Sociolinguistics and Second Language Acquisition Learning to Use Language in Context

کتاب Sociolinguistics and Second Language Acquisition: Learning to Use Language in Context به بررسی زبان از منظر زبان‌شناسی اجتماعی و نوشتن متون سنگین مانند پایان‌نامه و مطالبی ازین دست می‌پردازد. کوشش کتاب بر آموزش و استفاده از زبان دوم در متن‌هایی ثقیل‌تر از انشاء و… است. با مطالعه‌ی این کتاب به نتیجه تعامل زبان و اجتماع پی برده و توانایی استفاده‌ از دانش‌زبانی اجتماعی در متون ثقیل ( متون ادبی به زبان دوم، پایان‌نامه به زبان دوم، ارائه‌های دانشگاهی به زبان دوم، متن و پیکره‌ی متنی پژوهش و تحقیق) را پیدا خواهید کرد.

کتاب Sociolinguistics and Second Language Acquisition Learning to Use Language in Context می‌تواند منبع مناسبی برای دانشجویان، اساتید و زبان‌آموزان علاقه‌مند به گرایش‌های زبان انگلیسی باشد. لازم به ذکر است که کتاب Sociolinguistic and Second Language Acquisition برای افرادی که زبان‌های دیگری-به جز انگلیسی- را مطالعه می‌کنند مناسب و منبع قابل تأملی تلقی می‌شود. نویسندگان این کتاب با نشر و در اختیار گذاشتن تجربیات خود در حوزه‌ی دانش زبان‌شناسی ، خدمت با ارزش و بی‌قیمتی به جامعه‌ی زبان‌آموزان و اساتید رشته‌های مرتبط با زبان‌های دوم ارائه داده‌اند. کتاب Sociolinguistic and Second Language Acquisition روش‌ها و حالات متنوع نوشتن متون ثقیل را درنظر گرفته و مورد بررسی قرار می‌دهد.

شناسه محصول: 116665

1/610/000 

0 نفر در حال مشاهده این محصول هستند!

توضیحات کتاب Sociolinguistics and Second Language Acquisition Learning to Use Language in Context

کتاب Sociolinguistics and Second Language Acquisition Learning to Use Language in Context به بررسی زبان از منظر زبان‌شناسی اجتماعی و نوشتن متون سنگین مانند پایان‌نامه و مطالبی ازین دست می‌پردازد. کوشش کتاب بر آموزش و استفاده از زبان دوم در متن‌هایی ثقیل‌تر از انشاء و… است. با مطالعه‌ی کتاب Sociolinguistics and Second Language Acquisition Learning to Use Language in Context به نتیجه تعامل زبان و اجتماع پی برده و توانایی استفاده‌ از دانش‌زبانی اجتماعی در متون ثقیل ( متون ادبی به زبان دوم، پایان‌نامه به زبان دوم، ارائه‌های دانشگاهی به زبان دوم، متن و پیکره‌ی متنی پژوهش و تحقیق) را پیدا خواهید کرد.

کتاب Sociolinguistics and Second Language Acquisition Learning to Use Language in Context می‌تواند منبع مناسبی برای دانشجویان، اساتید و زبان‌آموزان علاقه‌مند به گرایش‌های زبان انگلیسی باشد. لازم به ذکر است که کتاب Sociolinguistic and Second Language Acquisition برای افرادی که زبان‌های دیگری-به جز انگلیسی- را مطالعه می‌کنند مناسب و منبع قابل تأملی تلقی می‌شود. نویسندگان کتاب Sociolinguistics and Second Language Acquisition Learning to Use Language in Context با نشر و در اختیار گذاشتن تجربیات خود در حوزه‌ی دانش زبان‌شناسی ، خدمت با ارزش و بی‌قیمتی به جامعه‌ی زبان‌آموزان و اساتید رشته‌های مرتبط با زبان‌های دوم ارائه داده‌اند. کتاب Sociolinguistic and Second Language Acquisition روش‌ها و حالات متنوع نوشتن متون ثقیل را درنظر گرفته و مورد بررسی قرار می‌دهد.

ساختار کتاب Sociolinguistics and Second Language Acquisition Learning to Use Language in Context

در ابتدای کتاب Sociolinguistics and Second Language Acquisition Learning to Use Language in Context ، قوانین نوشتن متون ثقیل از پایه یادآوری شده و سپس راه و روش‌هایی برای بهبود رویکرد زبان‌آموزان در نوشتن متون این‌ چنینی با در نظرگرفتن زبان‌شناسی اجتماعی ارائه شده‌است. محتویات کتاب Sociolinguistics and Second Language Acquisition Learning to Use Language in Context خلاصه‌ای منسجم، کامل و قابل فهم از مطالب مهم زبان‌شناسی اجتماعی و نوشتن متون است که با لحنی روان، شما را با محتوا همراه می‌کند. این خصوصیات سبب می‌شود کتاب منبع کامل و معتبری باشد و شما را از مطالعه‌های طولانی و خسته‌کننده‌ی بسیاری از تحقیق‌ها و پژوهش‌ها بی‌نیاز کند.

درباره‌ی نویسندگان کتاب Sociolinguistics and Second Language Acquisition Learning to Use Language in Context

Kimberly L.Geesline: وی از اساتید یکی از دانشگاه‌های هند است. تا به حال دو کتاب یا عناوین “The Handbook of Spanish Language Acquisition”،    “Research articles in Studies in Second Language Acquisition and Language”  منتشر  و ویراستار کتاب “The Handbook of Spanish Second Language Acquisition”بوده‌ است.

Avizia yim Long دانشجوی رشته‌ی زبان‌شناسی اسپانیایی در کشور هند است. وی تحقیقات مفیدی در خصوص «تنوع زبان‌شناسی اجتماعی و تنوع زبان‌شناسی اجتماعی برای زبان‌آموزان کره‌ای که سعی در فراگیری زبان اسپانیایی به زبان دوم دارند» ارائه داده است.

Academic-Linguistic

علم زبان‌شناسی، معنا و تاریخچه

زبان شناسی علمی برای مطالعه‌ی ریشه و بنیان زبان‌ها بوده و اصولا به پرسش‌های بنیادین پاسخ می‌‎دهد. از موارد مورد بررسی در این علم می‌توان به نحوه‌ و دلیل شکل‌گیری زبان، چگونگی آموختن زبان به کودکان، تکامل زبان بشر و برقراری ارتباط با زبان اشاره کرد.

تاریخچه‌ی زبان‌شناسی

با اینکه مطالعات تخصصی درباره‌‎ی زبان به چندین قرن پیش از میلاد برمی‌گردد اما مفهوم جدید زبان‌شناسی، علمی نوپا با قدمت صد ساله می‌باشد.

اولین بار، پانینی، زبان‌شناس هندی در سده‌ی پنجم پیش از میلاد دستور زبان پیشرفته و کاملی برای زبان سانسکریت به تحریر درآورد. اما مفهوم مدرن و امروزه‌ی زبان‌شناسی با انتشار کتاب “دوره‌ی زبان‌شناسی عمومی” توسط  فردینان دو سوسور آغاز شد. سوسور در این کتاب بین مطالعات همزمانی و درزمانی تمایز قائل شد و بر نظام زبان تاکید داشت.

این علم نوپا همواره در حال تکمیل شدن بوده و انقلاب‌های علمی زیادی به خود دیده است؛ در اولین انقلاب و نقطه‌ی عطف زبان‌‎شناسی، ویلیام جونز متون سانسکریت را با فارسی باستان و لاتین مقایسه کرد و دریافت که تمام زبان‌ها از منشا واحدی با ریشه‌ی هندی-اروپایی شکل گرفته‌اند.

چیستی و معنای زبان‌شناسی

شخصی که به بررسی‌های زبان‌شناختی اشتغال داشته باشد، زبان‌شناس نامیده می‌شود. برخلاف تصور عموم، الزامی بر فراگیری و تسلط بر چند زبان توسط زبان‌شناس نیست و تنها لازم است که پدیده‌های زبان‌شناسی را باز شکافی و بررسی کند.

زبان‌شناسی علمی گسترده بوده و زبان را از مناظر و جهات مختلفی بررسی می‌کند؛ از این رو شاخه‌ها و زیرمجموعه‌های بسیاری دارد. اگر حوزه‌ها و حوزه‌های بین رشته‌ی این علم را در نظر بگیریم، این رشته به موارد زیر تقسیم می‌شود:

صرف، نحو، آواشناسی، واج‌شناسی، معناشناسی، کاربرد شناسی، تحلیل گفتمان، زبان‌شناسی تاریخی تطبیقی، رده‌‍شناسی زبان، جامعه شناسی زبان، روانشناسی زبان، عصب شناسی زبان، زبان‌شناسی قضایی، زبان‌شناسی بالینی، زبان‌شناسی تحلیلی، زبان‌شناسی آموزشی و زبان‌شناسی تطبیقی.

از آن‌جایی که این علم پدیده‌ای پیچیده و انسانی است، در نظر گرفتن تمام جوانب مرتبط با آن به نوعی الزامی محسوب می‌شود. از  این رو، نیاز به مطالعه‌ی ابعاد کاربرد شناختی، مردم شناختی، روان‌شناختی، نشانه شناسیک، اجتماعی، ادبی، هنری و فلسفی نیز ضروری می‌نماید.

کتب مرتبط با کتاب Sociolinguistics and Second Language Acquisition Learning to Use Language in Context

برای مطالعه توضیحات تکمیلی اینجا کلیک کنید.

وزن 347 گرم
موضوع

Academic, Linguistic, Teaching, آموزش زبان, دانشگاهی, زبان‌شناسی

رده سنی

بزرگسالان بالای 18 سال

سطح

Academic

ناشر اصلی

Routledge

نویسنده

Kimberly L. Geeslin with Avizia Yim Long

سال انتشار

2014

شابک/ISBN

9780415529488

قطع

وزیری

جنس کاغذ

تحریر

نوع جلد

شومیز (نرم)

تعداد صفحات

320

پاسخ نامه

ندارد

CD/DVD

ندارد

آزمون آزمایشی

ندارد

رنگ

تک رنگ (سیاه و سفید)

0 نقد و بررسی
0
0
0
0
0

نقد و بررسی‌ها

پاکسازی فیلتر

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

.فقط مشتریانی که این محصول را خریداری کرده اند و وارد سیستم شده اند میتوانند برای این محصول دیدگاه(نظر) ارسال کنند.