Discourse Analysis 2nd Edition

کتاب Discourse Analysis 2nd Edition نوشته‌ی Brian Paltridge، به عنوان مقدمه‌ای قابل دسترس و پرکاربرد درباره‌ی تحلیل گفتمان، برای دانشجویانی که برای اولین بار با مفهوم تحلیل گفتمان مواجه می‌شوند، چه در مقطع کارشناسی و چه در مقطع کارشناسی ارشد، مناسب است.

کتاب Discourse Analysis 2nd Edition شامل مروری عالی از مسائل محوری در تحلیل این دوره است؛ نویسنده نه تنها از نمونه‌های متنی فراوانی استفاده می‌کند، بلکه دیدگاه گفتمان را از لحاظ آن ‌که چگونه ساخته شده است مورد بررسی قرار می‌دهد. این جلد برای هر کسی که می‌خواهد درک و مطالعه گفتمان خود را در زمینه‌های مختلف بسط دهد، مفید واقع خواهد شد.

آنچه در مورد این ویرایش مورد اصلاح و توسعه قرار گرفته، گستردگی دامنه‌ی مطالب، تمرکز دقیق بر جزئیات و نیز، مشارکت جامع در ادبیات آموزشی در مورد تحلیل گفتمان است.

کتاب Discourse Analysis 2nd Edition به همان اندازه که برای مبتدیان، برای تحلیلگران باتجربه نیز جذاب است.

شناسه محصول: 912372

1/360/000 

ناموجود

ناموجود

0 نفر در حال مشاهده این محصول هستند!

توضیحات کتاب Discourse Analysis 2nd Edition

کتاب Discourse Analysis 2nd Edition نوشته‌ی Brian Paltridge، به عنوان مقدمه‌ای قابل دسترس و پرکاربرد درباره‌ی تحلیل گفتمان، برای دانشجویانی که برای اولین بار با مفهوم تحلیل گفتمان مواجه می‌شوند، چه در مقطع کارشناسی و چه در مقطع کارشناسی ارشد، مناسب است.

این کتاب شامل مروری عالی از مسائل محوری در تحلیل این دوره است؛ نویسنده نه تنها از نمونه‌های متنی فراوانی استفاده می‌کند، بلکه دیدگاه گفتمان را از لحاظ آن ‌که چگونه ساخته شده است مورد بررسی قرار می‌دهد. این جلد برای هر کسی که می‌خواهد درک و مطالعه گفتمان خود را در زمینه‌های مختلف بسط دهد، مفید واقع خواهد شد.

آنچه در مورد این ویرایش مورد اصلاح و توسعه قرار گرفته، گستردگی دامنه‌ی مطالب، تمرکز دقیق بر جزئیات و نیز، مشارکت جامع در ادبیات آموزشی در مورد تحلیل گفتمان است.

این کتاب به همان اندازه که برای مبتدیان، برای تحلیلگران باتجربه نیز جذاب است.

کتاب Discourse Analysis 2nd Edition شامل ویژگی های زیر است:

  • یک وب سایت کامل همراه با منابع مناسب دانشجو و مدرس
  • فصل جدیدی حول محور تحلیل گفتمان چندوجهی
  • خلاصه فصل‌هایی که زمینه‌های کلیدی تحت پوشش را مشخص می‌کند
  • نمونه های به‌روز شده از فیلم، تلویزیون، رسانه‌ها و زندگی روزمره
  • توضیح اصطلاحات کلیدی در هر فصل و یک واژه نامه در پایان کتاب
  • وجود Taskهای بحث و پروژه‌های تجزیه و تحلیل داده‌ها در پایان هر فصل
  • تمرینات دانش‌آموز و کلید پاسخ‌هایی برای هر فصل
  • پیشنهاداتی برای مطالعه بیشتر

درباره‌ی رشته‌ی زبان‌شناسی

زبان‌شناسی (یا به انگلیسی: Linguistics) علمی است که به مطالعه و بررسی روشمند زبان می‌پردازد. در واقع، زبان‌شناسی می‌کوشد تا به پرسش‌هایی بنیادی همچون: «زبان چیست؟»، «زبان چگونه عمل می‌کند و از چه ساخت‌هایی تشکیل شده‌است؟»، «انسان‌ها چگونه با یکدیگر ارتباط برقرار می‌کنند؟»، «زبان آدمی با سازوکار ارتباطی دیگر جانوران چه تفاوتی دارد؟»، «کودک چگونه سخن‌گفتن می‌آموزد؟»، «زبان بشر چگونه تکامل یافته‌است؟»، «زبان‌ها چه قرابتی با یکدیگر دارند؟»، «ویژگی‌های مشترک زبان‌های جهان کدامند؟»، «انسان چگونه می‌نویسد و از چه راهی زبان نوشتاری و گفتاری را واکاوی می‌کند؟»، «چرا زبان‌ها دگرگون می‌شوند؟» و… پاسخ گوید.

مطالعات زبان‌شناسی مانند بسیاری دیگر از علوم، به دو شاخه‌ی‌ نظری و کاربردی تقسیم می‌شود. زبان‌شناسی کاربردی، حوزه‌ای بینارشته‌ای بوده که بخش‌هایی از مطالعات زبانی را دربرگرفته و تمرکز آن‌ها بر کاربرد زبان است. زبان‌شناسی کاربردی، برعکس زبان‌شناسی نظری که زبان را به شکل انتزاعی بررسی می‌کند، مشکلات واقعی مرتبط با زبان و راه‌حل‌های آن‌ها را تحلیل کرده و بر کاربران زبان و شیوه‌هایی که آن‌ها زبان را به کار می‌برند، تاکید دارد.

برخی از حوزه‌های علمی زبان‌شناسی کاربردی عبارتند از آموزش زبان، زبان‌شناسی حقوقی، روان‌شناسی زبان، جامعه‌‌شناسی زبان، عصب‌شناسی زبان و فرهنگ‌نویسی.

زبان‌شناسی نظری به تدوین الگوهای دانش زبانی می‌پردازد. حوزه‌های اصلی در زبان‌شناسی نظری شامل نحو، واج‌شناسی، صرف و معناشناسی هستند. اگرچه آواشناسی معمولاً ارتباط تنگاتنگی با واج‌شناسی دارد، اما مثل حوزه‌هایی همچون جامعه‌شناسی زبان و روان‌شناسی زبان، خارج از حوزه‌ی زبان‌شناسی نظری قرار می‌گیرد. زبان‌شناسی نظری همچنین در پی تبیین همگانی‌های زبان -Linguistic universal یا Linguistic universals- است.

فردینان دو سوسور –زبان‌شناس و نشانه‌شناس سوئیسیدر تعیین موضوع زبان‌شناسی چنین گفته است: “تنها هدف حقیقی زبان‌شناسی آن است که زبان را از درون و برای خود مورد پژوهش قرار دهد.” معنای این سخن آن است که زبان‌شناسی، زبان را همان گونه که هست و همان گونه که پدیدار می‌شود مورد بررسی قرار می‌دهد. بنابراین، پژوهشگران همچنان که در هیچ علمی نمی‌توانند ماهیت آن علم را تغییر دهند، در این عرصه نیز این امکان تغییر ماهیت زبان‌شناسی وجود نداشته و از این رو، پژوهشگران این حوزه نباید به سمت جوانب مورد پسند خود جهت‌گیری کرده یا جوانب دیگر زبان‌شناسی را بر اساس سلیقه‌ی خود کم اهمیت یا بی‌ارزش جلوه دهند.

ساختار کتاب Discourse Analysis 2nd Edition

کتاب Discourse Analysis 2nd Edition در 10 فصل، رویکردهای مختلف گفتمان، نگاه به گفتمان و جامعه، گفتمان و عمل شناسی، گفتمان و ژانر، گفتمان و گفتگو، دستور زبان گفتمان، رویکردهای پیکره محور به گفتمان و تحلیل گفتمان انتقادی را بررسی می‌کند.

کتب مرتبط با کتاب Discourse Analysis 2nd Edition

برای مطالعه‌ی توضیحات تکمیلی در مورد کتاب Discourse Analysis 2nd Edition اینجا کلیک کنید.

وزن 1 گرم
موضوع

Academic, Linguistics

رده سنی

بزرگسالان بالای 18 سال

سطح

Academic

CEFR

C2

لهجه

American

ناشر اصلی

Bloomsbury

نویسنده

Brian-Paltridge

ویرایش

دوم

سال انتشار

2012

شابک / ISBN

978-1441167620

قطع (سایز)

وزیری ~ 17*24

جنس کاغذ

تحریر

نوع جلد

شومیز (جلد نرم)

تعداد صفحات

282

پاسخ نامه

دارد

CD/DVD

ندارد

آزمون آزمایشی

ندارد

رنگ

تک رنگ (سیاه و سفید)

0 نقد و بررسی
0
0
0
0
0

نقد و بررسی‌ها

پاکسازی فیلتر

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

.فقط مشتریانی که این محصول را خریداری کرده اند و وارد سیستم شده اند میتوانند برای این محصول دیدگاه(نظر) ارسال کنند.