English Through Reading

270/000 ریال

کتاب English Through Reading برای تقویت مهارت‌های چهارگانه و  برطرف کردن نیاز‌های زبان‌‌آموزان به وسیله‌ی خواندن متون توسط انتشارات Mac Millan تالیف شده است.

کتاب English Through Reading با به چالش کشیدن زبان‌آموزان به‌وسیله‌ی سوالات مختلف، آن‌ها را وادار می‌کند تا در همه‌ی زمینه‌ها توانایی‌های خود را گسترش دهند. ساختار سوالات درک‌مطلبِ چند مرحله‌ای و لایه‌لایه، زبان‌آموزان را بر آن می‌دارد تا متن را با دقت بیشتر مطالعه کرده و به نکات کوچک، توجه بیشتری داشته باشند.

کتاب English Through Reading
English Through Reading

270/000 ریال

شناسه محصول: 111434 دسته: برچسب:

توضیحات کتاب  English Through Reading

کتاب English Through Reading برای تقویت مهارت‌های چهارگانه و  برطرف کردن نیاز‌های زبان‌‌آموزان به وسیله‌ی خواندن متون توسط انتشارات Mac Millan تالیف شده است.

کتاب English Through Reading با به چالش کشیدن زبان‌آموزان به‌وسیله‌ی سوالات مختلف، آن‌ها را وادار می‌کند تا در همه‌ی زمینه‌ها توانایی‌های خود را گسترش دهند. ساختار سوالات درک‌مطلبِ چند مرحله‌ای و لایه‌لایه، زبان‌آموزان را بر آن می‌دارد تا متن را با دقت بیشتر مطالعه کرده و به نکات کوچک، توجه بیشتری داشته باشند.

ویژگی‌های آموزشی کتاب English Through Reading، آن را به منبعی قابل اعتماد و کاربردی برای زبان‌آمورانی که به تازگی وارد رشته‌های آموزش و ادبیات زبان‌ انگلیسی شده‌اند تبدیل کرده است. همچنین به اساتید این رشته امکان می‌دهد تا با حل تمرینات کتاب در کلاس‌، بتوانند مهارت‌های دانشجویان خود را سنجیده و نقشه‌ی آموزش درستی به واسطه‌ی آن طراحی کنند.

ساختار کتاب English Through Reading

کتاب English Through Reading با استفاده از متون مدرن انگلیسی در زمینه‌های ادبیات، علمی و موضوعات عمومی، مجموعه‌ای جامع از متون کاربردی را در اختیار خوانندگان قرار می‌دهد.

ویژگی مهم این کتاب را می‌توان سوالات چند مرحله‌ای که بعد هر متن وجو دارد دانست. سوالات موجود، هر متن را از جنبه‌های مختلفی مورد بررسی قرار می‌دهند تا خوانندگان به دید کاملی از متن دست یابند.

·      Glossary

زبان‌آموزان در این قسمت ابتدا با کلمات جدیدی که در طول متن با آن‌ها مواجه خواهند شد آشنا شده و سپس، تلفظ ، معنی و Spelling آن‌ها را می‌آموزند.

·      Comprehension-I

در قدم اول درک‌مطلب زبان‌آموزان با سوالاتی درباره‌ی ساختار کلی متن مواجه می‌شوند؛ این سوالات عموما درباره‌ی موضوعات پاراگراف‌ها و شخصیت‌های احتمالی هر متن است.

·      Comprehension-II

در این قسمت زبان‌آموزان با سوالاتی جزئی‌تر مواجه می‌شوند. سوالاتی درباره‌ی دیالوگ‌های ردوبدل شده و نظرات نویسندگان هر متن درباره‌ی موضوعات و…. از این دست موضوعات هستند.

·      Spelling

این بخش با استفاده‌ از جای‌خالی‌ در بین حروف کلمات متن، میزان تسط زبان‌آموزان را سنجیده و نکات نگارشی را مرور می‌کند.

·      Vocabulary-I

این قسمت با رائه‌ی کلمات و عباراتی به عنوان نمونه، از زبان‌‌آموزان می‌خواهد تا مشخص کنند هر کدام از آن‌ها به کدام یک از شخصیت‎ها و موضوعات داخل متن اشاره دارند.

·      Vocabulary-II

در این قسمت از زبان‌آموزان خواسته‌ می‌شود تا کلمات مربوط به متن را به معانی و توضیحات آن‌ها متصل کنند.

·      Vocabulary-III

در این بخش، یکی از پاراگراف‌های متن برای زبان‌آموزان قرار داده شده‌، با این تفاوت که تعدادی از کلمات آن جا افتاده‌اند و زبا‌ن‌آموزان می‌بایست جاهای خالی را با استفاده از کلمات داخل متن پر کنند.

·      Grammar-I

این قسمت با استفاده از مثال‌هایی از متن، یک نکته‌ی گرامری را برای زبان‌آموزان شرح داده و سپس از آن‌ها می‌خواهد تا تمرینات مربوط به متن را حل کنند تا موضوع آموزش داده شده در ذهن‌شان ثبت شود.

·      Grammar-II

بخش دوم مبحث Grammar بر آموزش نوشتن جملات هم‌معنی -اما با ساختار‌های متفاوت- تمرکز دارد. ابتدا مثال‌هایی از متن طرح کرده و سپس  از زبان‌آموزان میخواهد تا مثال های بعدی را تغییر حالت دهند.

·      Composition

در این بخش، زبان‌آموزان به یادگیری انواع ترکیب‌بندی‌های جملات در نوشتار انگلیسی پرداخته و سپس با استفاده از مثال‎‌هایی از متن، آموخته‌های خود را تثبیت می‌کنند.

درک مطلب چیست و چرا اهمیت دارد؟

زبان انگلیسی شامل 4 مهارت اصلی  reading (خواندن)، writing  (نوشتن)، listening  (شنیداری) و speaking  (صحبت کردن) می‌باشد. زبان‌آموزی قادر به درک زبان خواهد بود که تمام این مهارت‌ها را در کنار هم و همراه با یکدیگر آموخته و به منظور بهبود آن‌ها تمرین و ممارست داشته باشد.

برخی افراد خواندن را یک کار ساده دانسته که تسلط بر آن آسان است. در واقعیت، خواندن یک فرآیند پیچیده بوده که بر مهارت‌های مختلف زیادی متکی است؛ این مهارت‌ها با هم به هدف نهایی خواندن منجر می‌شوند: درک مطلب، یا درک آنچه خوانده شده است.

درک مطلب توانایی خواندن متن، پردازش و درک معنای آن بوده که بر دو توانایی به هم پیوسته متکی است: خواندن کلمه (توانایی رمزگشایی نمادهای صفحه) و درک زبان (توانایی درک معنای کلمات و جملات). با این حال، وقتی متنی را معنی می‌کنیم، فقط کلمات و عباراتی که می‌خوانیم را به خاطر نمی‌آوریم، بلکه در واقع ما با ادغام حس کلمات و جملات در یک کل معنادار، مانند فیلمی که در ذهنمان پخش می‌شود، یک مدل ذهنی از آنچه متن توصیف می‌کند، تشکیل می‌دهیم.

اگر قرار است خواندن هدف داشته باشد، اگر خواننده بخواهد با یک متن درگیر شده و از آن بیاموزد و در نهایت، اگر خواننده بخواهد از آنچه می‌خواند لذت ببرد، “درک درست” ضروری است. درک مطلب به دلایل زیادی می‌تواند چالش برانگیز باشد.

درک کننده‌های خوب می‌توانند کلمات چاپ شده را به طور دقیق، کارآمد و روان رمزگشایی کنند. با این حال، افرادی که با خواندن کلمات مشکل دارند، متن را آهسته‌تر خوانده و ممکن است نتوانند به طور دقیق همه‌ی کلمات مهم را رمزگشایی کنند. این می‌تواند منجر به نقص قابل توجهی در درک مطلب شود. بنابراین درست خواندن کلمات نقش مهمی در سهولت و کیفیت درک خواننده دارد.

کتب مرتبط با کتاب English Through Reading

Headway Academic Skills Reading, Writing and study skills 3

کتاب Interactions 2 Reading 4th Edition

کتاب Interactions Access Reading and Writing Middle East Gold Edition

 

برای مطالعه‌ی توضیحات تکمیلی در مورد کتاب English Through Reading اینجا کلیک کنید

وزن 1 g
نویسنده

W. W. S. Bhasker & N. S. Prabhu

ناشر اصلی

مک میلان

ناشر

رهنما

شابک/ISBN

978-0333192009

قطع

وزیری

جنس کاغذ

تحریر

نوع جلد

شومیز (نرم)

دیدگاهها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

.فقط مشتریانی که این محصول را خریداری کرده اند و وارد سیستم شده اند میتوانند برای این محصول دیدگاه ارسال کنند.