Studying English: A Guide for Literature Students

کتاب Studying English یک راهنمای کاربردی و کامل برای دانشجویان رشته‌های گرایش زبان، به خصوص برای دانشجویان رشته ادبیات انگلیسی است. اگر شما قصد دارید علاوه بر پیدا کردن محرک مطالعه خود، نمرات خوبی نیز کسب کنید این کتاب انتخاب خوبی برای شماست.

 

 

شناسه محصول: 116364

takhfif_code_15

جشنواره خرید محصولات اپل

برای دریافت تخفیف 20 درصدی عجله کنید!

560/000 

0 نفر در حال مشاهده این محصول هستند!

توضیحات کتاب Studying English

کتاب Studying English یک راهنمای کاربردی و کامل برای دانشجویان رشته‌های گرایش زبان، به خصوص برای دانشجویان رشته ادبیات انگلیسی است. اگر شما قصد دارید علاوه بر پیدا کردن محرک مطالعه خود، نمرات خوبی نیز کسب کنید این کتاب انتخاب خوبی برای شماست.

کتاب Studying English جهت گیری مخاطب در زبان دوم انتخابی خود بوده و این امر را با توضیح برخی مفاهیم اساسی، نشان دادن اهمیت آن‌ها ممکن کرده است. این کتاب سعی دارد تا دانش زمینه‌ای برای کشف ایده‌های جدید عرضه کند.

کتاب Studying Englishرا با نگاه به “پشت صحنه” موضوعات انجام می‌دهد. به نوعی می‌توان ادعا کرد این کتاب به شما احساس و دانشی از استدلال‌ها و تحولات صورت گرفته در پشت پرده ادبیات عرضه می‌کند.

کتاب Studying English قادر است بینشی درباره دلیل تدریس ادبیات انگلیسی در دانشگاه‌ها به مخاطب داده و مسبب مکالمات و مباحثات درباره ادبیات و چیستی آن شود. سوالات اساسی که توسط این کتاب مطرح می‌شود باعث آن است که مخاطب درک درستی از کنه مسائل پیدا کرده و با نگرشی جدید و کاربردی‌تر به مسائل نگاه کند.

 

ساختار و ویژگی‌های کتاب Studying English

کتاب Studying English مسائل را کامل مطرح کرده و موضوعات مورد بررسی را به صورت بخش‌های جداگانه دسته بندی کرده. همانطور که می‌دانید دسته بندی در امر آموزش بسیار مهم بوده و تاثیرگذار است.

وقتی مطالب را با دسته بندی خاص یاد می‌گیرید در ذهن ماندگار تر بوده و فراموش کردن آن سخت خواهد بود. اکتاب Studying English: A Guide for Literature Students به چهار بخش اصلی تقسیم شده و مسائل مرتبط با هر بخش به عنوان زیر مجموعه بخش‌ها قرار داده شده‌اند. چهر بخش اصلی کتاب به ضمیمه زیر مجموعه‌هایشان بدین شرح است:

 

 • Part1: How we read

1 studying English

2 where did English come from?

3 Studying English today

4 English and disciplinary consciousness

5 Critical attitudes

 • Part 2: What we read

6 Literature, Value and the canon

7 Castle Shakespeare

 • Part3: Reading, Writing and meaning

8 The author is dead?

9 Metaphors and figures of speech

10 Narrative and closure

11 creative writing and critical rewriting

 • Part 4: English and you

12 English, identity and politics

13 why study English?

Conclusion: the Importance of English

تاریخچه‌ی ادبیات انگلیسی

اگر قصد بررسی تاریخچه‌ی ادبیات به طور کلی را داشته باشیم، چهار دسته‌ی اصلی زیر را باید مورد بررسی قرار دهیم:

 • ادبیات انگلیسی باستان (آنگلوساکسون) ادبیات مکتوبی است که ساکسون‌ها و دیگر قبایل ژرمن -مانند جوت‌ها و آنگل‌ها- پس از اتمام جنگ با رومیان و ساکن شدن در انگلستان از خود به جا گذاشتند؛ این نوع از ادبیات با ورود نورمن‌ها پایان یافت. ژانرهای این ادبیات اشعار حماسی، تذکره‌ی بزرگان، خطابه‌های مذهبی، ترجمه‌هایی از کتاب مقدس، آثار حقوقی، شرح وقایع، چیستان و مواردی از این قبیل می‌باشد. به طور کلی 400 نسخه خطی از این نوع ادبیات باقی مانده است.
 • ادبیات انگلیسی میانه در سده‌ی 12 میلادی به عنوان سبک نوینی از ادبیات به میان آمد و می‌توان گفت نخستین گونه‌ایست که برای خوانندگان و شنوندگان معاصر قابل درک است. ترجمه‌های انجیل به انگلیسی میانه، کمک زیادی در تبدیل زبان انگلیسی به زبانی ادبی کرده‌اند. سه دسته‌ی اصلی آن، ادبیات مذهبی، عشق درباری و آرتوری است. این نوع ادبیات نیز 331 سال در بین مردم رواج داشت و پس از آن استاندارد چنسری -زبان انگلیسی رایج در لندن- جایگزین آن شد و به صنعت چاپ سامان داد.
 • دوران مدرن اولیه شامل دوره‌هایی ماند ادبیات رنسانس، دوران الیزابتی، دوران جاکوبی، دوره بازگشت سلطنت و دوران آگوستین است. در پی معرفی صنعت چاپ، ادبیات بومی در انگلستان شکوفا شد و الهام‌بخش نیایش سرایی‌های محلی شد. کتاب ادعیه عمومی که تاثیر عمیقی بر ادبیات انگلیسی داشت نیز در همین دوره به تحریر در آمد. در این دوره نمایشنامه‌های بزرگی با دو لحن درباری و عامیانه خلق شد و می‌شود گفت نویسندگان این آثار، همگی از الگوهای ایتالیایی خود تاثیر گرفته بودند. شکسپیر پس از مرگ به چهره‌ی ادبی مشهور دوره جاکوبی بدل شد، و متاثر از ادبیات لاتین دست به آفرینش تیپ یا کاراکتر زد؛ اگرچه او هجونویس قهاری نیز بود و همواره رد طنزی ظریف در آثار وی قابل مشاهده است.
 • ادبیات در سده‌ی 19 و دوره‌ی رمانتیسیسم انقلابی دیگر بود که منشا آن جنبش رمانتیسم بود. این جنبش، جنبشی فکری، ادبی و هنری بود که سبب پیدایش افسانه‌های غنایی شد. می‌توان گفت نخستین شاعران رمنس نوع جدیدی از گرایش به احساسات و درونگرایی را به ارمغان آوردند.
 • دوره رمان آمریکایی (از رمانتیسم تا واقع گرایی) توسط نویسندگان ساکن مستعمرات انگلستان آغاز شد که مصمم بودند تا به برتری پایان‌ناپذیر داستان‌های بریتانیا پایان دهند. آن‌ها خالق داستان کوتاه، و مبدع داستان‌های جنایی بودند. جنبش رمانتیسیسم که پیش از این غالب بود سبب شد تا بذر مکتب تعالی‌گرایی در ذهن نویسندگان کاشته شود. داستان‌های تخیلی نیز در این دوره بازار گرمی داشتند و آثار ارزشمندی از قبیل عمو سیلاس، کارتیلا و دراکولا به تحریر درآمدند و ژانرهای ادبیات خون‌آشامی، داستان وحشت، داستان گوتیک و مواردی از این دست را تکمیل کردند. شخصیت پردازی شرلوک هولمز نیز نمونه‌ای درخشان از این ژانر محسوب می‌شود. از دیگر ژانرهای این دوره می‌توان به ژانر دنیای گمشده -متاثر از کشفیات باستان‌شناسان و زندگی ماجراجویان- اشاره کرد.
 • ادبیات کودک در این دوره به عنوان ژانری جداگانه رشد کرد و آثاری به یاد ماندنی همانند آلیس در سرزمین عجایب، جزیره‌ی گنج و پیتر خرگوشه در این دوره خلق شد.
 • ادبیات انگلیسی در سده‌ی 20 وارد دوره‌ی مدرنیسم شد و ادبیات نوگرا را آغاز کرد. این تغییر رویکرد حاصل سرخوردگی نسبت به قطعیت، محافظه‌کاری و باور به ایده‌ی حقیقت عینی -که بر ادبیات ویکتوریایی حاکم بود- روی داد. از افراد تاثیر گذار بر این جنبش می‌توان به داروین، ماخ، نیچه و فروید اشاره کرد.
 • پست‌مدرنیسم به نوعی پایان دوره‌ی مدرنیسم بود و در حقیقت ادامه‌ی آزمایش‌های نویسندگان دوره‌ی مدرن در فنون پراکنده‌سازی، تناقض‌نمایی و واکنش به ایده‌های روشنگرانه‌ای بود که در تاروپود ادبیات مدرنیست‌ها پنهان بود. در ادبیات پست‌مدرن -درست مانند پست‌مدرنیسم نیز- توافق دقیقی بر شاخصه‌های این حوزه وجود ندارد.

کتب مرتبط با کتاب Studying English

جهت مطالعه‌ی بیشتر درباره‌ی کتاب Studying English اینجا کلیک کنید.

0 نقد و بررسی
0
0
0
0
0

نقد و بررسی‌ها

پاکسازی فیلتر

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

.فقط مشتریانی که این محصول را خریداری کرده اند و وارد سیستم شده اند میتوانند برای این محصول دیدگاه(نظر) ارسال کنند.