An Introduction of Sociolinguistics 7th Edition

کتاب An Introduction of Sociolinguistics 7th Edition نوشته‌ی Ronald Wardhaugh به معرفی جامعه‌شناسی زبان می‌پردازد. این کتاب در اصل، به مطالعه‌ی زبان‌شناسی و رفتارشناسی زبانی در اثر تاثیر جامعه و فاکتورهای فرهنگی می‌پردازد.

به دلیل استفاده از منابع بسیار متنوع و گوناگون، این کتاب از ارزش علمی بالایی برخوددار بوده و موضوعات گوناگونی را به طور ساده و روان به مخاطبان عرضه کرده است.

کتاب An Introduction of Sociolinguistics 7th Edition برای دانشجویان رشته‌ی جامعه‌شناسی، زبان‌شناسی تخصصی و علاقه‌مندان این رشته طراحی شده است.

جامعه‌شناسی زبان، شاخه‌ای از علم جامعه‌شناسی است که به بررسی اثر زبان بر جامعه می‌پردازد و یکی از پیشگامان این شاخه جاشوا فیشمن است. جامعه‌شناسی زبان به مطالعه‌ی زبانی می‌پردازد که مردم یک جامعه در دنیای واقعی از آن بهره می‌برند. جامعه‌شناسان زبان، تنوع زبانی را یکی از ویژگی‌های ذاتی زبان در نظر می‌گیرند. آن‌ها بر این باورند که عوامل اجتماعی نظیر جنسیت، طبقه‌ی اجتماعی، تحصیلات، سن و قومیت در ایجاد تنوع زبانی نقش اساسی دارند.

شناسه محصول: 311532

takhfif_code_15

جشنواره خرید محصولات اپل

برای دریافت تخفیف 20 درصدی عجله کنید!

1/750/000 
0 نفر در حال مشاهده این محصول هستند!

توضیحات کتاب An Introduction of Sociolinguistics 7th Edition

کتاب An Introduction of Sociolinguistics 7th Edition نوشته‌ی Ronald Wardhaugh به معرفی جامعه‌شناسی زبان می‌پردازد. کتاب An Introduction of Sociolinguistics 7th Edition در اصل، به مطالعه‌ی زبان‌شناسی و رفتارشناسی زبانی در اثر تاثیر جامعه و فاکتورهای فرهنگی می‌پردازد.

به دلیل استفاده از منابع بسیار متنوع و گوناگون، کتاب An Introduction of Sociolinguistics 7th Edition از ارزش علمی بالایی برخوددار بوده و موضوعات گوناگونی را به طور ساده و روان به مخاطبان عرضه کرده است.

کتاب An Introduction of Sociolinguistics 7th Edition برای دانشجویان رشته‌ی جامعه‌شناسی، زبان‌شناسی تخصصی و علاقه‌مندان این رشته طراحی شده است.

جامعه‌شناسی زبان، شاخه‌ای از علم جامعه‌شناسی است که به بررسی اثر زبان بر جامعه می‌پردازد و یکی از پیشگامان این شاخه جاشوا فیشمن است. جامعه‌شناسی زبان به مطالعه‌ی زبانی می‌پردازد که مردم یک جامعه در دنیای واقعی از آن بهره می‌برند. جامعه‌شناسان زبان، تنوع زبانی را یکی از ویژگی‌های ذاتی زبان در نظر می‌گیرند. آن‌ها بر این باورند که عوامل اجتماعی نظیر جنسیت، طبقه‌ی اجتماعی، تحصیلات، سن و قومیت در ایجاد تنوع زبانی نقش اساسی دارند.

ساختار کتاب An Introduction of Sociolinguistics 7th Edition

کتاب An Introduction of Sociolinguistics 7th Edition از ۱۶ فصل تشکیل شده و هر یک از فصل‌های آن به بررسی موضوعات گوناگون جامعه‌شناسی زبانی می‌پردازد.

 • فصل ۱: Introductions

آگاهی از زبان، تنوع زبانی، زبان و فرهنگ، جامعه‌شناسی زبانی، مرور و…

 • فصل۲: Languages and Communities

زبان یا گویش؟ استانداردسازی، گویش بومی، گویش اجتماعی، سبک‌ها و …

 • فصل۳:Pidgin and Creoles

مترادف‌ها، ویژگی‌ها، سرچشمه‌ها و…

 • فصل۴: Codes

دو زبانی و چند‌زبانی، جایگزینی کدها، بوم‌گزینی و …

 • فصل۵: Speech Communities

جوامع متقاطع، شبکه‌ی اینترنت و…

 • فصل۶: Language Variation

تنوع بومی، متغییرهای زبانی، متغییرهای اجتماعی، جمع‌آوری اطلاعات و آنالیز و…

 • فصل۷: Some findings and Issues

مطالعات اولیه، تنوع مطالعاتی و …

 • فصل۸: Changes

دیدگاه سنتی، پروسه‌ی تغییرات در طول زمان و …

 • فصل۹: Words and Culture

تاکسونومی، رنگ‌ها، مدا‌های نمونه‌ی اولیه، منع و نامطلوبی و …‌

 • فصل۱۰:Ethnographies

تنوع گفتار، تنوع گفتار با توجه به نژاد، اتنومتودولوژی

 • فصل۱۱: Solidarity and Politeness

ادب، Tu و Vous و…

 • فصل۱۲: Talk and Action

عمل گویش، تعامل و مکالمه و…

 • فصل۱۳: Gender

تفاوت‌ها، توضیحات و تفسیرات احتمالی و …

 • فصل۱۴: Disadvantage

انگلیسی آفریقایی-آمریکایی، نتایج مطالعه و…

 • فصل۱۵: Planning

موضوعات، تنوع موقعیت‌ها، برنده‌ها و بازنده‌ها و…

 • فصل۱۶: Conclusion

کتاب‌های آکادمیک چیست؟

کتاب‌های آکادمیک(Academic) یا دانشگاهی مجموعه‌ای از کتب تخصصی زبان بوده که توسط اساتید داشنگاه‌ها در سراسر کشور تدریس می‌شود.

این کتاب‌های به چهار دسته‌ی اصلی زبان‌شناسی(Linguistic)، ادبیات(Literature)، مترجمی(Translation) و آموزش(Teaching) تقسیم شده و دانشجویان رشته‌های فوق می‌توانند از آن‌ها به صورت خودخوان و یا در کلاس‌های درس استفاده کنند.

زبان‌شناسی چیست؟

زبان‌شناسی علمی‌ست که در آن به مطالعه‌ی علمی و اصولی زبان پرداخته و به سوالات بنیادی‌ای مانند چیستی زبان، چگونگی  ساخت واژگان، چگونگی ارتباطات به وسیله‌ی زبان، چگونگی شکل‌گیری زبان و نحوه‌ی تکامل آن و… پاسخ می‌دهد.

زبان‌شناسی شامل تجزیه و تحلیل جنبه‌های مختلف زبان بوده و انواع مختلفی از روش‌های مطالعه، مدل‌سازی، تئوری‌ها، مطالعات آوایی، واج‌شناسی، صرف‌شناسی، نحو، معناشناسی و… را تشریح می‌کند.

پیشینه‌ی زبان‌شناسی به زمان پانینی- یکی از زبان‌شناسان هند باستان که دستور زبان کاملی برای زبان سانسکریت نوشت و در سده‌ی پنجم پیش از میلاد می‌زیست-برمی‌گردد. اما زبان‌شناسی مدرن از مطالعات فردینان دوسوسور و از کتاب دوره‌ی زبان‌شناسی عمومی نشات گرفته است. همچنین در سال 1950 نظریاتی که نوام چامسکی ارائه کرد دراین رشته تحولی انقلابی پدید آورد و به پیدایش دستور زایشی منجر شد.

از سال‌های پیش رشته‌ی زبان‌شناسی در دانشگاه‌های مختلف در سراسر دنیا به عنوان یکی از مهم‌ترین رشته‌های داشنگاهی شناسایی شده و دانشجویان محصل در رشته‌ی فوق، دارای مهارت‌های ذهنی بالایی مانند استدلال تحلیلی، تفکر انتقادی، استدلال و نقد، فصاحت در بیان، اعتماد به نفس در جهت بیان نظرات و… را دارند.

فارغ‌التحصیلان زبان‌ شناسی دارای فرصت‌های شغلی متفاوتی بوده و می‌توانند با توجه به علاقه‌ی خود وارد بازار کار شود. آن‌ها می‌توانند در فعالیت‌های بین رشته‌ای مانند هوش مصنوعی و یا پردازش زبان طبیعی و… در صنعت فعالیت کنند.

از دیگر مشاغل مرتبط به زبان‌شناسی آموزش بوده فارغ‌التحصیلان می‌توانند زبان‌شناسی کاربردی را به زبان‌آموزان، دانشجویان، مدرسین و… آموزش دهند. همچنین زبان‌شناسان می‌توانند دانش خود را در زمینه‌هایی مانند ویراستاری، نویسندگی، Copy Right و… به کار برند.

کتب مرتبط با کتاب An Introduction of Sociolinguistics 7th Edition

برای مطالعه‌ی توضیحات تکمیلی در مورد کتاب An Introduction of Sociolinguistics 7th Edition اینجا کلیک کنید.

وزن 618 گرم
موضوع

دانشگاهی

رده سنی

بزرگسالان

سطح

Academic

لهجه

American

ناشر اصلی

Wiley-Blackwell

ناشر

رهنما

نویسنده

Ronald Wardhaugh, Janet M. Fuller

ویرایش

هفتم

سال انتشار

2015

شابک/ISBN

9781118732298

قطع

وزیری

جنس کاغذ

تحریر

نوع جلد

شومیز (نرم)

تعداد صفحات

450

پاسخ نامه

ندارد

CD/DVD

ندارد

آزمون آزمایشی

ندارد

رنگ

تک رنگ (سیاه و سفید)

0 نقد و بررسی
0
0
0
0
0

نقد و بررسی‌ها

پاکسازی فیلتر

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

.فقط مشتریانی که این محصول را خریداری کرده اند و وارد سیستم شده اند میتوانند برای این محصول دیدگاه(نظر) ارسال کنند.