Understanding Syntax 3rd Edition

 

کتاب Understanding Syntax 3rd Edition با فرض عدم دانش دستوری قبلی، مفاهیم، مقوله‌ها و اصطلاحات اصلی درگیر در مطالعه نحو میان‌زبانی را توضیح داده و نشان می‌دهد.

شناسه محصول: 311408

takhfif_code_15

جشنواره خرید محصولات اپل

برای دریافت تخفیف 20 درصدی عجله کنید!

1/295/000 

0 نفر در حال مشاهده این محصول هستند!

توضیحات کتاب Understanding Syntax 3rd Edition

کتاب Understanding Syntax 3rd Edition نوشته‌ی Maggie Tallerman و از انتشارات Routledge به چاپ رسیده است.

کتاب Understanding Syntax 3rd Edition با فرض عدم دانش دستوری قبلی، مفاهیم، مقوله‌ها و اصطلاحات اصلی درگیر در مطالعه نحو میان‌زبانی را توضیح داده و نشان می‌دهد. با در نظر گرفتن دیدگاهی بی‌طرفانه و توصیفی در سراسر، این کتاب:

 • گونه‌شناسی نحوی، توصیف نحوی و دسته‌بندی‌های گونه‌شناختی اصلی موجود در زبان‌های جهان را معرفی می‌کند.
 • با مثال‌هایی ساختارهای دستوری و روابط بین کلمات را در یک جمله، از جمله کلاس‌های کلمه و ویژگی‌های نحوی آن‌ها، روشن می‌کند. روابط دستوری مانند موضوع و مفعول؛ فرآیندهای پرونده و توافق؛ منفعل سؤالات و بندهای نسبی؛
 • دارای تمرین‌های درون متنی و پایان فصل برای گسترش دانش خواننده از مفاهیم نحوی و استدلال، با استفاده از داده‌های بیش از 100 زبان؛
 • اصول مربوط به نوشتن یک طرح نحوی مختصر از زبان را برجسته می‌کند.

این ویرایش از کتاب Understanding Syntax 3rd Edition تجدید نظر و به روز شده تا شامل تمرین های گسترده در تمام فصل ها، خواندن های بیشتر به روز شده و چک لیست های گسترده تر برای دانش آموزان باشد. منابع الکترونیکی همراه نیز به‌روزرسانی شده‌اند تا شامل نکاتی برای مربیان و پیوندهای اضافی برای مطالعه بیشتر باشد.

کتاب Understanding Syntax 3rd Edition  یک کتاب درسی ضروری برای دانش آموزانی است که توصیف زبان، نحو بین زبانی، گونه شناسی زبان و کار میدانی زبانی را مطالعه می کنند.

ساختار کتاب Understanding Syntax 3rd Edition

کتاب Understanding Syntax 3rd Edition از 9 فصل تشکیل شده که عناوین آنها در ادامه امده است:

 • 1 What is syntax?
 • 2 Words belong to different classes
 • 3 Looking inside sentences
 • 4 Heads and their dependents
 • 5 How do we identify constituents?
 • 6 Relationships within the clause
 • 7 Processes that change grammatical relations
 • 8 Wh-constructions: questions and relative clauses
 • 9 Asking questions about syntax

ضرورت یادگیری گرامر :

گرامر-یا دستور زبان- سیستمی است که یک زبان را ساختار می‌دهد و هر زبانی، دستورالعمل‌های خاص خود را دارد. اما دستور زبان آنقدرها هم به قوانین مربوط نمی‌شود، بلکه این قراردادها هستند که نحوه‌ی صحبت و نوشتن ما را تعیین می‌کنند و شامل مواردی مانند املا، عطف کردن کلمات برای اهداف مختلف و نحوه‌ی چیدمان کلمات برای تشکیل جملات است. در حالی که خوب است به یاد داشته باشید که زبان‌ها موجودات زنده‌ای هستند که دائماً تغییر می‌کنند؛ همچنین مهم است بدانید که “گرامر استاندارد” هنوز برای برقراری ارتباط ضروری است. خوشبختانه، منابع و راهنماهای زیادی برای کمک به افرادی که می‌خواهند گرامر خود را بهبود بخشند، وجود دارد.

گرامر از دیرباز -در یونان و روم باستان به عنوان یکی از هفت هنر آزاد در آموزش قرون وسطی – به عنوان همراهی برای بلاغت، موضوع مطالعات بوده است. اگرچه روش‌های مطالعه‌ی گرامر در دوران اخیر به طور چشمگیری تغییر کرده‌اند، اما دلایل مطالعه‌ی گرامر اساساً یکسان باقی مانده است.

یادگیری گرامر مهم است؛ زیرا این زبان است که به ما امکان می‌دهد در مورد زبان صحبت کنیم. گرامر انواع کلمات و گروه‌های کلمه‌ای را نام برده که جملات را نه تنها در انگلیسی بلکه در هر زبانی تشکیل می‌دهند. ما به عنوان انسان می‌توانیم جمله بنویسیم. حتی در کودکی می‌توانیم از دستور زبان استفاده کنیم. اما اینکه بتوانیم در مورد نحوه‌ی ساخت جملات، در مورد انواع کلمات و گروه‌های کلمه‌ای که جملات را تشکیل می‌دهند صحبت کنیم، یعنی دانستن در مورد گرامر و دانستن این مهارت، دریچه‌ای به ذهن انسان و ظرفیت ذهنی پیچیده شگفت‌انگیز ما ارائه می‌دهد.

در واقع ممکن است به درستی ادعا شود که بسیاری از اختلاف نظرها در میان انسان‌ها، درگیری‌ها، مجادلات و دلخوری‌ها، که اغلب از چنین اختلافاتی ناشی شده‌اند، ناشی از عدم مهارت مناسب در ارتباط و معنای کلمات، و یا استفاده نادرست از زبان بوده است.

ما دستور زبان را مطالعه می‌کنیم زیرا دانش ساختار جمله کمکی در تفسیر ادبیات بوده و پرداختن مداوم به جملات، باعث می‌شود دانش‌آموز جملات بهتری بسازند، چرا که در دوره‌ی تحصیلی، دستور زبان بهترین موضوع برای توسعه‌ی قدرت استدلال ما است.

 

کتب مرتبط با کتاب Understanding Syntax 3rd Edition

 

برای مطالعه توضیحات تکمیلی در مورد کتاب Understanding Syntax 3rd Edition اینجا کلیک کنید.

0 نقد و بررسی
0
0
0
0
0

نقد و بررسی‌ها

پاکسازی فیلتر

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

.فقط مشتریانی که این محصول را خریداری کرده اند و وارد سیستم شده اند میتوانند برای این محصول دیدگاه(نظر) ارسال کنند.