Error Analysis Perspective on Second Language Acquisition

کتاب Error Analysis Perspective on Second Language Acquisition به بررسی خطاهای احتمالی زبان دوم می‌پردازد. یازده مقاله‌ی موجود در این کتاب طیف وسیعی ازمطالب مرتبط با این موضوع را پوشش می‌دهد و به مباحثی همچون نقش میان‌زبان و عوامل بیرونی موثر بر آن، عوامل بیرونی موثر بر یادگیری زبان، چشم اندازی از فرایند یادگیری و درک نظری  از فرایندهای اساسی  و راهکارهایی برای فراگیری بهتر زبان دوم می پردازد.

یکی از مهم‌ترین تغییرات زبان‌شناسی در سال‌های اخیر، تصمیم به ایجاد تغییراتی در آن برای قابل یادگیری‌تر شدن مطالب به‌طوری که زبان‌آموزان ساده‌تر آن را بیاموزند بوده‌است. یکی از آثار عمده‌ی این تغییرات افزایش توجهات به این رشته و تجزیه و تحلیل‌های بهتر و کاربردی‌تر است که تغییرات و آثار به جا مانده از تغییرات، نکات مثبت و حائز اهمیتی برای اساتید و دانشجویان می‌باشد. افرادی که با رشته‌ی زبان‌شناسی آشنایی دارند به ارزش درازمدت بررسی خطاهای احتمالی زبان دوم به عنوان یکی از ابزارهای  مهم در فراگیری  زبان جدید واقف هستند. این کتاب زمینه‌های چالش برانگیز تحقیق توصیفی را ارائه می‌دهد و مطالب مفید مرتبط را با گستردگی و به سادگی توضیح داده ‌است. این کتاب برای دانشجویان و اساتید رشته‌های گرایش زبان ویا رشته‌هایی که با زبان در تعامل هستند، به عنوان منبعی معتبر و قابل تأمل توصیه می‌شود.

شناسه محصول: 311500

takhfif_code_15

جشنواره خرید محصولات اپل

برای دریافت تخفیف 20 درصدی عجله کنید!

210/000 

0 نفر در حال مشاهده این محصول هستند!

توضیحات کتاب Error Analysis Perspective on Second Language Acquisition

کتاب Error Analysis Perspective on Second Language Acquisition به بررسی خطاهای احتمالی زبان دوم می‌پردازد. یازده مقاله‌ی موجود در کتاب Error Analysis Perspective on Second Language Acquisition طیف وسیعی ازمطالب مرتبط با این موضوع را پوشش می‌دهد و به مباحثی همچون نقش میان‌زبان و عوامل بیرونی موثر بر آن، عوامل بیرونی موثر بر یادگیری زبان، چشم اندازی از فرایند یادگیری و درک نظری  از فرایندهای اساسی  و راهکارهایی برای فراگیری بهتر زبان دوم می پردازد.

یکی از مهم‌ترین تغییرات زبان‌شناسی در سال‌های اخیر، تصمیم به ایجاد تغییراتی در آن برای قابل یادگیری‌تر شدن مطالب به‌طوری که زبان‌آموزان ساده‌تر آن را بیاموزند بوده‌است. یکی از آثار عمده‌ی این تغییرات افزایش توجهات به این رشته و تجزیه و تحلیل‌های بهتر و کاربردی‌تر است که تغییرات و آثار به جا مانده از تغییرات، نکات مثبت و حائز اهمیتی برای اساتید و دانشجویان می‌باشد. افرادی که با رشته‌ی زبان‌شناسی آشنایی دارند به ارزش درازمدت بررسی خطاهای احتمالی زبان دوم به عنوان یکی از ابزارهای  مهم در فراگیری  زبان جدید واقف هستند. کتاب Error Analysis Perspective on Second Language Acquisition زمینه‌های چالش برانگیز تحقیق توصیفی را ارائه می‌دهد و مطالب مفید مرتبط را با گستردگی و به سادگی توضیح داده ‌است. کتاب Error Analysis Perspective on Second Language Acquisition برای دانشجویان و اساتید رشته‌های گرایش زبان و یا رشته‌هایی که با زبان در تعامل هستند، به عنوان منبعی معتبر و قابل تأمل توصیه می‌شود.

 ساختار کتاب Error Analysis Perspective on Second Language Acquisition

کتاب Error Analysis Perspective on Second Language Acquisition به چهار بخش تقسیم شده است. در هر بخش تعدادی فصل وجود دارد که این فصول به ترتیب از مقدماتی تا بخش آخر که مطالب پایانی را ارائه می‌دهند برای سهولت در فهم موضوع دسته‌بندی شده‌اند.

بخش اول “Introductory” است و به دو فصل “The Study of language” و “The Significance of Learners Error” تقسیم شده‌است که به‌نوعی، مقدمه‌ای برای مطالب کتاب است که ذهن خواننده را برای مطالب کتاب آماده کند.

بخش دوم “Toward Theories and Models” می‌باشد که به سه فصل “Inter Language”،     “Approximative System Of Foreign Learners”  و “Social Factors, Interlanguage and Language Learning” قسمت شده و با این مطالب مبحث را باز می‌کند.

بخش سوم “Developmental Studies of Second  Language Acquisition in children” نام دارد که فصول آن به ترتیب “You cant Learn Without Goofing”،   “Language Acquisition in a Second Language Environment”،  “The Development of Wh-Questions in First and Second Language Learners”   هستند.

و مطالب بخش آخر “Error Analysis of Adult Language Learning”  که  مطالب مهم و پایانی در آن ارائه شده‌اند و به نوعی جمع‌بندی مطالب هم محسوب می‌شوند که در سه فصل “Idiosyncratic Dialects and Error Analysis”، “A Non-Contrastive Approach to Error Analysis” و “Error Analysis: Source, Cause and Significance” به آن‌ها پرداخته شده.

تدریس زبان انگلیسی

تدریس، یک هنر است.اگر اشتباهی در روند آموزش اتفاق بیوفتند یا مطالب به صورت مناسب به زبان‌آموز منتقل نشود، علاوه بر اتلاف وقت، زبان‌آموز ممکن است نسبت به یادگیری سرد شده و برای همیشه علاقه‌اش به فراگیری آن زبان را از دست بدهد. بنابراین آشنایی با اصول تدریس امری ضروری محسوب می‌شود.

همه‌ی ما می‌دانیم که زبان انگلیسی دارای چهار مهارت خواندن ( reading)، نوشتن(writing)، صحبت کردن (speaking) و گوش دادن (listening) است.

در تدریس زبان انگلیسی به زبان‌آموزان نباید از آموزش هیچ یک از این مهارت‌ها غافل ماند. اگر مهارتی نادیده گرفته شود، مسلما زبان آموزان را در سطوح بالا با ضعف‌هایی مواجه خواهد کرد که حتی بر دیگر مهارت‌های آن‌ها هم تاثیر خواهد گذاشت.

همچنین، برای آموزش بهتر باید روش تدریس خود را با سطح زبان‌آموز تطبیق دهید. برای مثال، زبان انگلیسی را به مبتدیان آموزش می‌دهید، یک لوح سفید دارید؛ در اولین درسی که به مبتدیان می‌دهید، چه گروه بزرگسالان باشند یا غیر از آن، قرار نیست که آن‌ها را بترسانید. خودتان را جای آن‌ها بگذارید، اگر یک غریبه جلوی شما بایستد و کلمات عجیب‌وغریب از دهانش سرازیر شود و بعد انتظار داشته‌باشد شما جوابش را با همان واژگان غریبه بدهید، چه احساسی خواهید داشت؟ حداقل چیزی که می‌توان گفت این است که این حس آزاردهنده و عصبی‌کننده است.

همیشه از یادگیری زبان‌آموزان اطمینان حاصل کنید؛ در بسیاری از مواقع دانش‌‌آموزان با مطرح نکردن سوالات و چالش‌های خود در مورد مباحث درسی، بدون این که آن مطلب را آموخته باشند از آن میگذرند و با توجه به پیوستگی مطالب در زبان انگلیسی، در ادامه با مشکلاتی روبه‌رو خواهند شد. وظیفه‌ی مدرسین زبان این است که با ایجاد فضایی مناسب و صمیمی به زبان‌آموزان اجازه‌ی مطرح کردن اشتباهات و چالش‌ها‌ی خود را داده و با رفع این مسائل، یادگیری آن‌ها را بهبود بخشند.

نکاتی که به آن‌ها اشاره شد و مجموعه‌ی مسائلی که در هنگام تدریس باید به آن‌ها توجه داشت، یک معلم خوب و یک کلاس سازنده و مفید را شکل می‌دهند.

کتب مرتبط با کتاب Error Analysis Perspective on Second Language Acquisition

برای مطالعه توضیجات تکمیلی اینجا کلیک کنید.

وزن 282 گرم
موضوع

Academic

رده سنی

بزرگسالان

سطح

Academic

ناشر اصلی

Longman

نویسنده

Jack C. Richards

سال انتشار

2017

شابک / ISBN

9780582550445

قطع (سایز)

وزیری ~ 17*24

جنس کاغذ

تحریر

نوع جلد

شومیز (جلد نرم)

تعداد صفحات

228

پاسخ نامه

ندارد

CD/DVD

ندارد

آزمون آزمایشی

ندارد

رنگ

تک رنگ (سیاه و سفید)

0 نقد و بررسی
0
0
0
0
0

نقد و بررسی‌ها

پاکسازی فیلتر

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

.فقط مشتریانی که این محصول را خریداری کرده اند و وارد سیستم شده اند میتوانند برای این محصول دیدگاه(نظر) ارسال کنند.