Joy Phonics 7B Advanced

کتاب Joy Phonics 7B Advanced  هفتمین کتاب از مجموعهJoy Phonics  است که تمرکز آن  بر آموزش و تمرین خواندن و نوشتن کودکان است.

این مجموعه که به صورت اختصاصی و با در نظر گرفتن استاندارهای لازم برای آموزش کودکان طراحی شده، علاوه بر خواندن و نوشتن برای تقویت مهارت‌های صحبت کردن و گوش دادن نیز مفید است.

مجموعه Joy Phonics ، به نویسندگی محمد خالد فیضی، توسط انتشارات رهنما منتشر شده است.

Joy Phonics 7B Advanced در دسته کتاب‌های سطح Advanced قرار می‌گیرد.

دانلود رایگان فایل‌های تصویری(RAR) دانلود رایگان راهنمای معلم(PDF) اصلاحیه
شناسه محصول: نامعلوم

805/000 1/365/000 

0 نفر در حال مشاهده این محصول هستند!

کتاب Joy Phonics 7B Advanced  هفتمین کتاب از مجموعهJoy Phonics  است که تمرکز آن  بر آموزش و تمرین خواندن و نوشتن کودکان است.

این مجموعه که به صورت اختصاصی و با در نظر گرفتن استاندارهای لازم برای آموزش کودکان طراحی شده، علاوه بر خواندن و نوشتن برای تقویت مهارت‌های صحبت کردن و گوش دادن نیز مفید است.

مجموعه Joy Phonics ، به نویسندگی محمد خالد فیضی، توسط انتشارات رهنما منتشر شده است.

Joy Phonics 7B Advanced در دسته کتاب‌های سطح Advanced قرار می‌گیرد.

ساختار کتاب Joy Phonics 7B Advanced

کتاب Joy Phonics 7B Advanced  از 8 فصل تشکیل شده که هر کدام از این فصل‌های شامل بخش‌های مختلفی مانند let’s speak ،sound، new word و غیره است. هر فصل از کتاب به آموزش یک آوانگاشت  (phonograph) مانند sh یا er می‌پردازد.

در ادامه توضیحات هر بخش از کتاب آمده است.

Let’s Speak

بخش Let’s speak اولین بخش در هر فصل کتاب Joy Phonics 7B Advanced  است. همان‌طور که از نامش پیداست این بخش اختصاص به تمرین‌های صحبت کردن و تقویت مکالمه دارد. هم‌چنین بخش Let’s speak شامل یک فایل صوتی، جهت تقویت مهارت شنیداری زبان‌آموز است.

Sound

دومین بخش از فصل‌های کتاب Joy Phonics 7B Advanced  بخش Sound است. تمرینات جذاب این قسمت سعی بر تقویت تلفظ زبان‌آموز دارند. این بخش نیز همراه با یک فایل صوتی است.

New Words

سومین بخش اختصاص به آموزش کلمات جدید دارد. در هر قسمت New Words شش کلمه جدید آموزش داده می‌شود که با حرف اختصاصی همان فصل شروع شده. برای مثال برای فصل حرف S کلمات star, sun, spoon, spider, snowman و snail را آموزش می‌دهد.

این بخش نیز مانند دو قسمت قبلی همراه با فایل صوتی است تا به زبان‌آموز شیوه صحیح تلفظ کلمات جدید یاد داده شود. هم چنین برای تمرین بیشتر با هر یک از کلمات، جملات کوتاه و ساده ارائه شده تا کودکان کلمات را  در بافت جمله و به صورت کاربردی یاد بگیرند.

Let’s practice

چهارمین بخش هر فصل Joy Phonics 7B Advanced  اختصاص به تمرین برای نحوه صحیح نوشتن حروف الفبا دارد. این بخش همراه با یک تمرین رنگ‌آمیزی است که جذابیت این بخش را برای کودکان بیشتر می‌کند.

Workshop

Workshop بیشتر جنبه‌ی بازی و سرگرمی دارد. در این بخش با اشکال مختلفی که کتاب ارائه داده است کودکان شکل حرف همان فصل را ترسیم می‌کنند.

Numbers

آخرین بخشی که پایه ثابت تمام فصل‌ها است مربوط به آموزش اعداد می‌شود. در بخش Numbers شیوه نوشتن اعداد و نحوه تلفظ صحیح آنها تمرین می‌شود.

Creativity

تنها برخی از فصل‌های کتاب Joy Phonics 7B Advanced  بخش Creativity دارند. هدف تمرین‌های جذاب نقاشی و رنگ‌آمیزی این بخش تقویت خلاقیت کودکان است.

Catch Up

تمرین‌های Catch Up که با محوریت بازی و سرگرمی طراحی شده‌اند، برای مرور و یادآوری حروف الفبا و کلماتی است که قبلا آموزش داده شده است. مانند بخش پیشین، Catch Up  تنها در برخی فصل‌ها وجود دارد.

Blending

از کتاب joy phonics 2 به بعد بخش Blending به کتاب اضافه می‌شود. هدف Blending آموزش تلفیق حروف الفبا انگلیسی و نحوه تلفظ آنهاست.

Writing

از کتاب joy phonics 2 به بعد بخش Writing به کتاب اضافه می‌شود. در این بخش تمرین‌هایی با هدف تقویت مهارت نوشتن و املا کودکان طراحی شده است. درجه سختی این تمرین‌ها به مرور زمان بیشتر می‌شود.

Tricky Words

بخش Tricky Words از کتاب Joy Phonics 3 Elementary به سایر تمرین‌ها اضافه می‌شود. هدف از تمرینات این بخش آموزش لغاتی است که تلفظ آنها از قوانین phonic پیروی نمی‌کنند.

Picture Story

Picture Story از کتاب Joy Phonics 4A Intermediate به کتاب اضافه می‌شود. در این بخش چهار تصویر مربوط به‌هم به همراه جملاتی برای توصیف تصاویر آورده شده است. هدف این بخش تمرین تقویت صحبت کردن به طور طولانی و مکالمه روان‌تر است. این بخش یک فایل صوتی نیز دارد.

Reading

قسمت Reading از کتاب Joy Phonics 4A Intermediate به کتاب اضافه می‌شود. تمرینات این بخش شامل جملات کوتاهی می‌شود که زبان‌آموز باید آنها را بخواند و به همراه فایل صوتی تلفظ صحیح و روان را تمرین کند. با بالاتر رفتن سطح کتاب، جملات سخت‌تر و طولانی‌تر می‌شوند.

Dictation

Dictation از کتاب Joy Phonics 6 Advanced به سایر تمرین‌ها با هدف تقویت املا و درست نویسی اضافه می‌شود.

 

ویژگی‌های کتاب Joy Phonics 7B Advanced

ویژگی‌های کتاب Joy Phonics 7B Advanced  به اختصار ذکر شده است:

 • آموزش هر چهار مهارت اصلی خواندن، نوشتن، صحبت کردن و گوش دادن
 • تصویرسازی رنگی، جذاب و استاندارد برای کودکان
 • کمک گرفتن از روانشناس کودکان در فرآیند طراحی و تصویرسازی کتاب
 • طراحی تمرینات با محوریت بازی و سرگرمی
 • توجه به افزایش خلاقیت کودکان و حفظ علاقه آنها به یادگیری زبان انگلیسی
 • تمرینات بیشتر و کاربردی در Workbook برای تثبیت یادگیری
 • استفاده از استیکر در Workbook که یکی از المان‌های مورد علاقه کودکان است

مقایسه کتاب‌های Joy Phonics و کتاب‌های Jolly Phonics

شباهت‌ها

کتاب های Jolly پرطرفدارترین کتاب های فونیکس در ایران و بسیاری کشورها است و دلیل عمده آن آموزش منحصر‌به‌فرد و استفاده از شعر و آهنگ در آموزش است. همچنین با این کتاب کودک به سرعت قادر به خواندن و نوشتن انگلیسی می شود.

در کتاب های Joy از تمام action, song های کتاب‌ها Jolly استفاده شده است و حتی ترتیب دروس نیز  کاملا شبیه است. هر دو مجموعه، هفت جلدی هستند و محتویات فونیکس آنها آنقدر شبیه است که اگر کودکی در آموزشگاهی درس 2 از کتاب 4 Jolly را تمام کرده است می تواند ادامه آن را با کتاب Joy دنبال کند و هیچ مشکلی به وجود نمی‌آید. این بدین معناست که تمام مدارس و موسسات زبان در هر زمان و در هر ترم که بخواهند می توانند کتاب Joy را جایگزین کنند و در تسلسل آموزش هیچ خللی بوجود نمی‌آید.

تفاوت‌ها

 1. اولین موضوعی که به شدت جلب توجه می‌کند ظاهر و طراحی کتاب های Joy است. تصویرسازی‌ها بسیار جذاب‌ و تمام رنگی کار شده‌اند و در انتخاب رنگ‌ها از روانشناس کودک هم مشورت گرفته شده است.
 2. موضوع دوم و بسیار مهم مهارت speaking و listening است. از آنجا که کتاب های Jolly در انگلستان و برای کودکان انگلیسی زبان آماده شده است هیچ بخشی از آن به speaking اختصاص پیدا نکرده و آموزشگاه‌ها و مدارس ایران برای جبران این مشکل از سایر منابع و جزوه های کمکی استفاده می‌کنند.

اما در کتاب های Joy در کنار آموزش فونیکس، مهارت های listening و speaking نیزبه صورت مدون و مرتب آموزش داده می شود و بعد از پایان دوره، زبان‌آموز علاوه بر خواندن و نوشتن، در صحبت کردن نیز بسیار توانا است و نیازی به سایر منابع وجود ندارد.

 1. موضوع دیگر استفاده از فایل تصویری است که تمام بخش های کتاب Joy را در بر می‌گیرد. از آنجا که فونیکس برای کودکان زیر 7 سال است، ایجاد آموزش تصویری و جذاب به اثر بخشی آن کمک بسیاری کرده و فرآیند یادگیری را لذت بخش می‌کند. تمام صفحات کتاب های Joy دارای فایل تصویری است که با گرافیکی بسیار جذاب و مورد پسند کودکان آماده شده است.
 2. یکی از جذابیت های کتاب های آموزشی کودکان استفاده از استیکر و برچسب است. در کتاب های Joy تمام درس‌ها در کتاب کار استیکر دارند و کودک با انگیزه و علاقه بیشتری آموزش را دنبال می‌کند.
 3. مهارت های اجتماعی موضوع مهم دیگری است که از کتاب 4 شروع می شود و کودک با استفاده از داستان‌های کوتاه مهارت های اجتماعی را نیزدفرا می‌گیرد.
 4. آموزش کاردستی ، بخش مهم دیگری از کتاب های Joy است. در تمام درس‌ها بعد از تدریس حروف و صداها، زبان آموز یک کاردستی نیز درست می‌کند که البته فایل تصویری آن نیزهمراه کتاب است.
 5. خلاقیت، موضوع دیگری است که در کتاب های Joy مورد توجه قرار گرفته است و در تمام کتاب ها یک بخش مهم به تقویت خلاقیت کودک اختصاص پیدا کرده است.

نکاتی درباره‌ی آموزش خردسالان

دوره‌ی خردسالی سنین 3 تا 5 سالگی را شامل می‌گردد که دوره‌ی سنی کودکستانی نیز نامیده می‌شود. در این دوره‌ی سنی، کودکان نسبت به هم تفاوت‌هایی دارند که کم و بیش در طول زندگی نیز ادامه دارد. این مرحله‌ی سنی، به لحاظ رشد و نمو رفتاری، اخلاقی، جسمی و همچنین نحوه‌ی تغذیه‌ی کودک، از اهمیت خاصی برخوردار است.

آموزش‌های رسمی برای کودکان از سن 6 سالگی به بعد و پس از ورود به مدرسه شروع می‌شود. حتی اگر فرض کنیم کودک در مدرسه از بهترین و استانداردترین آموزش‌های ممکن برخوردار می‌شود، باز هم از دست دادن دوران پیش از دبستان کودک، اشتباه بزرگی است.

کودک در ۳ سالگی از نظر جسمی، ذهنی و زبانی به توانایی نسبتاً مطلوبی می‌رسد؛ به همین خاطر، از این سن به بعد می‌توان اثرگذاری برنامه‌ریزی شده و دقیق‌تری روی کودک داشت و او را به کشف دنیایی از ناشناخته‌ها دعوت کرد.

بهترین شیوه‌ی آموزش به کودکان، بازی است. در این زمینه، هر فعالیتی که کودک از انجام آن لذت ببرد، بازی محسوب می‌شود. با این حساب، بچه‌ها حرف زدن را هم از طریق بازی یاد می‌گیرند: بازی با اصوات. آن‌ها یاد می‌گیرند که چطور صدا را تولید و چطور اصوات را کنترل کنند؛ و از اصوات بی‌معنی به اصوات معنادار برسند. این روش، یک بازی شیرین و جذاب برای یک کودک خردسال محسوب می‌شود.

زبان‌آموزی کودک، از زندگی و سایر یادگیری‌هایش جدا نیست. در عین حال که هیچ زمان مشخصی صرفاً به یادگیری زبان اختصاص نمی‌گیرد، ولی به سادگی آن را می‌آموزد.

آموزش زبان انگلیسی به کودکان می‌تواند کمی مشکل، زمان‌بر و گاهی اوقات چالش بر‌انگیز باشد. قطعا کودکان بهتر از بزرگسالان زبان جدیدی را یاد می‌‌گیرند اما لازم است که برای آموزش آن‌ها، متناسب با زمان، روش‌های خاصی در پیش گرفته شود.

برای مثال می‌توانید در خانه برای کودکان کتاب‌های انگلیسی بخوانید، کارتون‌های انگلیسی با فرزندانتان ببینید و آهنگ‌های انگلیسی زبان گوش کنید. فرزندانتان هر چه بیشتر مطالبی به زبان انگلیسی بشنوند راحت‌تر آن را یاد می‌گیرند. اصولا ما زبان مادری‌مان را هم به همین شکل یاد گرفته‌ایم.

کسی ما را به مدرسه یا کلاس نبرده است ولی ما راحت صحبت می‌کنیم و به خوبی می‌توانیم ارتباط برقرار کنیم. اگر محیط زندگی کودک شامل اِلمان‌هایی از زبان انگلیسی باشد، فرزندان می‌توانند به‌راحتی آن را یاد گرفته و با آن ارتباط برقرار کنند.

کتب مرتبط با کتاب Joy Phonics 7B Advanced

Joy Phonics 5

Joy Phonics 6

Joy Phonics 7A Advanced

برای اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.

موضوع

آموزش خردسالان

رده سنی

خردسالان 3 تا 7 سال

سطح

Advanced

CEFR

B1

ناشر اصلی

رهنما

نویسنده

محمد خالد فیضی

سال انتشار

2022

شابک کتاب دانش آموز

9789643678319

شابک کتاب کار

9789643678326

قطع (سایز)

رحلی ~ 21*28

جنس کاغذ

تحریر

نوع جلد

شومیز (جلد نرم)

تعداد صفحات کتاب دانش آموز

78

تعداد صفحات کتاب کار

40

CD/DVD

دارد

رنگ کتاب دانش آموز

چهار رنگ

رنگ کتاب کار

تک رنگ

0 نقد و بررسی
0
0
0
0
0

نقد و بررسی‌ها

پاکسازی فیلتر

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

.فقط مشتریانی که این محصول را خریداری کرده اند و وارد سیستم شده اند میتوانند برای این محصول دیدگاه(نظر) ارسال کنند.