فرهنگ Merriam-Webster’s Collegiate Dictionary 11th Edition

فرهنگ Merriam Webster’s Collegiate Dictionary 11th Edition یکی از بهترین دیکشنری‌های موجود در بازار می‌باشد. این فرهنگ شامل بیش از ۲۲۵۰۰۰ واژه به همراه تعریف واضح و شفاف می‌باشد. این فرهنگ فوق‌العاده نه تنها معانی لغات مختلف را در اختیار مخاطبان خود قرار می‌دهد بلکه حاوی مثال‌های کاربردی، اصطلاحات و عبارات، نقل قول‌های بصری و… می‌باشد.

شناسه محصول: 411543

takhfif_code_15

جشنواره خرید محصولات اپل

برای دریافت تخفیف 20 درصدی عجله کنید!

5/600/000 0 نفر در حال مشاهده این محصول هستند!

توضیحات فرهنگ Merriam Webster’s Collegiate Dictionary 11th Edition

فرهنگ Merriam Webster’s Collegiate Dictionary 11th Edition یکی از بهترین دیکشنری‌های موجود در بازار می‌باشد. این فرهنگ شامل بیش از ۲۲۵۰۰۰ واژه به همراه تعریف واضح و شفاف می‌باشد.

فرهنگ Merriam Webster’s Collegiate Dictionary 11th Edition  نه تنها معانی لغات مختلف را در اختیار مخاطبان خود قرار می‌دهد بلکه حاوی مثال‌های کاربردی، اصطلاحات و عبارات، نقل قول‌های بصری و… می‌باشد.

یک دیکشنری خوب، شما را در مسیر فراگیری زبان جدید یاری خواهد کرد زیرا لغات جدید، نحوه‌ی تلفظ صحیح واژه‌ها و چگونگی به‌کار بردن آن‌ها را به شما خواهد آموخت. زبان‌آموزان موفق دائما از دیکشنری‌ استفاده می‌کنند. اغلب به زبان‌آموزان توصیه می‌شود برای یادگیری زبان دوم، بهتر آن است که دیکشنری تک زبانه تهیه کنند، زیرا آن‌ها باید بتوانند معانی ناشناخته را به وسیله‌ی همان زبان متوجه شوند. یادگیری تلفظ واژگان به وسیله‌ی phonetic نوشته شده در دیکشنری، علاوه بر آشنایی با نحوه‌ی تلفظ صحیح کلمات، شما را با تکیه حروف یا words stress نیز آشنا می‌کند. ادای شایسته words stress یکی از عوامل تاثیرگذار بر لهجه می‌باشد.

ساختار فرهنگ Merriam Webster’s Collegiate Dictionary 11th Edition

همانطور که قبلا ذکر شد فرهنگ Merriam Webster’s Collegiate Dictionary 11th Edition از بیش از ۲۲۵۰۰۰ مترادف واضح و دقیق تشکیل شده است. علاوه بر آن، فرهنگ Merriam Webster’s Collegiate Dictionary 11th Edition  از ۱۶۵۰۰۰ مدخل، ۱۰۰۰۰ واژه‌ی جدید، ۹۴۰۰۰ تلفظ(در CD همراه)، ۴۰۰۰۰مثال کاربردی، ۳۸۰۰۰ ریشه کلمات، ۱۲۰۰۰ از نام‌های جغرافیایی، ۶۰۰۰ از نام‌های بیوگرافی، ۴۰۰۰ متن کاربردی، ۳۰۰۰ نقل قول‌های بصری، ۷۰۰ تصویر و ۷۰۰ کلمه و عبارت خارجی تشکیل شده است.

 • واژه‌نامه

در این قسمت مجموعه‌ای از کامل‌ترین و کاربردی‌ترین واژگان به همراه معادل انگلیسی آن‌ها گردآوری شده است. فونتیک تمامی کلمات در قالب استاندارد روبه‌روی هر یک از کلمات نوشته شده، و همچنین در برابر بسیاری از کلمات مترادف‌ها آن‌ها ارائه شده است.

 • نام‌های جغرافیایی

این بخش از فرهنگ Merriam Webster’s Collegiate Dictionary 11th Edition اطلاعات پایه‌ای درباره‌ی مهم‌ترین نواحی، شهر‌ها و مکان‌های مختلف را به خوانندگان خود ارائه می‌دهد. نحوه‌ی نگارش و تلفظ صحیح و ویژگی‌های برجسته‌ی این مکان‌ها اختصارا شرح داده شده است.

 • Punctuation

علائم نشانه‌گذاری در نوشته‌های ادبی باعث درک بهتر مخاطب از “جمله” و جلوگیری از اشتباه خوانی می‌شود . این بخش به‌طور مفصل هر یک از علائم نشانه‌گذاری همچون کاما، دو نقطه، براکت، پرانتز و… را بررسی می‌کنند.

بخش Signs and Symbols در انتهای کتاب به توصیف انواع مختلفی از نشانه‌ها و نماد‌های استفاده شده در کتاب می‌پردازد. بخش‌های دیگر این دیکشنری شامل مباحثی همچون  Capitals and Italics، Documents of sources، Form of address و نهایتا ضمیمه می‌شود.

دیکشنری‌ها

هرکسی که مایل است از هر زبانی به طور ماهرانه استفاده کند، باید فرهنگ لغت را همراه خود قرار دهد. اگرچه دیکشنری‌ها یک کتاب مرجع هستند، اما به دلیل تنوع و گستردگی، استفاده از آن‌ها به برخی راهنماهایی‌ها و توضیحات نیاز دارد.

دیکشنری‌ها انواع مختلفی دارند:

 • دیکشنری تخصصی: فرهنگ لغت‌ها می‌توانند عمومی یا تخصصی باشند. فرهنگ لغت عمومی شامل دامنه‌ی وسیعی از انواع کلمات است اما دیکشنری تخصصی، متمرکز بر روی یک زمینه‌ی خاص مانند پزشکی، حقوق، مهندسی برق و … است.
 • دیکشنری تک زبانه: برای کلمات و تعاریف آن‌ها، از یک زبان استفاده می‌کند.
 • دیکشنری دو زبانه: این فرهنگ لغت معنی کلمات را به دو زبان در اختیار ما قرار می‌دهد.
 • دیکشنری چند زبانه: معنی کلمات را در چند زبان مختلف در اختیار ما قرار می‌دهد.
 • دیکشنری ریشه‌شناسی: پیشرفت یک کلمه را با گذشت زمان دنبال کرده و نمونه‌های تاریخی را برای نمایش تغییرات ارائه می‌دهد.
 • دیکشنری جدولی: کلمات را با توجه به تعداد حروف گروه بندی کرده تا به افراد کمک کند تا کلمات با طولی مشخص را برای تکمیل معماهای جدول پیدا کنند.
 • فرهنگ لغت قافیه‌ای: نوعی از فرهنگ لغت است که در آن کلمات بر اساس صداهای انتهایی خود در یک گروه قرار می گیرند. وقتی دو کلمه با یک صدا خاتمه می یابند، به آنها هم قافیه می‌گویند. از این دیکشنری بیشتر در شعرها استفاده می‌گردد.
 • دیکشنری تصویری: اغلب به جای اینکه یک لیست الفبایی از کلمات باشند، توسط تصاویر و عکس‌ها سازماندهی می‌شوند.
 • اصطلاح‌نامه: کتابی است که کلمات را با توجه به مفاهیم آنها گروه بندی می‌کند؛ بنابراین مترادف‌ها و کلماتی که معنی آن‌ها نزدیک به هم می‌باشند، با هم گروه‌بندی می‌شوند.
 • واژه‌نامه‌ی لغات دشوار (Glossary): لیستی از کلمات یا عباراتی -همراه با تعریف- است که در یک زمینه‌‌ی خاص استفاده می‌شود، و اغلب در پشت کتاب‌های تخصصی یا دانشگاهی به عنوان ضمیمه جای دارند.

لغت‌نامه‌ها، هرچند در موارد بسیار نادر، ممکن است دارای خطا باشند. ثانیاً، این اشتباه است که فرض کنیم که چون کلمه‌ای در یک یا چند فرهنگ لغت یافت نمی‌شود، بنابراین وجود خارجی ندارد؛ برای مثال، کلمه‌ی peradventure در تعدادی از لغت‌نامه‌های شناخته شده مانند فرهنگ لغت Oxford Advanced Learner’s یافت نمی‌شود، اما مدت زیادی است که در فرهنگ لغت انگلیسی آکسفورد وجود داشته است. مجدداً لازم به ذکر است که معمولاً بین لغت‌نامه‌ها تفاوت‌هایی وجود دارد. هیچ دو دیکشنری دقیقاً طرح یا الگوی یکسانی ندارند. به طور خاص، فرهنگ لغت پیشرفته‌ی آکسفورد «foodstuff» را به عنوان ‘usually plural’ تعیین کرده، در حالی که فرهنگ لغت انگلیسی معاصر لانگمن آن را ‘uncountable, countable or plural’ می‌داند.

در نهایت، مهم است بدانید که فرهنگ لغت‌ها در درجه اول باید مورد استفاده قرار گیرند، نه اینکه مانند کتاب خوانده شوند. اگرچه بسیاری از افراد روش دومی را انجام می‌دهند، اما این عادتی نیست که مورد تشویق قرار گیرد.

کاربران یک زبان زمانی هنگامی که با کلمات جدید مواجه می‌شوند یا نیاز به تایید وضعیت و کاربرد کلمات دیگر دارند، باید به فرهنگ لغات مراجعه کنند. این امر به آن‌ها امکان درک کلمات در متن -context- را می‌دهد.

 

کتب مرتبط با فرهنگ Merriam Webster’s Collegiate Dictionary 11th Edition

برای مطاله توضیحات تکمیلی در مورد فرهنگ Merriam Webster’s Collegiate Dictionary 11th Edition اینجا کلیک کنید.

فرهنگ Merriam Webster’s Collegiate Dictionary 11th Edition

وزن 2436 گرم
موضوع

Dictionary

رده سنی

بزرگسالان

سطح

Advanced

CEFR

C1-C2

لهجه

None

ناشر اصلی

Merriam Webster

نویسنده

Merriam Webster

ویرایش

یازدهم

سال انتشار

2004

شابک / ISBN

9780877798095

قطع (سایز)

وزیری ~ 17*24

جنس کاغذ

تحریر

نوع جلد

گالینگور (جلد سخت)

تعداد صفحات

1622

پاسخ نامه

ندارد

CD/DVD

ندارد

آزمون آزمایشی

ندارد

رنگ

تک رنگ (سیاه و سفید)

0 نقد و بررسی
0
0
0
0
0

نقد و بررسی‌ها

پاکسازی فیلتر

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

.فقط مشتریانی که این محصول را خریداری کرده اند و وارد سیستم شده اند میتوانند برای این محصول دیدگاه(نظر) ارسال کنند.