Applied Linguistics Methods A Reader

کتاب Applied Linguistics Methods A Reader که توسط انتشارات Routledge به چاپ رسیده است مناسب برای دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد در سطوح پیشرفته در زبان شناسی کاربردی، زبان انگلیسی و دوره های TESOL/TEFL است.

شناسه محصول: 311367

takhfif_code_15

جشنواره خرید محصولات اپل

برای دریافت تخفیف 20 درصدی عجله کنید!

1/155/000 

Title text example
0 نفر در حال مشاهده این محصول هستند!

کتاب Applied Linguistics Methods A Reader

کتاب Applied Linguistics Methods A Reader که توسط انتشارات routledge به چاپ رسیده است مناسب برای دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد در سطوح پیشرفته در زبان شناسی کاربردی، زبان انگلیسی و دوره های TESOL/TEFL است.

کتاب Applied Linguistics Methods A Reader سنت‌های غنی زبان‌شناسی سیستمی، تحلیل گفتمان انتقادی و قوم‌نگاری را در یک جلد تشریح می‌کند تا نشان دهد چگونه می‌توان تحلیل زبان را در طیف وسیعی از مسائل دنیای واقعی به کار برد؛ این به دانشجویان و محققین فارغ التحصیل، راهنمای مفیدی ارائه می‌دهد تا به آنها کمک کند تا از چشم‌انداز متنوع، همیشه از زبان‌شناسی کاربردی در حال گسترش و هیجان‌انگیز استفاده کنند.

ساختار کتاب Applied Linguistics Methods A Reader

کتاب Applied Linguistics Methods A Reader سه رویکرد معاصر را برای بررسی متن، شیوه‌ها و زمینه‌هایی که مشکلات مربوط به زبان در آنها دخیل است، به زبان‌آموز ارائه می‌کند. همچنین کتاب که به سه بخش تقسیم شده است، به نوبه خود بر روی رویکردهای مختلف تمرکز می‌کند و نشان می دهد که چگونه هر یک با پرداختن به مشکلات دنیای واقعی، از جمله موارد مربوط به شیوه های آموزشی معاصر مرتبط است.

هر بخش از یک متن نظری کلاسیک، یک متن تئوری پیشرفته، و سه متن مسئله‌محور تشکیل شده و شامل یک مقدمه است که خلاصه‌ای از متن‌های فردی را ارائه می‌دهد که کتاب را در دوره‌ها بسیار قابل استفاده می‌کند.

  • بخش اول، خواننده را با زبان‌شناسی کارکردی سیستمی (SFL) به عنوان رویکردی به‌ویژه برای توصیف زبان و مشکلات مربوط به زبان در زمینه‌های اجتماعی مناسب معرفی می‌کند.
  • بخش دوم، تحلیل گفتمان انتقادی (CDA) را به عنوان ابزاری برای کشف رابطه بین استفاده از زبان، قدرت و ایدئولوژی را بررسی می‌کند.
  • بخش سوم، قوم نگاری (و قوم نگاری زبانی) را به عنوان روشی برای مشاهده کاربرد و اهمیت زبان در رویدادهای زندگی واقعی در حین توضیح کامل آنها، ارائه می‌کند.
  • مقدمه کلی ویراستاران، دانش‌آموز را با ابزارهای SFL، CDA و قوم‌نگاری آشنا می‌کند و توضیح می‌دهد که چگونه هر سه رویکرد، دیدگاه‌های متمایز و همچنین در برخی موارد مکمل در مورد زبان مورد استفاده ارائه می‌دهند

درباره‌ی رشته‌ی زبان‌شناسی

زبان‌شناسی (یا به انگلیسی: Linguistics) علمی است که به مطالعه و بررسی روشمند زبان می‌پردازد. در واقع، زبان‌شناسی می‌کوشد تا به پرسش‌هایی بنیادی همچون:

«زبان چیست؟»،

«زبان چگونه عمل می‌کند و از چه ساخت‌هایی تشکیل شده‌است؟»،

«انسان‌ها چگونه با یکدیگر ارتباط برقرار می‌کنند؟»،

«زبان آدمی با سازوکار ارتباطی دیگر جانوران چه تفاوتی دارد؟»،

«کودک چگونه سخن‌گفتن می‌آموزد؟»،

«زبان بشر چگونه تکامل یافته‌است؟»،

«زبان‌ها چه قرابتی با یکدیگر دارند؟»،

«ویژگی‌های مشترک زبان‌های جهان کدامند؟»،

«انسان چگونه می‌نویسد و از چه راهی زبان نوشتاری و گفتاری را واکاوی می‌کند؟»،

«چرا زبان‌ها دگرگون می‌شوند؟» و… پاسخ گوید.

مطالعات زبان‌شناسی مانند بسیاری دیگر از علوم، به دو شاخه‌ی‌ نظری و کاربردی تقسیم می‌شود. زبان‌شناسی کاربردی، حوزه‌ای بینارشته‌ای بوده که بخش‌هایی از مطالعات زبانی را دربرگرفته و تمرکز آن‌ها بر کاربرد زبان است. زبان‌شناسی کاربردی، برعکس زبان‌شناسی نظری که زبان را به شکل انتزاعی بررسی می‌کند، مشکلات واقعی مرتبط با زبان و راه‌حل‌های آن‌ها را تحلیل کرده و بر کاربران زبان و شیوه‌هایی که آن‌ها زبان را به کار می‌برند، تاکید دارد.

برخی از حوزه‌های علمی زبان‌شناسی کاربردی عبارتند از آموزش زبان، زبان‌شناسی حقوقی، روان‌شناسی زبان، جامعه‌‌شناسی زبان، عصب‌شناسی زبان و فرهنگ‌نویسی.

زبان‌شناسی نظری به تدوین الگوهای دانش زبانی می‌پردازد. حوزه‌های اصلی در زبان‌شناسی نظری شامل نحو، واج‌شناسی، صرف و معناشناسی هستند. اگرچه آواشناسی معمولاً ارتباط تنگاتنگی با واج‌شناسی دارد، اما مثل حوزه‌هایی همچون جامعه‌شناسی زبان و روان‌شناسی زبان، خارج از حوزه‌ی زبان‌شناسی نظری قرار می‌گیرد. زبان‌شناسی نظری همچنین در پی تبیین همگانی‌های زبان -Linguistic universal یا Linguistic universals- است.

فردینان دو سوسور -زبان‌شناس و نشانه‌شناس سوئیسی- در تعیین موضوع زبان‌شناسی چنین گفته است: “تنها هدف حقیقی زبان‌شناسی آن است که زبان را از درون و برای خود مورد پژوهش قرار دهد.” معنای این سخن آن است که زبان‌شناسی، زبان را همان گونه که هست و همان گونه که پدیدار می‌شود مورد بررسی قرار می‌دهد. بنابراین، پژوهشگران همچنان که در هیچ علمی نمی‌توانند ماهیت آن علم را تغییر دهند، در این عرصه نیز این امکان تغییر ماهیت زبان‌شناسی وجود نداشته و از این رو، پژوهشگران این حوزه نباید به سمت جوانب مورد پسند خود جهت‌گیری کرده یا جوانب دیگر زبان‌شناسی را بر اساس سلیقه‌ی خود کم اهمیت یا بی‌ارزش جلوه دهند.

 

کتب مرتبط با کتاب Applied Linguistics Methods A Reader

 

برای مطالعه‌ی توضیحات تکمیلی در مورد کتاب Applied Linguistics Methods A Reader اینجا کلیک کنید.

موضوع

Linguistics

رده سنی

بزرگسالان بالای 18 سال

سطح

Academic

ناشر اصلی

Routledge

نویسنده

Caroline Coffin, Theresa Lillis, Kieran O'Halloran

ویرایش

اول

سال انتشار

2009

شابک / ISBN

9780415545457

نوع جلد

شومیز (جلد نرم)

قطع (سایز)

وزیری ~ 17*24

جنس کاغذ

تحریر

تعداد صفحات

273

پاسخ نامه

ندارد

CD/DVD

ندارد

آزمون آزمایشی

ندارد

رنگ

تک رنگ (سیاه و سفید)

0 نقد و بررسی
0
0
0
0
0

نقد و بررسی‌ها

پاکسازی فیلتر

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

.فقط مشتریانی که این محصول را خریداری کرده اند و وارد سیستم شده اند میتوانند برای این محصول دیدگاه(نظر) ارسال کنند.