زبان گفته می‌شود.

این تمرکز در کل کتاب منعکس‌شده است و در شش نگاه نویسنده در مورد فراگیری زبان دوم اصول تدریس زبان در فصل آخر تجمیع شده است. بسیاری از فصل‌های کتاب دوباره سازماندهی‌ شده‌اند تا پیام‌های جدید و طرز تفکر جدیدی را به خواننده منتقل کنند.

  1. به‌روزرسانی‌ها و منابع جدید

از بین هزاران مقاله و کتاب که از بعد از نگارش ویرایش قبلی کتاب Principles of Language Learning and Teaching به چاپ رسیده‌اند نویسنده حدود 300 رفرنس جدید را انتخاب و به این ویرایش افزوده است تا نمایش‌دهنده جدیدترین تغییرات در دنیای فراگیری آموزش زبان باشند.

همچنین چند اصطلاح جدید هم به فرهنگ لغت انتهای کتاب افزوده ‌شده است. علاوه بر این‌ها تقریباً تمامی کتاب‌هایی که برای مطالعه بیشتر در انتهای هر فصل معرفی می‌شوند تغییر کرده‌اند و به‌روز شده‌اند.

  1. تمرکز بیشتر بر روی مسائل آموزشی

ویرایش ششم کتاب Principles of Language Learning and Teaching برای استفاده در کلاس درس، کاربردی‌تر از ویرایش‌های قبلی است. ارتباطات مفاهیم با کلاس درس  و آموزش روند یادگیری، که در ویرایش‌های قبلی به چند عدد محدود می‌شوند در این ویرایش بسیار بیشتر شده‌اند. هرکدام از آن‌ها به‌سادگی توضیح داده‌شده‌اند تا نظر خواننده‌ای که تجربه‌ای در تدریس ندارد را همراه باکسانی که این تجربه‌دارند را به خود جلب کنند.

در انتهای هر فصل بخش activities and discussion questions سعی دارد تا کاربردی بودن مطالب را بالا ببرند و در این ویرایش مخاطب آن به مدرس این دوره است.

  1. سبک نوشتن

اگر ویرایش‌های قبلی را خوانده باشید با خواندن  ویرایش ششم  کتاب Principles of Language Learning and Teaching متوجه تغییر سبک نویسنده خواهید شد. شما به‌سرعت متوجه نثر آرام، غیررسمی و شخص به شخص در کل کتاب می‌شوید. نویسنده سعی کرده است از حرف زدن به سبک دانشگاهی دوری کند و مطالب اصول تدریس زبان را خودمانی‌تر بیان کند. اما مطالب در عین قابل‌دسترسی بودن جدی هستند.

تقریباً تمامی پاراگراف‌ها بازنویسی شده‌اند و فصل پایانی کتاب کاملاً از نو نوشته ‌شده است.

کتاب‌های مرتبط با Principles of Language Learning and Teaching 6th edition

وزن 0.5720 گرم
نویسنده

H. Douglas Brown

ناشر اصلی

Pearson

ناشر

رهنما

شابک/ISBN

9780133041941

ویرایش

ششم

قطع

وزیری

جنس کاغذ

تحریر

0 نقد و بررسی
0
0
0
0
0

نقد و بررسی‌ها

پاکسازی فیلتر

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

.فقط مشتریانی که این محصول را خریداری کرده اند و وارد سیستم شده اند میتوانند برای این محصول دیدگاه(نظر) ارسال کنند.