Key Terms In Second Language Acquisition

کتاب Key Terms In Second Language Acquisition مرجعی برای دانشجویان رشته‌های آموزش زبان و زبان شناسی است تا نکات کلیدی SLA را به نحوی کاربردی آموخته و به راحتی بتوانند از آن استفاده کنند.

شناسه محصول: 113566

takhfif_code_15

جشنواره خرید محصولات اپل

برای دریافت تخفیف 20 درصدی عجله کنید!

630/000 
0 نفر در حال مشاهده این محصول هستند!

توضیحات کتاب Key Terms In Second Language Acquisition

کتاب Key Terms In Second Language Acquisition مرجعی برای دانشجویان رشته‌های آموزش زبان و زبان شناسی است تا نکات کلیدی SLA را به نحوی کاربردی آموخته و به راحتی بتوانند از آن استفاده کنند.

نگرانی برای آموزش زبان جدید امری طبیعی است و به تازگی تحقیقات بسیاری در این زمینه ارائه شده است. آموزش متخصصان برای چگونگی و نحوه‌ی تدریس به زبان‌آموزان یکی از مهم‌ترین دروسی است که دانشجویان رشته‌ی آموزش زبان باید بیاموزند. سوالات متعددی از جمله اینکه “آیا تدریس یک روش از پیش تعیین شده است؟” این حوزه را متزلزل کرده، تا جایی که به نظر می‌رسید در سال‌های 1970 تا 1980 متخصصان SLA تحت فشار قرار گرفته و در سدد آن برآمدند به نتایج قابل استفاده‌ای برای دانشجویان و افرادی که نیاز به این اطلاعات دارند دست یابند.

ساختار و ویژگی‌های کتاب Key Terms In Second Language Acquisition

نکات اصلی در کتاب Key Terms In Second Language Acquisition به چهار دسته اصلی تقسیم می‌شود. بخش‌ها به شرح ذیل می‌باشند:

سوالات کلیدی، نظریه‌ها و چهارچوب‌های کلیدی، نکات و موارد کلیدی و مطالعه هدفمند. این کتاب پاسخ  سوالاتی است که امروزه در مواجهه با تحقیقات SLA با آن رو به رو شد‌ه‌ایم. مطالب ارائه‌ شده در این کتاب کوتاه هستند، زیرا هدف از نشر این کتاب ترسیم اصول اولیه برای دانشجویان و اساتید تازه کار آموزش زبان می‌باشد.

چهار بخش اصلی که نام برده شد، بخش‌های اصلی کتاب Key Terms In Second Language Acquisition را تشکیل می‌دهند و هر فصل، دسته‌های اصلی تحصیل در زبان دوم را بررسی کرده و با تمرکز بر موضوع، به ذکر آن‌ها پرداخته است.  عنوان فصول به شرح زیر می‌باشد:

  • Introduction
  • Key Issues in second Language Acquisition
  • Key Terms in second Language Acquisition
  • Key Reading
  • بخش اول به سوالات بنیادی چون چیستی تحصیلات زبان دوم، تاریخچه SLA و…. می‌پردازد.
  • بخش دوم نکاتی کلیدی در خصوص تحصیلات در زبان دوم ارائه می‌دهد. از جمله‌ی این نکات می‌توان به محدودیت‌ها و جزئیات، ارزیابی، طرح سوالات مهم (آیا امکان تسلط زبان‌آموزان و محصلان این رشته مانند بومیان انگلیسی زبان وجود دارد؟) و… اشاره کرد.
  • بخش سوم موضوعاتی چون سلسله مراتب استادی، فرهنگ پذیری، کاربرد زبان، استعداد و…. را مورد بررسی قرار می‌دهد.
  • و در بخش آخر، مراجع مورد استفاده برای مطالب کتاب و مراجع مناسب برای اطلاعات تکمیلی ارائه شده است.

درباره‌ی رشته‌ی زبان‌شناسی

زبان‌شناسی (یا به انگلیسی: Linguistics) علمی است که به مطالعه و بررسی روشمند زبان می‌پردازد. در واقع، زبان‌شناسی می‌کوشد تا به پرسش‌هایی بنیادی همچون: «زبان چیست؟»، «زبان چگونه عمل می‌کند و از چه ساخت‌هایی تشکیل شده‌است؟»، «انسان‌ها چگونه با یکدیگر ارتباط برقرار می‌کنند؟»، «زبان آدمی با سازوکار ارتباطی دیگر جانوران چه تفاوتی دارد؟»، «کودک چگونه سخن‌گفتن می‌آموزد؟»، «زبان بشر چگونه تکامل یافته‌است؟»، «زبان‌ها چه قرابتی با یکدیگر دارند؟»، «ویژگی‌های مشترک زبان‌های جهان کدامند؟»، «انسان چگونه می‌نویسد و از چه راهی زبان نوشتاری و گفتاری را واکاوی می‌کند؟»، «چرا زبان‌ها دگرگون می‌شوند؟» و… پاسخ گوید.

مطالعات زبان‌شناسی مانند بسیاری دیگر از علوم، به دو شاخه‌ی‌ نظری و کاربردی تقسیم می‌شود. زبان‌شناسی کاربردی، حوزه‌ای بینارشته‌ای بوده که بخش‌هایی از مطالعات زبانی را دربرگرفته و تمرکز آن‌ها بر کاربرد زبان است. زبان‌شناسی کاربردی، برعکس زبان‌شناسی نظری که زبان را به شکل انتزاعی بررسی می‌کند، مشکلات واقعی مرتبط با زبان و راه‌حل‌های آن‌ها را تحلیل کرده و بر کاربران زبان و شیوه‌هایی که آن‌ها زبان را به کار می‌برند، تاکید دارد.

برخی از حوزه‌های علمی زبان‌شناسی کاربردی عبارتند از آموزش زبان، زبان‌شناسی حقوقی، روان‌شناسی زبان، جامعه‌‌شناسی زبان، عصب‌شناسی زبان و فرهنگ‌نویسی.

زبان‌شناسی نظری به تدوین الگوهای دانش زبانی می‌پردازد. حوزه‌های اصلی در زبان‌شناسی نظری شامل نحو، واج‌شناسی، صرف و معناشناسی هستند. اگرچه آواشناسی معمولاً ارتباط تنگاتنگی با واج‌شناسی دارد، اما مثل حوزه‌هایی همچون جامعه‌شناسی زبان و روان‌شناسی زبان، خارج از حوزه‌ی زبان‌شناسی نظری قرار می‌گیرد. زبان‌شناسی نظری همچنین در پی تبیین همگانی‌های زبان -Linguistic universal یا Linguistic universals- است.

فردینان دو سوسور –زبان‌شناس و نشانه‌شناس سوئیسیدر تعیین موضوع زبان‌شناسی چنین گفته است: “تنها هدف حقیقی زبان‌شناسی آن است که زبان را از درون و برای خود مورد پژوهش قرار دهد.” معنای این سخن آن است که زبان‌شناسی، زبان را همان گونه که هست و همان گونه که پدیدار می‌شود مورد بررسی قرار می‌دهد. بنابراین، پژوهشگران همچنان که در هیچ علمی نمی‌توانند ماهیت آن علم را تغییر دهند، در این عرصه نیز این امکان تغییر ماهیت زبان‌شناسی وجود نداشته و از این رو، پژوهشگران این حوزه نباید به سمت جوانب مورد پسند خود جهت‌گیری کرده یا جوانب دیگر زبان‌شناسی را بر اساس سلیقه‌ی خود کم اهمیت یا بی‌ارزش جلوه دهند.

کتب مرتبط با کتاب Key Terms In Second Language Acquisition

برای مطالعه‌ی توضیحات تکمیلی در مورد کتاب Key Terms In Second Language Acquisition اینجا کلیک  کنید.

کتاب Key Terms In Second Language Acquisition

وزن 220 گرم
موضوع

Academic, Linguistic, Teaching, آموزش زبان, دانشگاهی, زبان‌شناسی

رده سنی

بزرگسالان

سطح

Academic

ناشر اصلی

Continuum

نویسنده

Bill Vanpatten and Alessandro G. Benati

سال انتشار

2010

شابک/ISBN

978-0826499158

قطع

وزیری

جنس کاغذ

تحریر

نوع جلد

شومیز (نرم)

تعداد صفحات

184

پاسخ نامه

ندارد

رنگ

تک رنگ (سیاه و سفید)

0 نقد و بررسی
0
0
0
0
0

نقد و بررسی‌ها

پاکسازی فیلتر

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

.فقط مشتریانی که این محصول را خریداری کرده اند و وارد سیستم شده اند میتوانند برای این محصول دیدگاه(نظر) ارسال کنند.