More Reading Power 2nd Edition

595/000 ریال

کتاب More Reading Power 2nd Edition تفاوت بسیاری با کتب محتوای مشابه دارد.  در وهله‌ی اول، تمرکز این کتاب بر راهنمایی مخاطب برای تمرکز به روند خواندن خودش است. در حالی که دیگر کتب مرتبط، به مخاطب می‌گویند که در درجه‌ی اول باید به کلمات و نحوه‌ی خواندن متن مورد نظر دقت کند. در مرحله‌ی بعد، کتاب More Reading Power طوری ساختار بندی شده که منحصر به هر فرد باشد و این شامل چهار بخش مجزا و چهار جنبه‌ی مهم است که با آنها تطبیق دارد. بنابراین مطالعه‌ی این کتاب مانند مطالعه‌ی چهار کتاب مختلف در همین زمینه است.

کتاب More Reading Power Reading را  طبق استانداردهای معمول به زبان‌آموز آموزش می‌دهد. بعضی از زبان‌آموزان تصور می‌کنند خواندن متون با صدای بلند فهم آن‌ها از زبان دوم را کمتر کرده، لذا آن‌ها درکی از متن نخواهند داشت. ولی این کتاب نه تنها روش‌هایی برای افزایش تمرکز ارائه می‌دهد بلکه درباره‌ی انواع خواندن و روش‌های آن توضیح می‌دهد. روش‌های جدید مطالعه‌ی متون، تندخوانی، گفتگو و تفکر درباره‌ی یک متن از اصولی هستند که در این کتاب به آن‌ها اشاره شده است. مهم‌ترین عنصر موفقیت در یک کلاس، خواندن و مطالعه است.

کتاب More Reading Power 2nd Edition
More Reading Power 2nd Edition

595/000 ریال

توضیحات کتاب More Reading Power 2nd Edition

کتاب More Reading Power 2nd Edition تفاوت بسیاری با کتب محتوای مشابه دارد.  در وهله‌ی اول، تمرکز کتاب More Reading Power 2nd Edition بر راهنمایی مخاطب برای تمرکز به روند خواندن خودش است. در حالی که دیگر کتب مرتبط، به مخاطب می‌گویند که در درجه‌ی اول باید به کلمات و نحوه‌ی خواندن متن مورد نظر دقت کند. در مرحله‌ی بعد، کتاب More Reading Power طوری ساختار بندی شده که منحصر به هر فرد باشد و این شامل چهار بخش مجزا و چهار جنبه‌ی مهم است که با آنها تطبیق دارد. بنابراین مطالعه‌ی کتاب More Reading Power 2nd Edition مانند مطالعه‌ی چهار کتاب مختلف در همین زمینه است.

کتاب More Reading Power Reading را طبق استانداردهای معمول به زبان‌آموز آموزش می‌دهد. بعضی از زبان‌آموزان تصور می‌کنند خواندن متون با صدای بلند فهم آن‌ها از زبان دوم را کمتر کرده، لذا آن‌ها درکی از متن نخواهند داشت. ولی کتاب More Reading Power 2nd Edition نه تنها روش‌هایی برای افزایش تمرکز ارائه می‌دهد بلکه درباره‌ی انواع خواندن و روش‌های آن توضیح می‌دهد. روش‌های جدید مطالعه‌ی متون، تندخوانی، گفتگو و تفکر درباره‌ی یک متن از اصولی هستند که در کتاب More Reading Power 2nd Edition به آن‌ها اشاره شده است. مهم‌ترین عنصر موفقیت در یک کلاس، خواندن و مطالعه است. کتاب More Reading Power 2nd Edition کمک می‌کند در کلاس‌هایی که احساس راحتی نداشته و اضطراب دارید، ارائه‌ی آسان‌تری داشته باشید و مطالبی که خوانده‌اید را به یادآورید. از جمله مطالبی که در استفاده از کتاب More Reading Power 2nd Edition می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • به اندازه کافی مطالب را تمرین کرده تا بر استراتژی‌های کتاب تسلط کافی پیدا کنید
 • زمان‌بندی‌های ذکر شده را رعایت کنید تا نتیجه‌ی خوبی بگیرید
 • نکات مثبت و کاربردی در خصوص نحوه‌ی صحیح برخورد با متون مختلف ارائه شده.
 • مدل‌های مختلفی درباره‌ی نحوه‌ی خواندن، به‌خاطر سپردن و به یاد آوردن مطالب ذکر شده است.

ساختار کتاب More Reading Power 2nd Edition

مطالب کتاب More Reading Power 2nd Edition هم برای خودآموزی و هم برای تدریس توسط استاد مناسب است. چهار قسمتی که کتاب به‌ آن پرداخته به شرح زیر می‌باشد:

 1. خواندن به عنوان تفریح: در این فصل به شما عنوان می‌شود که هرچه بیشتر مطالعه کنید، تبحر بیشتری در خواندن پیدا می‌کنید. در نتیجه، در قسمت اول کتاب، روش یادگیری خود را انتخاب کرده و سپس یاد می‌گیرید چگونه مطالب آن را نکته‌گذاری کنید و و آن مطالب را به یاد آورید و یا درباره‌ی کتاب گفتگو کنید.
 2. درک مطلب: این فصل به شما می‌گوید خواندن، یک فعالیت و تمرین پیچیده است. در این قسمت تعدادی از مهارت‌های ضروری برای مطالعه آموزش داده‌ می‌شود
 3. مهارت تفکر: در این فصل شما در می‌یابید که خواندن فقط شامل فهمیدن کلمات و گرامر متن یا ترجمه‌ی متن در ذهن به صورت همزمان نیست. بخش مهمی از خواندن، تفکر است. در راستای مطالعه‌ی اثربخش متون انگلیسی، ضروری است انگلیسی فکر کنید. بخش سوم به شما در راستای همین هدف کمک می‌کند.
 4. تندخوانی: این فصل بیان می‌کند که تندخوانی مزیت‌های بسیاری دارد: قدرت و سرعت تفکر بالا را می‌برد بدین ترتیب زمان کمتری برای مطالعه هر مطلب می‌گذارید.

ویژگی‌های ویرایش جدید کتاب More Reading Power 2nd Edition

در ویرایش دوم کتاب More Reading Power 2nd Edition اصلاحاتی به کتاب اضافه و تغییراتی ایجاد شده است. تغییرات را بدین صورت می‌توان نام برد:

 • مقدمه‌ای جدید و لیستی گسترده از کتب برای مطالعات تکمیلی
 • مهارت درک مطلب و ارائه‌ی الگوهای جدید
 • مهارت تفکر در خصو متون مورد مطالعه
 • تند خوانی
 • راهنمای اساتید برای استفاده از کلمات
 • پاسخنامه

مهارت Reading چیست؟

خواندن را می‌توان به عنوان فرایند نگاه کردن به یک‌سری نشانه‌های نوشتاری و فهم و درک معانی آن‌ها دانست. در حقیقت هنگام مطالعه از چشم‌ها برای دریافت نشانه‌های نوشتاری نظیر حروف، علائم نقطه‌گذاری در جملات، حروف ربط، فاصله‌ها و… استفاده و از مغز برای تبدیل آن‌ها به لغات، جملات و پاراگراف‌هایی که با ما به اشتراک گذاشته شده‌اند بهره می‌بریم.

مهارت خواندن به طور معمول سومین مهارتی است که در میان مهارت‌های زبانی آموزش داده‌می‌شودو مهارتی دریافتی (Receptive) می‌باشد که لازمه‌ی تبحر در آن استمرار زیاد است. همچنین تقویت این مهارت تا حد زیادی به بهبود مکالمات نوشتاری نظیر ایمیل، پیامک و یا درخواست‌های اداری کمک میکند.

درک مطلب یکی از مهم‌ترین فاکتورها در خواندن است که به خصوص در محیط‌های آکادمیک برای فرد کاربرد دارد. معنای درک مطلب را می‌توان فهمیدن معنی متن و پیام نویسنده دانست. نکته اینجاست که علاوه بر درک معنای کلمات به صورت مجزا ، باید ارتباط آن‌ها با یکدیگر و پیامی که متن سعی در رساندن آن دارد نیز درک شود و متن را به‌عنوان یک “مجموعه” معنا کند نه انبوهی از کلمات بی ربط به هم چسبیده.

مهارت‌های اساسی برای درک مطلب عبارتند از:

 • رمزگشایی
 • استنتاج
 • تسلط
 • دایره لغات
 • یاد سپاری

در ادامه به معرفی روش‌هایی برای تقویت مهارت Reading می‌پردازیم.

روش‌های تقویت مهارت Reading

 • انتخاب حوزه مورد علاقه‌ی مطالعه و مطالعه‌‌ی هر روزه متون با توجه به سطح
 • تعیین هدف به صورت روزانه یا هفتگی و مشخص کردن تعداد خط، پاراگراف یا صفحه برای مطالعه روزانه و یا هفتگی
 • تعیین موضوع مطالعه هم راستا با نیاز شخصی (برای مثال اگر نیاز به تقویت مهارت برای مطالعه کتب دانشگاهی رشته‌‌ای خاص هست، موضوعات مرتبط ولی با پیچیدگی کمتر را انتخاب کند)
 • خط کشیدن زیر مطالب و نوشتن توضیحات لازم برای درک بهتر متن یا خط کشیدن دور اصطلاحات و کلمات کلیدی
 • انداختن نگاهی اجمالی و ابتدایی به متن و سپس مطالعه‌ی آن برای آشنایی با موضوع
 • یادداشت برداری کلمات و اصطلاحات جدید از متن
 • جمع بندی و خلاصه نویسی پس از مطالعه متن
 • دست کشیدن از مطالعه که فرد را گیج می‌کند و جمع‌بندی بخش‌های مطالعه شده
 • بلند خواندن متون برای درک مطلب بهتر
 • مرور کردن سریع قسمت‌های خوانده شده هنگامی که درک مطلب به مشکل برخورده است

کتب مرتبط با More Reading Power 2nd Edition

برای مطالعه توضیحات تکمیلی کتاب More Reading Power 2nd Edition اینجا کلیک کنید.

وزن 390 g
موضوع

Reading, Skills

رده سنی

بزرگسالان

سطح

Intermediate

ناشر اصلی

Pearson longman

نویسنده

Beatrice S. Mikulecky, Linda Jeffries

سال انتشار

2004

شابک / ISBN

9780130611994

قطع (سایز)

وزیری ~ 17*24

جنس کاغذ

تحریر

نوع جلد

شومیز (جلد نرم)

تعداد صفحات

276

پاسخ نامه

دارد

CD/DVD

ندارد

آزمون آزمایشی

ندارد

رنگ

دو رنگ

دیدگاهها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

.فقط مشتریانی که این محصول را خریداری کرده اند و وارد سیستم شده اند میتوانند برای این محصول دیدگاه ارسال کنند.