کتاب Vowels and Consonants 3rd Edition

490/000 ریال

کتاب Vowels and Consonants 3rd Edition درباره‌ی حروف صدادرا زبان انگلیسی بوده و از کتب دانشگاهی رشته‌ی زبان‌شناسی محسوب می‌شود.هزاران زبان متفاوت در جهان وجود دارد و صدای هرکدام با دیگری تفاوتی چشمگیر دارد. در این کتاب، واکه‌ها و واج‌ها مورد بررسی قرار گرفته. این کتاب برای دانشجویان رشته‌‌ی زبان‌‎شناسی و پژوهش‌گران مبحث آواشناسی، یک مرجع معتبر و دانشگاهی محسوب می‌شود.

سایت کتاب به نشانی www.wiley.com/go/ladefoged که دسترسی به آن برای عموم آزاد است، مکمل کتاب محسوب شده و تلفظ کلمات، آواها و ویدیوهایی مرتبط با محتوا و متن کتاب در آن بارگذاری شده است.

محتویات کتاب در 16 فصل به تحریر در آمده است و در پایان هر فصل، خلاصه‌ و جمع‌بندی از مطالب فصل ارائه می‌‎شود.

کتاب Vowels and Consonants 3rd Edition
کتاب Vowels and Consonants 3rd Edition

490/000 ریال

توضیحات کتاب Vowels and Consonants 3rd Edition

کتاب Vowels and Consonants 3rd Edition درباره‌ی حروف صدادرا زبان انگلیسی بوده و از کتب دانشگاهی رشته‌ی زبان‌شناسی محسوب می‌شود.

هزاران زبان متفاوت در جهان وجود دارد و صدای هرکدام با دیگری تفاوتی چشمگیر دارد. در کتاب Vowels and Consonants 3rd Edition ، واکه‌ها و واج‌ها مورد بررسی قرار گرفته. کتاب Vowels and Consonants 3rd Edition برای دانشجویان رشته‌‌ی زبان‌‎شناسی و پژوهش‌گران مبحث آواشناسی، یک مرجع معتبر و دانشگاهی محسوب می‌شود.

سایت کتاب به نشانی www.wiley.com/go/ladefoged که دسترسی به آن برای عموم آزاد است، مکمل کتاب Vowels and Consonants 3rd Edition محسوب شده و تلفظ کلمات، آواها و ویدیوهایی مرتبط با محتوا و متن کتاب در آن بارگذاری شده است.

ساختار و ویژگی‌های کتاب Vowels and Consonants 3rd Edition

محتویات کتاب Vowels and Consonants 3rd Edition در 16 فصل به تحریر در آمده است و در پایان هر فصل، خلاصه‌ و جمع‌بندی از مطالب فصل ارائه می‌‎شود.

 • فصل اول Sound and Language نام داشته و به صداهایی که مکمل زبانند، زبان در سخنرانی، توصیف صداهای گفتار و… می‌پردازد.
 • فصل دوم با عنوان Pitch and Loudness درباره مطالبی چون تن صدا، صدای آهنگین، تفاوت صدای بلند و… مطالبی ارائه می‌کند.
 • فصل سوم Vowel Contrast بوده و مجموعه‌ای از حروف صدادار و فرم‌های استاندارد یک زبان و واکه‌های انگلیسی را شرح می‌دهد.
 • فصل چهارم The Sound of Vowel بوده و مباحثی چون ساختار آکوستیک واکه، فضای صوتی واکه، اسپکتراگرافی و… را شرح می‌دهد.
 • فصل پنجم Charting Vowels نام دارد و به آموزش فرمت‌ها و لهجه انگلیسی می‌پردازد.
 • فصل ششم با نام The Sound of consonants مبحث صداها وهمخوان‌ها، هماهنگی و مباحثی ازاین دست را پیش می‌کشد.
 • فصل هفتم با عنوان Acoustic Components of Speech به اجزای اصلی آکوستیک و نوعی از انواع گفتار می‌پردازد.
 • فصل هشتم که Talking Computers نام دارد به کلمات در متن، دانش ضمنی ما، آواها و… پرداخته است.
 • فصل نهم Listening Computers الگوهای صدا، اساس تشخیص گفتار، لهجه‌ها و آواهای مختلف را مطرح می‌کند.
 • فصل دهم How We Listen to Speech نمونه‌های صوتی، تعاملات اجتماعی و…. را مطرح کرده و در پایان فصل منابعی برای مطالعه بیشتر معرفی کرده.
 • فصل یازدهم Making English Consonant بوده و به آکوستیک و تفسیر، ارگان‌های صوتی، مکان‌ها و شیوه‌‎های تفسیر، توصیف همزمان و مباحثی از این دست‌ می‌پردازد.
 • فصل دوازدهم Making English Vowels نام داشته و واکه‌های انگلیسی، حرکات زبان و لب‌ها برای حروف صدادار، عضللات کنترل زبان و لب‌ها و توصیف‌های سنتی را مورد بررسی قرار می‌دهد.
 • فصل سیزدهم با عنوان Actions of the Larynx درخصوص مطالبی چون اقدامات حنجره، صدای بلند، صدای نفس و مطالبی از این دست سخن می‌گوید.
 • فصل چهاردهم Consonant Around the World مطالبی چون زمینه‌های فونتیک، هماهنگی‌های شناخته شده، رفتارهای تفسیر موضوعات این چنینی را مطرح می‌کند.
 • فصل پانزدهم Vowels Around the World نام داشته و به بررسی انواع واکه‌ها، کیفیت صدا و… می‌پردازد.
 • و در نهایت فصل شانزدهم الفبای بین‌المللی، صداهای متضاد و مطالبی از این قبیل را بررسی می‌کند.

زبان شناسی علمی برای مطالعه‌ی ریشه و بنیان زبان‌ها بوده و اصولا به پرسش‌های بنیادین پاسخ می‌‎دهد. از موارد مورد بررسی در این علم می‌توان به نحوه‌ و دلیل شکل‌گیری زبان، چگونگی آموختن زبان به کودکان، تکامل زبان بشر و برقراری ارتباط با زبان اشاره کرد.

تاریخچه‌ی زبان‌شناسی

با اینکه مطالعات تخصصی درباره‌‎ی زبان به چندین قرن پیش از میلاد برمی‌گردد اما مفهوم جدید زبان‌شناسی، علمی نوپا با قدمت صد ساله می‌باشد.

اولین بار، پانینی، زبان‌شناس هندی در سده‌ی پنجم پیش از میلاد دستور زبان پیشرفته و کاملی برای زبان سانسکریت به تحریر درآورد. اما مفهوم مدرن و امروزه‌ی زبان‌شناسی با انتشار کتاب “دوره‌ی زبان‌شناسی عمومی” توسط  فردینان دو سوسور آغاز شد. سوسور در این کتاب بین مطالعات همزمانی و درزمانی تمایز قائل شد و بر نظام زبان تاکید داشت.

این علم نوپا همواره در حال تکمیل شدن بوده و انقلاب‌های علمی زیادی به خود دیده است؛ در اولین انقلاب و نقطه‌ی عطف زبان‌‎شناسی، ویلیام جونز متون سانسکریت را با فارسی باستان و لاتین مقایسه کرد و دریافت که تمام زبان‌ها از منشا واحدی با ریشه‌ی هندی-اروپایی شکل گرفته‌اند.

چیستی و معنای زبان‌شناسی

شخصی که به بررسی‌های زبان‌شناختی اشتغال داشته باشد، زبان‌شناس نامیده می‌شود. برخلاف تصور عموم، الزامی بر فراگیری و تسلط بر چند زبان توسط زبان‌شناس نیست و تنها لازم است که پدیده‌های زبان‌شناسی را باز شکافی و بررسی کند.

زبان‌شناسی علمی گسترده بوده و زبان را از مناظر و جهات مختلفی بررسی می‌کند؛ از این رو شاخه‌ها و زیرمجموعه‌های بسیاری دارد. اگر حوزه‌ها و حوزه‌های بین رشته‌ی این علم را در نظر بگیریم، این رشته به موارد زیر تقسیم می‌شود:

صرف، نحو، آواشناسی، واج‌شناسی، معناشناسی، کاربرد شناسی، تحلیل گفتمان، زبان‌شناسی تاریخی تطبیقی، رده‌‍شناسی زبان، جامعه شناسی زبان، روانشناسی زبان، عصب شناسی زبان، زبان‌شناسی قضایی، زبان‌شناسی بالینی، زبان‌شناسی تحلیلی، زبان‌شناسی آموزشی و زبان‌شناسی تطبیقی.

از آن‌جایی که این علم پدیده‌ای پیچیده و انسانی است، در نظر گرفتن تمام جوانب مرتبط با آن به نوعی الزامی محسوب می‌شود. از  این رو، نیاز به مطالعه‌ی ابعاد کاربرد شناختی، مردم شناختی، روان‌شناختی، نشانه شناسیک، اجتماعی، ادبی، هنری و فلسفی نیز ضروری می‌نماید.

کتب مرتبط با کتاب Vowels and Consonants 3rd Edition

برای مطالعه توضیحات تکمیلی کتاب Vowels and Consonants 3rd Edition اینجا کلیک کنید.

وزن 332 g
موضوع

Academic, دانشگاهی, زبان‌شناسی

رده سنی

بزرگسالان

سطح

Academic

ناشر اصلی

Wiley-Blackwell

نویسنده

Peter Ladefoged, Sandra Ferrari Disner

سال انتشار

2012

شابک / ISBN

9781444334296

قطع (سایز)

وزیری ~ 17*24

جنس کاغذ

تحریر

نوع جلد

شومیز (جلد نرم)

تعداد صفحات

211

پاسخ نامه

ندارد

CD/DVD

ندارد

آزمون آزمایشی

ندارد

رنگ

تک رنگ (سیاه و سفید)

دیدگاهها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

.فقط مشتریانی که این محصول را خریداری کرده اند و وارد سیستم شده اند میتوانند برای این محصول دیدگاه ارسال کنند.