فرهنگ جیبی واژه‌های ضروری بارونز برای تافل ویراست پنجم

120/000 ریال

فرهنگ جیبی واژه‌های ضروری بارونز برای تافل ویراست پنجم نوشته‌ی علی بهرامی توسط انتشارات رهنما منتشر شده است. این کتاب شامل مجموعه واژگان مورد نیاز و کاملا ضروری برایTOEFL  بوده و برای دوره‌های دانشگاهی و آموزشگاهی ایده‌آل می‌باشد.

فرهنگ جیبی واژه‌های ضروری بارونز برای تافل ویراست پنجم
فرهنگ جیبی واژه‌های ضروری بارونز برای تافل ویراست پنجم

120/000 ریال

توضیحات فرهنگ جیبی واژه‌های ضروری بارونز برای تافل ویراست پنجم

فرهنگ جیبی واژه‌های ضروری بارونز برای تافل ویراست پنجم نوشته‌ی علی بهرامی توسط انتشارات رهنما منتشر شده است. این کتاب شامل مجموعه واژگان مورد نیاز و کاملا ضروری برای TOEFL بوده و برای دوره‌های دانشگاهی و آموزشگاهی ایده‌آل می‌باشد.

ویژگی‌های کتاب

  • بیش از ۵۰۰ واژه کاملا ضروری آزمون تافل و ۲۰۰۰ واژه‌ی مرتبط با واژه‌ی اصلی
  • تلفظ IPA( فونتیک الفبای آوانگار بین‌المللی)
  • ارائه‌ی معادل دقیق فارسی برای هر واژه با حوزه‌های معنایی متفاوت
  • فونتیک آمریکایی و مقوله‌ی دستوری هر واژه
  • ارائه‌ی بیش از ۱۰۰۰ کلمه‌ی مترادف و متضاد

ساختار فرهنگ جیبی واژه‌های ضروری بارونز برای تافل ویراست پنجم

این کتاب در قالب ۳۰ درس یا unit، ۵۰۰ واژه‌ی ضروری تافل به علاوه‌ی ۲۰۰۰ واژه‌ی مرتبط با واژه‌ی اصلی را تشریح می‌کند. در روبه‎‌روی هر واژه، تلفظ هر یک با استفاده از علائم الفبای آوانگار بین‌المللی IPA  قرار دارد. تلفظ اِمریکن و بریتیش بعضی از کلمات با هم متفاوت است، لذا در این کتاب نحوه‌ی تلفظ هر دو لهجه آمده است. در ادامه با ارائه‌ی معادل دقیق و هوشمندانه‌ی فارسی برای هر واژه، تمام ابهامات برطرف می‌شود. در همین قسمت توضیحاتی از قبیل حوزه‌ی معنایی واژگان، بسترکاربردی کلمات و… بیان شده است.

مترادف و متضاد‌های بسیاری از کلمات در پایین ترجمه فارسی آن نوشته شده است. ۱۰۰۰ کلمه مترادف و متضاد دانش زبانی مخاطبان را به طرز چشمگیری افزایش خواهد داد.

هر چند یک مجموعه مطالب فوق‌العاده داشته و از نظر جامعیت و کاربردی بودن از رقیبان خود برتر باشد، هیچ چیز به‌جز تمرین شما را برای آزمون اصلی آماده نمی‌کند. پس توصیه می‌شود هر روز حداقل یک ساعت تمرین داشته باشد؛ تمرینات هر روزه بازده بیشتری از تمرینات هفته‌ای یک بار -حتی چند ساعته- دارد.

آزمون تافل چیست؟

آزمونTOEFL  یا  Test of English as a Foreign Languageیکی از معتبرترین آزمون‌های ارزیابی زبان انگلیسی در جهان بوده و توسط سرویس سنجش تحصیلی (ETS) دانشگاه پرینستون برگزار می‌گردد. نمره‌ی کسب‌شده در این آزمون، به مدت دو سال معتبر است و برای تمدید اعتبار، متقاضی پس از دو سال باید دوباره در آزمون شرکت کند.

آزمون تافل ( TOEFL ) شامل 4 بخش شنیداری، ساختاری، درک مطلب و نوشتاری می‌باشد.

بخش شنیداری(Listening): بخشی‌ست که ممتحنان به وسیله‌ی تعدادی فایل صوتی از متقاضیان می‌خواهند که پس از هر مکالمه یا فایل صوتی، به سوالات مطرح شده پاسخ دهند.

بخش گفتاری(Speaking): در این بخش آزمون، شرکت‌کنندگان به شش سوال پاسخ می‌دهند که دو سوال اول Independent و چهار سوال بعدی Integrated هستند.

بخش درک مطلب(Reading): 3-5 متن در زمینه‌های علمی و دانشگاهی ارائه شده و هر متن شامل 10 سوال است؛ متقاضیان باید به سوالات مرتبط به آن پاسخ دهند.

بخش نوشتاری(Writing): در این بخش از داوطلبان خواسته می‌شود که در مورد موضوعی خاص، متنی استاندارد بنویسند.

زمان‌بندی و نمره‌دهی:

آزمون آیلتس به طور کلی به سه صورت کاغذی(PBT)، اینترنتی(IBT) و کامپیوتری(CBT) برگزار می‌شود. در عصر حاضر، تقاضای تافل IBT بیشتر از نسخه‌ی کاغذی می‌باشد.

زمان برگزاری این آزمون، به طور تقریبی، 3 ساعت بوده که این زمان بین چهار بخش اصلی آزمون تافل -متناسب با استاندارد مشخص- تقسیم شده است.

کمترین نمره‌ی قابل محاسبه برای این آزمون 0 و بیشترین آن 120 می‌باشد. شرکت‌کنندگان در هر یک از بخش‌های آزمون می‌توانند نمراتی از 0 تا 30 کسب کنند.

معمولا کسب نمره‌ی 80-90 نشان‌دهنده‌ی سطح متوسط شرکت‌کننده، نمره‌ی 90-100 به منظور سطح زبانی خوب و قابل قبول است اما برای پذیرش در دانشگاه‌های برتر جهان و یافتن موقعیت شغلی مناسب، نمره‌ای در بازه‌ی 100-110 الزامی است.

شرکت‌کنندگان می‌توانند 6-10 روز پس از برگزاری آزمون، نتایج آن را مشاهده کرده و عملکرد خود را مورد ارزیابی قرار دهند. اعتبار نمره‌ی تافل به‌دست آمده به مدت 2 سال دارای اعتبار می‌باشد.

کتب مرتبط

برای مطالعه‌ی توضیحات تکمیلی اینجا کلیک کنید.

وزن 132 g
موضوع

TOEFL

رده سنی

بزرگسالان

سطح

Advanced

CEFR

C1-C2

لهجه

American

ناشر اصلی

Barron's

ناشر

رهنما

نویسنده

Ali Bahrami

ویرایش

پنجم

سال انتشار

2012

شابک/ISBN

9780194803014

قطع

جیبی

جنس کاغذ

تحریر

نوع جلد

شومیز (نرم)

تعداد صفحات

168

پاسخ نامه

ندارد

CD/DVD

ندارد

آزمون آزمایشی

ندارد

رنگ

چهار رنگ ( تمام رنگی)

دیدگاهها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

.فقط مشتریانی که این محصول را خریداری کرده اند و وارد سیستم شده اند میتوانند برای این محصول دیدگاه ارسال کنند.