Memory, Psychology and Second Language Learning

کتاب Memory Psychology and Second Language Learning به بررسی مسائل زبان‌شناسی و روان‌شناسی شناختی، از جمله عصب روان‌شناسی، در درک روش پردازش و یادگیری زبان‌های دوم پرداخته، حوزه‌های واج‌شناسی، تشخیص کلمه و معناشناسی را بررسی کرده و فرآیندهای رمزگشایی «پایین به بالا» را در مقایسه با فرآیندهای «بالا به پایین»، زیرا بر فرایند حافظه تأثیرگذار هستند، بررسی می‌کند.

شناسه محصول: 311355

1/120/000 

0 نفر در حال مشاهده این محصول هستند!

توضیحات کتاب Memory Psychology and Second Language Learning

کتاب Memory Psychology and Second Language Learning به بررسی مسائل زبان‌شناسی و روان‌شناسی شناختی، از جمله عصب روان‌شناسی، در درک روش پردازش و یادگیری زبان‌های دوم پرداخته، حوزه‌های واج‌شناسی، تشخیص کلمه و معناشناسی را بررسی کرده و فرآیندهای رمزگشایی «پایین به بالا» را در مقایسه با فرآیندهای «بالا به پایین»، زیرا بر فرایند حافظه تأثیرگذار هستند، بررسی می‌کند.

کتاب Memory Psychology and Second Language Learning همچنین یادگیری زبان دوم را از دیدگاه اکتساب/یادگیری و بومی گرایانه/ارتباط گرایانه مورد بحث قرار داده سپس این ایده‌ها به روش‌هایی مرتبط می‌شوند که برای آموزش زبان‌های دوم، در درجه اول انگلیسی، در موقعیت‌های کلاس درس استفاده می‌شوند.

کتاب Memory Psychology and Second Language Learning شامل رویکردهای ارتباطی «جریان اصلی» و روش های سنتی تر بوده که به طور گسترده برای آموزش زبان انگلیسی در سراسر جهان استفاده می‌شود. این کتاب در نظر گرفته شده است که هم به عنوان یک کتاب درسی برای دانش آموزانی که در حال مطالعه آموزش زبان دوم هستند و هم به عنوان یک کاوش در مسائل برای معلمان علاقه مندی که مایلند درک خود را از فرآیندهای شناختی زیربنای تدریس خود گسترش دهند، کاربردی و مناسب ‌باشد.

درباره‌ی نویسنده‌ی کتاب Memory Psychology and Second Language Learning:

میک رندال در حال حاضر مدرس ارشد در TESOL و رئیس موسسه‌ی آموزش در دانشگاه بریتانیا در دبی است. او دوره‌های یادگیری و آموزش زبان دوم، زبان‌شناسی کاربردی و روانشناسی را در زمینه‌های مختلف تدریس کرده است. او علاقه‌ی مطالعاتی خاصی به پردازش شناختی زبان و روانشناسی زبان شناختی، املا و خواندن کلمات دارد.

ساختار کتاب Memory Psychology and Second Language Learning

کتاب Memory Psychology and Second Language Learning در 7 بخش به علاوه‌ی workbook  در انتهای کتاب  سعی در جمع‌بندی و انتقال مفاهیم دارد.

درباره‌ی رشته‌ی زبان‌شناسی

زبان‌شناسی (یا به انگلیسی: Linguistics) علمی است که به مطالعه و بررسی روشمند زبان می‌پردازد. در واقع، زبان‌شناسی می‌کوشد تا به پرسش‌هایی بنیادی همچون: «زبان چیست؟»، «زبان چگونه عمل می‌کند و از چه ساخت‌هایی تشکیل شده‌است؟»، «انسان‌ها چگونه با یکدیگر ارتباط برقرار می‌کنند؟»، «زبان آدمی با سازوکار ارتباطی دیگر جانوران چه تفاوتی دارد؟»، «کودک چگونه سخن‌گفتن می‌آموزد؟»، «زبان بشر چگونه تکامل یافته‌است؟»، «زبان‌ها چه قرابتی با یکدیگر دارند؟»، «ویژگی‌های مشترک زبان‌های جهان کدامند؟»، «انسان چگونه می‌نویسد و از چه راهی زبان نوشتاری و گفتاری را واکاوی می‌کند؟»، «چرا زبان‌ها دگرگون می‌شوند؟» و… پاسخ گوید.

مطالعات زبان‌شناسی مانند بسیاری دیگر از علوم، به دو شاخه‌ی‌ نظری و کاربردی تقسیم می‌شود. زبان‌شناسی کاربردی، حوزه‌ای بینارشته‌ای بوده که بخش‌هایی از مطالعات زبانی را دربرگرفته و تمرکز آن‌ها بر کاربرد زبان است. زبان‌شناسی کاربردی، برعکس زبان‌شناسی نظری که زبان را به شکل انتزاعی بررسی می‌کند، مشکلات واقعی مرتبط با زبان و راه‌حل‌های آن‌ها را تحلیل کرده و بر کاربران زبان و شیوه‌هایی که آن‌ها زبان را به کار می‌برند، تاکید دارد.

برخی از حوزه‌های علمی زبان‌شناسی کاربردی عبارتند از آموزش زبان، زبان‌شناسی حقوقی، روان‌شناسی زبان، جامعه‌‌شناسی زبان، عصب‌شناسی زبان و فرهنگ‌نویسی.

زبان‌شناسی نظری به تدوین الگوهای دانش زبانی می‌پردازد. حوزه‌های اصلی در زبان‌شناسی نظری شامل نحو، واج‌شناسی، صرف و معناشناسی هستند. اگرچه آواشناسی معمولاً ارتباط تنگاتنگی با واج‌شناسی دارد، اما مثل حوزه‌هایی همچون جامعه‌شناسی زبان و روان‌شناسی زبان، خارج از حوزه‌ی زبان‌شناسی نظری قرار می‌گیرد. زبان‌شناسی نظری همچنین در پی تبیین همگانی‌های زبان -Linguistic universal یا Linguistic universals- است.

فردینان دو سوسور –زبان‌شناس و نشانه‌شناس سوئیسیدر تعیین موضوع زبان‌شناسی چنین گفته است: “تنها هدف حقیقی زبان‌شناسی آن است که زبان را از درون و برای خود مورد پژوهش قرار دهد.” معنای این سخن آن است که زبان‌شناسی، زبان را همان گونه که هست و همان گونه که پدیدار می‌شود مورد بررسی قرار می‌دهد. بنابراین، پژوهشگران همچنان که در هیچ علمی نمی‌توانند ماهیت آن علم را تغییر دهند، در این عرصه نیز این امکان تغییر ماهیت زبان‌شناسی وجود نداشته و از این رو، پژوهشگران این حوزه نباید به سمت جوانب مورد پسند خود جهت‌گیری کرده یا جوانب دیگر زبان‌شناسی را بر اساس سلیقه‌ی خود کم اهمیت یا بی‌ارزش جلوه دهند.

 

 

کتب مرتبط  با کتاب Memory Psychology and Second Language Learning:

 

برای مطالعه‌ی توضیحات تکمیلی در مورد کتاب Memory Psychology and Second Language Learning اینجا کلیک کنید.

وزن 0.3100 گرم
موضوع

Linguistics

رده سنی

بزرگسالان بالای 18 سال

سطح

Academic

CEFR

C2

لهجه

American

ناشر اصلی

John Benjamins Publishing Company

نویسنده

Mick Randall

ویرایش

اول

سال انتشار

2007

شابک / ISBN

9789027219787

قطع (سایز)

وزیری ~ 17*24

جنس کاغذ

تحریر

نوع جلد

شومیز (جلد نرم)

تعداد صفحات

219

پاسخ نامه

ندارد

CD/DVD

ندارد

آزمون آزمایشی

ندارد

رنگ

تک رنگ (سیاه و سفید)

0 نقد و بررسی
0
0
0
0
0

نقد و بررسی‌ها

پاکسازی فیلتر

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

.فقط مشتریانی که این محصول را خریداری کرده اند و وارد سیستم شده اند میتوانند برای این محصول دیدگاه(نظر) ارسال کنند.