کتاب دستور زبان انگلیسی

720/000 ریال

کتاب دستور زبان انگلیسی بر اساس کتاب Communicate What You Mean a Concise Advanced  Grammar نوشته شده است. به نوعی، می‌توان ادعا کرد کتاب دستور زبان انگلیسی ترجمه و تکمیل شده‌ی کتابCommunicate What You Mean  می‌باشد.

کتاب دستور زبان انگلیسی، برای استفاده‌ی دانشجویان رشته‌های گرایش زبان انگلیسی و آن دسته زبان‌‌آموزان علاقمندی که نیاز به مطالعات تکمیلی برای درس گرامر دارند مناسب می‌باشد. کتاب دستور زبان انگلیسی باید توسط اساتید تدریس شود اما قابلیت خودآموزی نیز دارد.

 

کتاب دستور زبان انگلیسی
کتاب دستور زبان انگلیسی

720/000 ریال

توضیحات کتاب دستور زبان انگلیسی

کتاب دستور زبان انگلیسی بر اساس کتاب Communicate What You Mean a Concise Advanced  Grammar نوشته شده است. به نوعی، می‌توان ادعا کرد کتاب دستور زبان انگلیسی ترجمه و تکمیل شده‌ی کتاب Communicate What You Mean می‌باشد.

کتاب دستور زبان انگلیسی ، برای استفاده‌ی دانشجویان رشته‌های گرایش زبان انگلیسی و آن دسته زبان‌‌آموزان علاقمندی که نیاز به مطالعات تکمیلی برای درس گرامر دارند مناسب می‌باشد. کتاب دستور زبان انگلیسی باید توسط اساتید تدریس شود اما قابلیت خودآموزی نیز دارد.

ساختارهای دستوری حاضر در کتاب دستور زبان انگلیسی همراه با مثال‌ها و تمارین متنوع ارائه همراه است و درواقع آموزش با حل تمرین صورت می‌گیرد. این امر، تمرین‌ و همچنین استفاده از ساختارهای آموخته شده‌ را، چه به صورت کتبی و چه شفاهی، امکان‌پذیر می‌سازد. تمارین، وابسته به متونی هستند که در ابتدای هر درس آمده و ساختارهای درسی آموخته شده حین درس تکرار می‌شوند تا مطالب به خوبی برای زبان‌آموزان جا بی‌افتد. بدین ترتیب دانشجویان در حین فراگیری مطالب جدید، مطالب قبلی را نیز مرور می‌کنند.

ساختار کتاب دستور زبان انگلیسی

همان‌طور که پیش‌تر ذکر شد، آموزش در کتاب دستور زبان انگلیسی با حل تمارین صورت گرفته و هر درس، یکی از موضوعات ساختار زبان انگلیسی را در بر می‌گیرد.

در ابتدای هر درس، توضیحی در خصوص عنوان فصل به عنوان آموزش ارائه شده ‌است. پس از مطالعه‌ی این درسنامه کوتاه، تمارین مرتبط با موضوع فصل آغاز می‌شود. این تمارین متنوع‌‌اند و زبان‌آموز با کاربرد انواع ساختار درموقعییت‌های‌ مختلف آشنا می‌شود.

اما نکته‌ای که کتاب دستور زبان انگلیسی را به کتابی خاص بدل کرده این است که تمرین‌های هرفصل، تنها مبتنی بر عنوان همان فصل نبوده و علاوه بر تمارین مرتبط، تمریناتی به منظور مرور آموخته‌های دروس قبل نیز وجود دارد. پس از مطالعه‌ی کتاب دستور زبان انگلیسی ، مخاطب قادر به استفاده از ساختار درست زبان‌ انگلیسی در شرایط و موقعییت‌های مختلف خواهد بود.

گرامر چیست؟

گرامر در هر زبانی “پایه و ساختار” محسوب می‌شود. تعریف دستور زبان را می‌توان دادن آرایشی خاص و نقش‌های متفاوت به عناصر تشکیل دهنده‌ی زبان در کنار یکدیگر دانست. به بیانی دیگر، “گرامر” ساختار و پایه‌ی یک زبان بوده و می‌توان آن را به عنوان قوانین زبان در نظر گرفت. البته لازم به ذکر است که در این تعریف گفته نشده که زبان از قوانین تشکیل شده است؛ زیرا در این صورت به‌‎نظر می‌رسد که زبان الزاما ساخته‌ی قوانین بوده و پایه‌‌ی پیدایش آن، قوانین هستند؛ اما در این صورت، تعریف چندان درستی ارائه نداده‌ایم.

باید در نظر گرفت که هیچ زبانی ثابت نیست و در طی زمان دچار تغییرات می‌شود؛ در حقیقت آنچه ما گرامر می‌نامیم تنها بازتاب یک زبان در بازه‌ی زمانی خاص است.

گرامر از آن دسته مباحثی است که برای فراگرفتن آن باید درک صحیح و عمیقی از مطالب پیدا کرد؛ با این که بسیاری از زبان‌آموزان به دلیل عدم درک قواعد، آن را کسل کننده می‌دانند اما می‌توان با استفاده از تکنیک‌های کاربردی، فرایند آموزش را مفرح ساخت و در نوشتن و صحبت کردن، به صورت مداوم از آن استفاده و این مهارت را تقویت کرد.

روش‌های پیشنهادی برای آموختن گرامر

  • آگاهی نسبت به مطالب در حال یادگیری سبب می‌شود زبان‌آموز نسبت به موضوع اشراف پیدا کرده و دانسته‌ها را به صورت کاربردی به ذهن بسپارد.
  • مطالعه‌ی متون سبب می‌شود گرامر در قالب جملات و عبارات مختلف به صورت ضمنی به ذهن وارد شده و بدین گونه، می‌توان در گذر زمان به صورت ناخودآگاه از این اطلاعات استفاده کرد.
  • استفاده از گرامر در ساختار یعنی استفاده از موضوعات جدیدی که به فراگیری آن‌ها پرداخته و استفاده از آموخته‌های جدید در موقعییت‌های مختلف سبب می‌شود موضوع در ذهن ماندگار شود.
  • مطالعه‌ی عبارات زبانی به منظور یادگرفتن گرامر و دیدن آن‌ها در بافت جمله -Context- کار آموختن را آسان‌تر می‌کند.
  • مقایسه‌ی ساختار زبان در حال یادگیری با ساختار زبان مادری، و پیدا کردن وجوه تشابه و تمایز آن‌ها از یکدیگر به امر یادگیری کمک به‌سزایی می‌کند.

کتب مرتبط با کتاب دستور زبان انگلیسی

برای مطالعه توضیحات تکمیلی کتاب دستور زبان انگلیسی اینجا کلیک کنید.

وزن 494 g
سطح

B1

رده سنی

بزرگسالان

ناشر اصلی

Pearson Longman

ناشر

رهنما

نویسنده

کارول واشنگتن پولاک، ساموئلااکس توت

مترجم

احمد نصر اصفهانی

ویرایش

دوم

سال انتشار

2019

شابک/ISBN

9789643672454

قطع

وزیری

جنس کاغذ

تحریر

نوع جلد

شومیز

تعداد صفحات

349

پاسخ نامه

دارد

CD/DVD

ندارد

آزمون آزمایشی

ندارد

رنگ

تک رنگ (سیاه و سفید)

دیدگاهها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

.فقط مشتریانی که این محصول را خریداری کرده اند و وارد سیستم شده اند میتوانند برای این محصول دیدگاه ارسال کنند.