درباره ما

اينجانب فعاليت خود را در عرصه نشر از سال ۱۳۵۱ خورشيدی شروع نمودم. فراگيری كار نشر را نزد برادر خود آموختم و در سال ۱۳۵۹ خورشيدی انتشارات رهنما را تأسيس كردم. فعاليت نشر بيشتر در زمينه كتاب‌های مذهبی و دينی بود و بعد از انقلاب فرهنگی در ايران و شروع به فعاليت دانشگاه‌های سراسر كشور به نشر كتاب‌های دانشگاهی و فرهنگ‌های دو زبانه و كتاب‌های آموزش زبان‌های خارجی روی آوردم. تا كنون نزديك به هزار عنوان كتاب توسط انتشارات رهنما چاپ و منتشر گرديده است كه برخی از آنها از جمله كتاب‌های دوزبانه به چندين تجديد چاپ رسيده است.

انتشارات رهنما بيشترين كتاب‌های آموزش زبان زنده دنیا را در ایران منتشر نموده كه از آن جمله دوره كتاب‌های آموزش زبان چينی به نام راه موفقيت را می توان نام برد. اين انتشارات همچينين علاوه بر نشر كتاب‌های زبان‌های خارجی و دانشگاهی در چند سال اخير به چاپ كتاب‌هايی در زمينه كودكان و نوجوانان، فلسفه برای كودكان و خودياری روی آورده است كه با اقبال خوبی روبرو گرديده است و راهی نو در زمينه فعاليت‌های نشر اين انتشارات می‌باشد.

در اينجا لازم است از تمامی مؤلفين، مترجمين و همكارانی كه در امور نشر ما را ياری نموده‌اند صميمانه تشكر گردد و افتخارات امروز انتشارات رهنما مرهون كوشش اين عزيزان است كه ما را در ارائه آثار آموزشی و تعالی دانش رهنماست، تلاش شايسته ايشان را ارج می نهيم و آرزو داريم هر روز بيش از ديروز آثار عزيزانمان در عرصه تأليف و ترجمه را منتشر نماييم تا هرچه بيشتر شاهد گسترش دامنه علم و دانش در كشور عزيزمان ايران باشيم.

خدمات ما

 1. عرضه جدیدترین متدهای آموزش زبان و کتب آموزشگاهی
 2. تولید و ارائه محصول، با بالاترین راندمان (روند کار تولید، از ابتدا تا انتها، توسط انتشارات انجام میگیرد.)
 3. استفاده از بهترین نوع گلاسه و مواد استاندارد در چاپ و تطابق محصولات انتشارات با نسخه اصلی، در چاپ و صحافی (نوع کاغذ و کیفیت چاپ)
 4. تنوع بالای محصولات انتشارات؛ برخورداری از ۸۰۰۰ عنوان مختلف در حوزه آموزشگاهی و دانشگاهی زبان انگلیسی و زبان های دیگر (کتابهای تالیفی و دانشگاهی بزرگترین مؤلفان ایران و جهان و کتب ادبیات انگلیسی، کتاب های آموزش زبان و TTC، دیکشنری، کتاب های آموزش چهار مهارت اصلی، کتب آمادگی برای آزمون های بین المللی IELTS & TOEFL، داستان های کوتاه، فلش کارت و غیره)
 5. برخورداری از مجموعه بهترین کتب آموزشی زبان های غیر انگلیسی (فرانسوی، آلمانی، روسی، چینی و ترکی)
 6. امکان چاپ کتب و دفاتر اختصاصی با لوگوی آموزشگاه
 7. قبول مرجوعی فاکتور، حداکثر تا ۳۰% سفارشات در هر ترم (مشروط به این مسأله که کتاب های مرجوعی، سالم و چاپ خود انتشارات رهنما باشند.)
 8. سرعت بالا در انتقال سفارشات خریداری شده به مقصد (۲۴ الی ۴۸ ساعت کاری داخل تهران) (۴ الی ۵ روز کاری برای حومه تهران و شهرستان ها)
 9. عرضه محصولات به صورت شرینک شده (سلفون و بسته بندی شده)
 10. برگزاری کارگاه های آموزشی

انتشارات رهنما با رویکردی فرهنگی مفتخر به برگزاری دوره های ذیل می باشد

 1. معرفی کتاب
 2. دوره های روش تدریس
 • کودکان
 • نوجوانان
 • بزرگسالان
 • مدیریت کلاس
 • خلاقیت در تدریس