Joy Phonics 1 Elementary

کتاب Joy Phonics 1 Elementary اولین کتاب از مجموعهJoy Phonics  است که تمرکز آن  بر آموزش و تمرین خواندن و نوشتن کودکان است.

این مجموعه که به صورت اختصاصی و با در نظر گرفتن استاندارهای لازم برای آموزش کودکان طراحی شده، علاوه بر خواندن و نوشتن برای تقویت مهارت‌های صحبت کردن و گوش دادن نیز مفید است.

مجموعه Joy Phonics ، به نویسندگی محمد خالد فیضی، توسط انتشارات رهنما منتشر شده است.

Joy Phonics 1 Elementary در دسته کتاب‌های سطح Elementary قرار می‌گیرد.

دانلود رایگان راهنمای معلم(PDF) اصلاحیه دانلود فیلم TTC
شناسه محصول: نامعلوم

takhfif_code_15

جشنواره خرید محصولات اپل

برای دریافت تخفیف 20 درصدی عجله کنید!

910/000 1/470/000 

Title text example
0 نفر در حال مشاهده این محصول هستند!

کتاب Joy Phonics 1 Elementary اولین کتاب از مجموعهJoy Phonics  است که تمرکز آن  بر آموزش و تمرین خواندن و نوشتن کودکان است.

این مجموعه که به صورت اختصاصی و با در نظر گرفتن استاندارهای لازم برای آموزش کودکان طراحی شده، علاوه بر خواندن و نوشتن برای تقویت مهارت‌های صحبت کردن و گوش دادن نیز مفید است.

مجموعه Joy Phonics ، به نویسندگی محمد خالد فیضی، توسط انتشارات رهنما منتشر شده است.

Joy Phonics 1 Elementary در دسته کتاب‌های سطح Elementary قرار می‌گیرد.

ساختار کتاب Joy Phonics 1 Elementary

کتاب Joy Phonics 1 Elementary از 6 فصل تشکیل شده که هر کدام از این فصل‌های شامل بخش‌های مختلفی مانند  let’s speak ،sound، new word و غیره است. هر فصل از کتاب به آموزش یک حرف از الفبای انگلیسی اختصاص دارد.

در ادامه توضیحات هر بخش از کتاب آمده است.

Let’s Speak

بخش Let’s speak اولین بخش در هر فصل کتاب Joy Phonics 1 Elementary است. همان‌طور که از نامش پیداست این بخش اختصاص به تمرین‌های صحبت کردن و تقویت مکالمه دارد. هم‌چنین بخش Let’s speak شامل یک فایل صوتی، جهت تقویت مهارت شنیداری زبان‌آموز است.

Sound

دومین بخش از فصل‌های کتاب Joy Phonics 1 Elementary بخش Sound است. تمرینات جذاب این قسمت سعی بر تقویت تلفظ زبان‌آموز دارند. این بخش نیز همراه با یک فایل صوتی است.

New Words

سومین بخش اختصاص به آموزش کلمات جدید دارد. در هر قسمت New Words شش کلمه جدید آموزش داده می‌شود که با حرف اختصاصی همان فصل شروع شده. برای مثال برای فصل حرف S کلمات star, sun, spoon, spider, snowman و snail را آموزش می‌دهد.

این بخش نیز مانند دو قسمت قبلی همراه با فایل صوتی است تا به زبان‌آموز شیوه صحیح تلفظ کلمات جدید یاد داده شود. هم چنین برای تمرین بیشتر با هر یک از کلمات، جملات کوتاه و ساده ارائه شده تا کودکان کلمات را  در بافت جمله و به صورت کاربردی یاد بگیرند.

Let’s practice

چهارمین بخش هر فصل Joy Phonics 1 Elementary اختصاص به تمرین برای نحوه صحیح نوشتن حروف الفبا دارد. این بخش همراه با یک تمرین رنگ‌آمیزی است که جذابیت این بخش را برای کودکان بیشتر می‌کند.

Workshop

Workshop بیشتر جنبه‌ی بازی و سرگرمی دارد. در این بخش با اشکال مختلفی که کتاب ارائه داده است کودکان شکل حرف همان فصل را ترسیم می‌کنند.

Numbers

آخرین بخشی که پایه ثابت تمام فصل‌ها است مربوط به آموزش اعداد می‌شود. در بخش Numbers شیوه نوشتن اعداد و نحوه تلفظ صحیح آنها تمرین می‌شود.

Creativity

تنها برخی از فصل‌های کتاب Joy Phonics 1 Elementary بخش Creativity دارند. هدف تمرین‌های جذاب نقاشی و رنگ‌آمیزی این بخش تقویت خلاقیت کودکان است.

Catch Up

تمرین‌های Catch Up که با محوریت بازی و سرگرمی طراحی شده‌اند، برای مرور و یادآوری حروف الفبا و کلماتی است که قبلا آموزش داده شده است. مانند بخش پیشین، Catch Up  تنها در برخی فصل‌ها وجود دارد.

ویژگی‌های کتاب Joy Phonics 1 Elementary

ویژگی‌های کتاب Joy Phonics 1 Elementary به اختصار ذکر شده است:

 • آموزش هر چهار مهارت اصلی خواندن، نوشتن، صحبت کردن و گوش دادن
 • تصویرسازی رنگی، جذاب و استاندارد برای کودکان
 • کمک گرفتن از روانشناس کودکان در فرآیند طراحی و تصویرسازی کتاب
 • طراحی تمرینات با محوریت بازی و سرگرمی
 • توجه به افزایش خلاقیت کودکان و حفظ علاقه آنها به یادگیری زبان انگلیسی
 • تمرینات بیشتر و کاربردی در Workbook برای تثبیت یادگیری
 • استفاده از استیکر در Workbook که یکی از المان‌های مورد علاقه کودکان است

مقایسه کتاب‌های Joy Phonics و کتاب‌های Jolly Phonics

شباهت‌ها

کتاب های Jolly پرطرفدارترین کتاب های فونیکس در ایران و بسیاری کشورها است و دلیل عمده آن آموزش منحصر‌به‌فرد و استفاده از شعر و آهنگ در آموزش است. همچنین با این کتاب کودک به سرعت قادر به خواندن و نوشتن انگلیسی می شود.

در کتاب های Joy از تمام action, song های کتاب‌ها Jolly استفاده شده است و حتی ترتیب دروس نیز  کاملا شبیه است. هر دو مجموعه، هفت جلدی هستند و محتویات فونیکس آنها آنقدر شبیه است که اگر کودکی در آموزشگاهی درس 2 از کتاب 4 Jolly را تمام کرده است می تواند ادامه آن را با کتاب Joy دنبال کند و هیچ مشکلی به وجود نمی‌آید. این بدین معناست که تمام مدارس و موسسات زبان در هر زمان و در هر ترم که بخواهند می توانند کتاب Joy را جایگزین کنند و در تسلسل آموزش هیچ خللی بوجود نمی‌آید.

تفاوت‌ها

 

 1. اولین موضوعی که به شدت جلب توجه می‌کند ظاهر و طراحی کتاب های Joy است. تصویرسازی‌ها بسیار جذاب‌ و تمام رنگی کار شده‌اند و در انتخاب رنگ‌ها از روانشناس کودک هم مشورت گرفته شده است.
 2. موضوع دوم و بسیار مهم مهارت speaking و listening است. از آنجا که کتاب های Jolly در انگلستان و برای کودکان انگلیسی زبان آماده شده است هیچ بخشی از آن به speaking اختصاص پیدا نکرده و آموزشگاه‌ها و مدارس ایران برای جبران این مشکل از سایر منابع و جزوه های کمکی استفاده می‌کنند.

اما در کتاب های Joy در کنار آموزش فونیکس، مهارت های listening و speaking نیزبه صورت مدون و مرتب آموزش داده می شود و بعد از پایان دوره، زبان‌آموز علاوه بر خواندن و نوشتن، در صحبت کردن نیز بسیار توانا است و نیازی به سایر منابع وجود ندارد.

 1. موضوع دیگر استفاده از فایل تصویری است که تمام بخش های کتاب Joy را در بر می‌گیرد. از آنجا که فونیکس برای کودکان زیر 7 سال است، ایجاد آموزش تصویری و جذاب به اثر بخشی آن کمک بسیاری کرده و فرآیند یادگیری را لذت بخش می‌کند. تمام صفحات کتاب های Joy دارای فایل تصویری است که با گرافیکی بسیار جذاب و مورد پسند کودکان آماده شده است.
 2. یکی از جذابیت های کتاب های آموزشی کودکان استفاده از استیکر و برچسب است. در کتاب های Joy تمام درس‌ها در کتاب کار استیکر دارند و کودک با انگیزه و علاقه بیشتری آموزش را دنبال می‌کند.
 3. مهارت های اجتماعی موضوع مهم دیگری است که از کتاب 4 شروع می شود و کودک با استفاده از داستان‌های کوتاه مهارت های اجتماعی را نیزدفرا می‌گیرد.
 4. آموزش کاردستی ، بخش مهم دیگری از کتاب های Joy است. در تمام درس‌ها بعد از تدریس حروف و صداها، زبان آموز یک کاردستی نیز درست می‌کند که البته فایل تصویری آن نیزهمراه کتاب است.
 5. خلاقیت، موضوع دیگری است که در کتاب های Joy مورد توجه قرار گرفته است و در تمام کتاب ها یک بخش مهم به تقویت خلاقیت کودک اختصاص پیدا کرده است.

 

کتب مرتبط با کتاب Joy Phonics 1 Elementary

Joy Phonics 2

Joy Phonics 3

Joy Phonics 4

برای توضیحات بیشتر اینجا کلیک کنید.

 

 

 

 

موضوع

آموزش خردسالان

رده سنی

خردسالان 3 تا 7 سال

سطح

Elementary

CEFR

A1

ناشر اصلی

رهنما

نویسنده

محمد خالد فیضی

سال انتشار

2022

شابک / ISBN

97896436783888

قطع (سایز)

رحلی ~ 21*28

جنس کاغذ

تحریر

نوع جلد

شومیز (جلد نرم)

تعداد صفحات کتاب دانش آموز

76

تعداد صفحات کتاب کار

40

CD/DVD

دارد

رنگ کتاب دانش آموز

چهار رنگ

رنگ کتاب کار

تک رنگ

0 نقد و بررسی
0
0
0
0
0

نقد و بررسی‌ها

پاکسازی فیلتر

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

.فقط مشتریانی که این محصول را خریداری کرده اند و وارد سیستم شده اند میتوانند برای این محصول دیدگاه(نظر) ارسال کنند.