Understanding Literary Elements

کتاب Understanding Literary Elements به قلم دکتر رضا دیداری و مژگان منصوری، توسط انتشارات رهنما منتشر شده و مقدمه‌ای برای تمام کتاب‌های ادبی محسوب می‌شود.

در واقع مطالعه کتاب Understanding Literary Elements برای دانشجویان رشته‌های زبان به ویژه دانشجویان گرایش ادبیات انگلیسی امری ضروری تلقی می‌شود. مطالب کتاب Understanding Literary Elements در بردارنده‌ی موضوعاتی درخصوص نمایشنامه‌ها، داستان‌ها و اشعار بوده و جوانب مختلفی را مورد بررسی قرار می‌دهد. لازم به ذکر است زبان کتاب انگلیسی است..

کتاب Understanding Literary Elements عناصر اصلی ادبیات را مورد بحث و بررسی قرار می‌دهد.

شناسه محصول: 512397

1/200/000 

0 نفر در حال مشاهده این محصول هستند!

کتاب Understanding Literary Elements

کتاب Understanding Literary Elements به قلم دکتر رضا دیداری و مژگان منصوری، توسط انتشارات رهنما منتشر شده و مقدمه‌ای برای تمام کتاب‌های ادبی محسوب می‌شود.

در واقع مطالعه کتاب Understanding Literary Elements برای دانشجویان رشته‌های زبان به ویژه دانشجویان گرایش ادبیات انگلیسی امری ضروری تلقی می‌شود. مطالب کتاب Understanding Literary Elements در بردارنده‌ی موضوعاتی درخصوص نمایشنامه‌ها، داستان‌ها و اشعار بوده و جوانب مختلفی را مورد بررسی قرار می‌دهد. لازم به ذکر است زبان کتاب انگلیسی است.

کتاب Understanding Literary Elements عناصر اصلی ادبیات را مورد بحث و بررسی قرار می‌دهد. این عناصر شامل موارد زیر است:

 • معنا ( واژه ، نشان واژه و مفهوم)
 • شکل و صورت
 • روایت و نحوه‌ی روایت
 • لحن
 • شخصیت و شخصیت پردازی
 • استفاده از تمام جوانب یک زبان در نوشتن
 • معنا و مفهوم جملات تک به تک و در کنار هم
 • عبارات خطی
 • کلمات و نقش آن‌ها در پاراگراف

پس از یادگیری و به‌خاطر سپردن این مطالب، تحلیل متون به مراتب ساده‌تر خواهد بود.

ساختار کتاب Understanding Literary Elements

هر دانشجویی با شناخت عناصر اصلی ادبی و درک آن‌ها، می‌تواند به سادگی درباره‌ی ادبیات نوشته و آن را تحلیل کند. این امر با خواندن کتاب Understanding Literary Elements که تماما به بررسی عناصر ادبی پرداخته نیز میسر می‌شود. این مطالب در چنین قالبی و با مضامین زیر به مخاطب آموزش داده می‌شود:

 • تعریف و معرفی ادبیات
 • شناخت و توضیح مواردی دخیل در درک عناصر ادبی و نحوه‌ی استفاده از آن‌ها
 • ویژگی‌های عناصر ادبی مورد استفاده در نثر
 • ویژگی‌های عناصر ادبی مورد استفاده در شعر
 • ویژگی‌های عناصر ادبی مورد استفاده در نمایشنامه
 • طرح سوال هنگام مطالعه برای بررسی و تحلیل بهتر متون ادبی
 • ارائه نکاتی برای کشف عناصر ادبی در انواع ادبیات با دلایل منطقی

ادبیات انگلیسی

ادبیات انگلیسی (English Literature) به مجموع متون، تصنیف و اشعاری گفته می‌شود که توسط نویسندگان، شاعران و سخنوران به زبان‌ انگلیسی به رشته‌ی تحریر در آمده است. گستردگی زبان انگلیسی سبب شده تا نویسندگان و ادبای بزرگ تاریخ، آثاری به این زبان خلق کنند. رشته‌ی ادبیات انگلیسی نیز از رشته‌های پرطرفدار دانشگاهی در سرتاسر جهان بوده و در بین دانشجویان از محبوبیت فراوانی برخوردار است.

تاریخچه‌ی ادبیات انگلیسی

اگر قصد بررسی تاریخچه‌ی ادبیات به طور کلی را داشته باشیم، چهار دسته‌ی اصلی زیر را باید مورد بررسی قرار دهیم:

 • ادبیات انگلیسی باستان (آنگلوساکسون) ادبیات مکتوبی است که ساکسون‌ها و دیگر قبایل ژرمن -مانند جوت‌ها و آنگل‌ها- پس از اتمام جنگ با رومیان و ساکن شدن در انگلستان از خود به جا گذاشتند؛ این نوع از ادبیات با ورود نورمن‌ها پایان یافت. ژانرهای این ادبیات اشعار حماسی، تذکره‌ی بزرگان، خطابه‌های مذهبی، ترجمه‌هایی از کتاب مقدس، آثار حقوقی، شرح وقایع، چیستان و مواردی از این قبیل می‌باشد. به طور کلی 400 نسخه خطی از این نوع ادبیات باقی مانده است.
 • ادبیات انگلیسی میانه در سده‌ی 12 میلادی به عنوان سبک نوینی از ادبیات به میان آمد و می‌توان گفت نخستین گونه‌ایست که برای خوانندگان و شنوندگان معاصر قابل درک است. ترجمه‌های انجیل به انگلیسی میانه، کمک زیادی در تبدیل زبان انگلیسی به زبانی ادبی کرده‌اند. سه دسته‌ی اصلی آن، ادبیات مذهبی، عشق درباری و آرتوری است. این نوع ادبیات نیز 331 سال در بین مردم رواج داشت و پس از آن استاندارد چنسری -زبان انگلیسی رایج در لندن- جایگزین آن شد و به صنعت چاپ سامان داد.
 • دوران مدرن اولیه شامل دوره‌هایی ماند ادبیات رنسانس، دوران الیزابتی، دوران جاکوبی، دوره بازگشت سلطنت و دوران آگوستین است. در پی معرفی صنعت چاپ، ادبیات بومی در انگلستان شکوفا شد و الهام‌بخش نیایش سرایی‌های محلی شد. کتاب ادعیه عمومی که تاثیر عمیقی بر ادبیات انگلیسی داشت نیز در همین دوره به تحریر در آمد. در این دوره نمایشنامه‌های بزرگی با دو لحن درباری و عامیانه خلق شد و می‌شود گفت نویسندگان این آثار، همگی از الگوهای ایتالیایی خود تاثیر گرفته بودند. شکسپیر پس از مرگ به چهره‌ی ادبی مشهور دوره جاکوبی بدل شد، و متاثر از ادبیات لاتین دست به آفرینش تیپ یا کاراکتر زد؛ اگرچه او هجونویس قهاری نیز بود و همواره رد طنزی ظریف در آثار وی قابل مشاهده است.
 • ادبیات در سده‌ی 19 و دوره‌ی رمانتیسیسم انقلابی دیگر بود که منشا آن جنبش رمانتیسم بود. این جنبش، جنبشی فکری، ادبی و هنری بود که سبب پیدایش افسانه‌های غنایی شد. می‌توان گفت نخستین شاعران رمنس نوع جدیدی از گرایش به احساسات و درونگرایی را به ارمغان آوردند.
 • دوره رمان آمریکایی (از رمانتیسم تا واقع گرایی) توسط نویسندگان ساکن مستعمرات انگلستان آغاز شد که مصمم بودند تا به برتری پایان‌ناپذیر داستان‌های بریتانیا پایان دهند. آن‌ها خالق داستان کوتاه، و مبدع داستان‌های جنایی بودند. جنبش رمانتیسیسم که پیش از این غالب بود سبب شد تا بذر مکتب تعالی‌گرایی در ذهن نویسندگان کاشته شود. داستان‌های تخیلی نیز در این دوره بازار گرمی داشتند و آثار ارزشمندی از قبیل عمو سیلاس، کارتیلا و دراکولا به تحریر درآمدند و ژانرهای ادبیات خون‌آشامی، داستان وحشت، داستان گوتیک و مواردی از این دست را تکمیل کردند. شخصیت پردازی شرلوک هولمز نیز نمونه‌ای درخشان از این ژانر محسوب می‌شود. از دیگر ژانرهای این دوره می‌توان به ژانر دنیای گمشده -متاثر از کشفیات باستان‌شناسان و زندگی ماجراجویان- اشاره کرد.
 • ادبیات کودک در این دوره به عنوان ژانری جداگانه رشد کرد و آثاری به یاد ماندنی همانند آلیس در سرزمین عجایب، جزیره‌ی گنج و پیتر خرگوشه در این دوره خلق شد.
 • ادبیات انگلیسی در سده‌ی 20 وارد دوره‌ی مدرنیسم شد و ادبیات نوگرا را آغاز کرد. این تغییر رویکرد حاصل سرخوردگی نسبت به قطعیت، محافظه‌کاری و باور به ایده‌ی حقیقت عینی -که بر ادبیات ویکتوریایی حاکم بود- روی داد. از افراد تاثیر گذار بر این جنبش می‌توان به داروین، ماخ، نیچه و فروید اشاره کرد.
 • پست‌مدرنیسم به نوعی پایان دوره‌ی مدرنیسم بود و در حقیقت ادامه‌ی آزمایش‌های نویسندگان دوره‌ی مدرن در فنون پراکنده‌سازی، تناقض‌نمایی و واکنش به ایده‌های روشنگرانه‌ای بود که در تاروپود ادبیات مدرنیست‌ها پنهان بود. در ادبیات پست‌مدرن -درست مانند پست‌مدرنیسم نیز- توافق دقیقی بر شاخصه‌های این حوزه وجود ندارد.

کتب مرتبط با کتاب Understanding Literary Elements

برای مطالعه توضیحات تکمیلی کتاب Understanding Literary Elements اینجا کلیک کنید.

وزن 584 گرم
موضوع

Academic, Literary

رده سنی

بزرگسالان بالای 18 سال

سطح

Academic

ناشر اصلی

rahnama

نویسنده

Dr. Reza Deedari, Mojgan Mansouri

شابک / ISBN

9789643672294

قطع (سایز)

وزیری ~ 17*24

جنس کاغذ

تحریر

نوع جلد

شومیز (جلد نرم)

تعداد صفحات

414

پاسخ نامه

ندارد

CD/DVD

ندارد

رنگ

تک رنگ (سیاه و سفید)

0 نقد و بررسی
0
0
0
0
0

نقد و بررسی‌ها

پاکسازی فیلتر

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

.فقط مشتریانی که این محصول را خریداری کرده اند و وارد سیستم شده اند میتوانند برای این محصول دیدگاه(نظر) ارسال کنند.