درباره ما

اینجانب فعالیت خود را در عرصه نشر از سال ۱۳۵۱ خورشیدی شروع نمودم. فراگیری کار نشر را نزد برادر خود آموختم و در سال ۱۳۵۹ خورشیدی انتشارات رهنما را تأسیس کردم. فعالیت نشر بیشتر در زمینه کتاب‌های مذهبی و دینی بود و بعد از انقلاب فرهنگی در ایران و شروع به فعالیت دانشگاه‌های سراسر کشور به نشر کتاب‌های دانشگاهی و فرهنگ‌های دو زبانه و کتاب‌های آموزش زبان‌های خارجی روی آوردم. تا کنون نزدیک به هزار عنوان کتاب توسط انتشارات رهنما چاپ و منتشر گردیده است که برخی از آنها از جمله کتاب‌های دوزبانه به چندین تجدید چاپ رسیده است.

انتشارات رهنما بیشترین کتاب‌های آموزش زبان زنده دنیا را در ایران منتشر نموده که از آن جمله دوره کتاب‌های آموزش زبان چینی به نام راه موفقیت را می توان نام برد. این انتشارات همچینین علاوه بر نشر کتاب‌های زبان‌های خارجی و دانشگاهی در چند سال اخیر به چاپ کتاب‌هایی در زمینه کودکان و نوجوانان، فلسفه برای کودکان و خودیاری روی آورده است که با اقبال خوبی روبرو گردیده است و راهی نو در زمینه فعالیت‌های نشر این انتشارات می‌باشد.

در اینجا لازم است از تمامی مؤلفین، مترجمین و همکارانی که در امور نشر ما را یاری نموده‌اند صمیمانه تشکر گردد و افتخارات امروز انتشارات رهنما مرهون کوشش این عزیزان است که ما را در ارائه آثار آموزشی و تعالی دانش رهنماست، تلاش شایسته ایشان را ارج می نهیم و آرزو داریم هر روز بیش از دیروز آثار عزیزانمان در عرصه تألیف و ترجمه را منتشر نماییم تا هرچه بیشتر شاهد گسترش دامنه علم و دانش در کشور عزیزمان ایران باشیم.

خدمات ما

 1. عرضه جدیدترین متدهای آموزش زبان و کتب آموزشگاهی
 2. تولید و ارائه محصول، با بالاترین راندمان (روند کار تولید، از ابتدا تا انتها، توسط انتشارات انجام میگیرد.)
 3. استفاده از بهترین نوع گلاسه و مواد استاندارد در چاپ و تطابق محصولات انتشارات با نسخه اصلی، در چاپ و صحافی (نوع کاغذ و کیفیت چاپ)
 4. تنوع بالای محصولات انتشارات؛ برخورداری از 8000 عنوان مختلف در حوزه آموزشگاهی و دانشگاهی زبان انگلیسی و زبان های دیگر (کتابهای تالیفی و دانشگاهی بزرگترین مؤلفان ایران و جهان و کتب ادبیات انگلیسی، کتاب های آموزش زبان و TTC، دیکشنری، کتاب های آموزش چهار مهارت اصلی، کتب آمادگی برای آزمون های بین المللی IELTS & TOEFL، داستان های کوتاه، فلش کارت و غیره)
 5. برخورداری از مجموعه بهترین کتب آموزشی زبان های غیر انگلیسی (فرانسوی، آلمانی، روسی، چینی و ترکی)
 6. امکان چاپ کتب و دفاتر اختصاصی با لوگوی آموزشگاه
 7. قبول مرجوعی فاکتور، حداکثر تا 30% سفارشات در هر ترم (مشروط به این مسأله که کتاب های مرجوعی، سالم و چاپ خود انتشارات رهنما باشند.)
 8. سرعت بالا در انتقال سفارشات خریداری شده به مقصد (24 الی 48 ساعت کاری داخل تهران) (4 الی 5 روز کاری برای حومه تهران و شهرستان ها)
 9. عرضه محصولات به صورت شرینک شده (سلفون و بسته بندی شده)
 10. برگزاری کارگاه های آموزشی

انتشارات رهنما با رویکردی فرهنگی مفتخر به برگزاری دوره های ذیل می باشد

 1. معرفی کتاب
 2. دوره های روش تدریس
 • کودکان
 • نوجوانان
 • بزرگسالان
 • مدیریت کلاس
 • خلاقیت در تدریس