Critical Theory Today 3rd Edition

کتاب Critical Theory Today 3rd Edition ، قهرمانی بی‌چون و چرا برای آغاز بررسی موضوع نظریه‌های فرهنگی است. کتاب دیگری که به این موضوع، با نگاهی جزئی‌نگر و موشکافانه پرداخته باشد در دست نیست و این کتاب را می‌توان به عنوان تنها منبع قابل اتکا و با ارزش این حوزه دانست. نویسنده در کتاب با تمانینه به تمام موضوعات حائز اهمیت پرداخته است و با ترکیب شفافیتی نافذ و پیچیدگی نظری، قصد داشته کتابی در اختیار عموم قرار دهد که برای همه‌ی اقشار علاقه‌مند منبعی مناسب، قابل درک وکاربردی باشد. نویسنده معتقد است کتاب  “دریچه‌ی کوچکی بر آنچه اکنون در حال تغییر دادن نظریه فرهنگی معاصر در جهان است” می‌باشد.

شناسه محصول: 513432

takhfif_code_15

جشنواره خرید محصولات اپل

برای دریافت تخفیف 20 درصدی عجله کنید!

1/960/000 

0 نفر در حال مشاهده این محصول هستند!

توضیحات کتاب Critical Theory Today 3rd Edition

کتاب Critical Theory Today 3rd Edition ، قهرمانی بی‌چون و چرا برای آغاز بررسی موضوع نظریه‌های فرهنگی است. کتاب دیگری که به این موضوع، با نگاهی جزئی‌نگر و موشکافانه پرداخته باشد در دست نیست و کتاب Critical Theory Today 3rd Edition را می‌توان به عنوان تنها منبع قابل اتکا و با ارزش این حوزه دانست. نویسنده در کتاب Critical Theory Today 3rd Edition با تمانینه به تمام موضوعات حائز اهمیت پرداخته است و با ترکیب شفافیتی نافذ و پیچیدگی نظری، قصد داشته کتابی در اختیار عموم قرار دهد که برای همه‌ی اقشار علاقه‌مند منبعی مناسب، قابل درک وکاربردی باشد. نویسنده معتقد است کتاب Critical Theory Today 3rd Edition  “دریچه‌ی کوچکی بر آنچه اکنون در حال تغییر دادن نظریه فرهنگی معاصر در جهان است” می‌باشد.

ویژگی‌های ویرایش سوم کتاب Critical Theory Today 3rd Edition

سومین نسخه کتاب، کاملا به‌روز شده و همگام با تغییرات، به ارائه نظریات انتقادی معاصر پرداخته است. کتاب Critical Theory Today 3rd Edition پوشش عمیقی بر بیشترین رویکردهای رایج تحلیل ادبی از جمله موضوعاتی مانند: فمنیسم، روانکاوی، مارکسیسم، ساختارگرایی و نشانه شناسی، واکاوی و ساختارزدایی و نقد پسااستعماری دارد.

ریز مطالب اضافه شده در این ویرایش به این شرح می‌باشد:

 • گسترش عمده انتقادات پسااستعماری که شامل عناوینی از این دست می‌باشد: نوردیسیسم، جهانی‌سازی و پایان نظریه پسااستعماری، جهانگردی جهانی و حفاظت جهانی.
 • توضیح مفصل هر نظریه، با استفاده از مثال‌هایی از زندگی روزمره، مثال‌های مشهور فرهنگی و متون ادبی.
 • لیستی از سوالات خاصی که منتقدان درباره‌ی متون ادبی ارائه می‌دهند
 • تفسیر کتاب Great Gatsby از هر منظر و دریچه‌ی ممکن.
 • لیستی از سوالات برای راهنمایی خوانندگان در استفاده از نظریه‌ها و آثار ادبی متنوع و کتاب شناسی
 • بسط دادن موضوعات و شناخت گسترده‌تر کتاب مقدس مسیحیت.

کتاب Critical Theory Today 3rd Edition علاوه بر جذاب بودن از نظر محتوایی و نوشتاری، نه تنها منبع مناسبی برای دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد می‌باشد، بلکه برای اساتیدی که قصد به‌روز کردن و گسترش اطلاعات خود از جهان امروزه را دارند توصیه می‌شود.

ساختار کتاب Critical Theory Today 3rd Edition

کتاب به 13 فصل تقسیم شده که به شرح ذیل می‌باشد:

 • Everything you wanted to know about critical theory but were afraid to ask
 • Psychoanalytic criticism
 • Marxist criticism
 • Feminist criticism
 • New criticism
 • Reader response criticism
 • Structuralist criticism
 • Deconstructive criticism
 • New historical and cultural criticism
 • Lesbian, gay and queer criticism
 • African American criticism
 • Postcolonial criticism
 • Gaining and overview

چیستی و تاریخچه‌ی ادبیات انگلیسی

ادبیات انگلیسی (English Literature) به مجموع متون، تصنیف و اشعاری گفته می‌شود که توسط نویسندگان، شاعران و سخنوران به زبان‌ انگلیسی به رشته‌ی تحریر در آمده است. گستردگی زبان انگلیسی سبب شده تا نویسندگان و ادبای بزرگ تاریخ، آثاری به این زبان خلق کنند. رشته‌ی ادبیات انگلیسی نیز از رشته‌های پرطرفدار دانشگاهی در سرتاسر جهان بوده و در بین دانشجویان از محبوبیت فراوانی برخوردار است.

تاریخچه‌ی ادبیات انگلیسی

اگر قصد بررسی تاریخچه‌ی ادبیات به طور کلی را داشته باشیم، چهار دسته‌ی اصلی زیر را باید مورد بررسی قرار دهیم:

 • ادبیات انگلیسی باستان (آنگلوساکسون) ادبیات مکتوبی است که ساکسون‌ها و دیگر قبایل ژرمن -مانند جوت‌ها و آنگل‌ها- پس از اتمام جنگ با رومیان و ساکن شدن در انگلستان از خود به جا گذاشتند؛ این نوع از ادبیات با ورود نورمن‌ها پایان یافت. ژانرهای این ادبیات اشعار حماسی، تذکره‌ی بزرگان، خطابه‌های مذهبی، ترجمه‌هایی از کتاب مقدس، آثار حقوقی، شرح وقایع، چیستان و مواردی از این قبیل می‌باشد. به طور کلی 400 نسخه خطی از این نوع ادبیات باقی مانده است.
 • ادبیات انگلیسی میانه در سده‌ی 12 میلادی به عنوان سبک نوینی از ادبیات به میان آمد و می‌توان گفت نخستین گونه‌ایست که برای خوانندگان و شنوندگان معاصر قابل درک است. ترجمه‌های انجیل به انگلیسی میانه، کمک زیادی در تبدیل زبان انگلیسی به زبانی ادبی کرده‌اند. سه دسته‌ی اصلی آن، ادبیات مذهبی، عشق درباری و آرتوری است. این نوع ادبیات نیز 331 سال در بین مردم رواج داشت و پس از آن استاندارد چنسری -زبان انگلیسی رایج در لندن- جایگزین آن شد و به صنعت چاپ سامان داد.
 • دوران مدرن اولیه شامل دوره‌هایی ماند ادبیات رنسانس، دوران الیزابتی، دوران جاکوبی، دوره بازگشت سلطنت و دوران آگوستین است. در پی معرفی صنعت چاپ، ادبیات بومی در انگلستان شکوفا شد و الهام‌بخش نیایش سرایی‌های محلی شد. کتاب ادعیه عمومی که تاثیر عمیقی بر ادبیات انگلیسی داشت نیز در همین دوره به تحریر در آمد. در این دوره نمایشنامه‌های بزرگی با دو لحن درباری و عامیانه خلق شد و می‌شود گفت نویسندگان این آثار، همگی از الگوهای ایتالیایی خود تاثیر گرفته بودند. شکسپیر پس از مرگ به چهره‌ی ادبی مشهور دوره جاکوبی بدل شد، و متاثر از ادبیات لاتین دست به آفرینش تیپ یا کاراکتر زد؛ اگرچه او هجونویس قهاری نیز بود و همواره رد طنزی ظریف در آثار وی قابل مشاهده است.
 • ادبیات در سده‌ی 19 و دوره‌ی رمانتیسیسم انقلابی دیگر بود که منشا آن جنبش رمانتیسم بود. این جنبش، جنبشی فکری، ادبی و هنری بود که سبب پیدایش افسانه‌های غنایی شد. می‌توان گفت نخستین شاعران رمنس نوع جدیدی از گرایش به احساسات و درونگرایی را به ارمغان آوردند.
 • دوره رمان آمریکایی (از رمانتیسم تا واقع گرایی) توسط نویسندگان ساکن مستعمرات انگلستان آغاز شد که مصمم بودند تا به برتری پایان‌ناپذیر داستان‌های بریتانیا پایان دهند. آن‌ها خالق داستان کوتاه، و مبدع داستان‌های جنایی بودند. جنبش رمانتیسیسم که پیش از این غالب بود سبب شد تا بذر مکتب تعالی‌گرایی در ذهن نویسندگان کاشته شود. داستان‌های تخیلی نیز در این دوره بازار گرمی داشتند و آثار ارزشمندی از قبیل عمو سیلاس، کارتیلا و دراکولا به تحریر درآمدند و ژانرهای ادبیات خون‌آشامی، داستان وحشت، داستان گوتیک و مواردی از این دست را تکمیل کردند. شخصیت پردازی شرلوک هولمز نیز نمونه‌ای درخشان از این ژانر محسوب می‌شود. از دیگر ژانرهای این دوره می‌توان به ژانر دنیای گمشده -متاثر از کشفیات باستان‌شناسان و زندگی ماجراجویان- اشاره کرد.
 • ادبیات کودک در این دوره به عنوان ژانری جداگانه رشد کرد و آثاری به یاد ماندنی همانند آلیس در سرزمین عجایب، جزیره‌ی گنج و پیتر خرگوشه در این دوره خلق شد.
 • ادبیات انگلیسی در سده‌ی 20 وارد دوره‌ی مدرنیسم شد و ادبیات نوگرا را آغاز کرد. این تغییر رویکرد حاصل سرخوردگی نسبت به قطعیت، محافظه‌کاری و باور به ایده‌ی حقیقت عینی -که بر ادبیات ویکتوریایی حاکم بود- روی داد. از افراد تاثیر گذار بر این جنبش می‌توان به داروین، ماخ، نیچه و فروید اشاره کرد.
 • پست‌مدرنیسم به نوعی پایان دوره‌ی مدرنیسم بود و در حقیقت ادامه‌ی آزمایش‌های نویسندگان دوره‌ی مدرن در فنون پراکنده‌سازی، تناقض‌نمایی و واکنش به ایده‌های روشنگرانه‌ای بود که در تاروپود ادبیات مدرنیست‌ها پنهان بود. در ادبیات پست‌مدرن -درست مانند پست‌مدرنیسم نیز- توافق دقیقی بر شاخصه‌های این حوزه وجود ندارد.

کتب مرتبط با کتاب Critical Theory Today 3rd Edition

برای مطالعه توضیحات بیشتر کتاب Critical Theory Today 3rd Editionکتاب Critical Theory Today 3rd Edition اینجا کلیک کنید.

وزن 625 گرم
موضوع

Academic, Litreture, دانشگاهی

رده سنی

بزرگسالان

سطح

Academic

ناشر اصلی

Routledge

نویسنده

Lois Tyson

ویرایش

سوم

سال انتشار

2016

شابک / ISBN

9780415506755

قطع

وزیری

جنس کاغذ

تحریر

نوع جلد

شومیز (نرم)

تعداد صفحات

470

پاسخ نامه

ندارد

CD/DVD

ندارد

آزمون آزمایشی

ندارد

رنگ

تک رنگ (سیاه و سفید)

0 نقد و بررسی
0
0
0
0
0

نقد و بررسی‌ها

پاکسازی فیلتر

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

.فقط مشتریانی که این محصول را خریداری کرده اند و وارد سیستم شده اند میتوانند برای این محصول دیدگاه(نظر) ارسال کنند.