Applied Linguistics and Language Teacher Education

کتاب Applied Linguistics and Language Teacher Education به طور خاص به تدریس زبان‌شناسی کاربردی در برنامه‌های آموزش معلمان بررسی پرداخته و اطلاعاتی در مورد چگونگی تحقیق زبان‌شناسان کاربردی در مورد یادگیری دانش‌آموزان در کلاس‌های درس خود ارائه می‌کند.

21 پژوهشی که در کتاب Applied Linguistics and Language Teacher Education انجام شده است، اطلاعاتی در مورد پیچیدگی یادگیری و استفاده از انواع دانش در کلاس‌های زبان‌شناسی کاربردی مانند SLA، کاربردشناسی، زبان‌شناسی اجتماعی، آواشناسی و واج شناسی، ریدینگ و رایتینگ L2، آزمون گرفتن و آموزش مبتنی بر محتوا ارائه می‌دهد. این مطالعات در زمینه های مختلف، از آمریکای شمالی و جنوبی گرفته تا اروپا، آسیا و استرالیا انجام شده و به روش آماده‌سازی آزمایشی معلمان انگلیسی، اسپانیایی و چینی می‌پردازد.

شناسه محصول: 311305

takhfif_code_15

جشنواره خرید محصولات اپل

برای دریافت تخفیف 20 درصدی عجله کنید!

1/855/000 

0 نفر در حال مشاهده این محصول هستند!

کتاب Applied Linguistics and Language Teacher Education

کتاب Applied Linguistics and Language Teacher Education به طور خاص به تدریس زبان‌شناسی کاربردی در برنامه‌های آموزش معلمان بررسی پرداخته و اطلاعاتی در مورد چگونگی تحقیق زبان‌شناسان کاربردی در مورد یادگیری دانش‌آموزان در کلاس‌های درس خود ارائه می‌کند.

21 پژوهشی که در این کتاب انجام شده است، اطلاعاتی در مورد پیچیدگی یادگیری و استفاده از انواع دانش در کلاس‌های زبان‌شناسی کاربردی مانند SLA، کاربردشناسی، زبان‌شناسی اجتماعی، آواشناسی و واج شناسی، ریدینگ و رایتینگ L2، آزمون گرفتن و آموزش مبتنی بر محتوا ارائه می‌دهد. این مطالعات در زمینه های مختلف، از آمریکای شمالی و جنوبی گرفته تا اروپا، آسیا و استرالیا انجام شده و به روش آماده‌سازی آزمایشی معلمان انگلیسی، اسپانیایی و چینی می‌پردازد.

این کتاب همچنین شامل خلاصه‌ای پیشرفته از تحقیقات، در مورد کسب و استفاده از دانش است؛ که به زبان شناسان کاربردی، پایه‌ای محکم برای توسعه‌ی ایده‌های خود در مورد یادگیری دانش‌آموزان و استفاده از دانش مطرح شده در کلاس‌های خود ارائه داده و همچنین شامل بسیاری از مطالعات آموزشی برای معلمان زبان‌های خارجی است.

ساختار کتاب Applied Linguistics and Language Teacher Education

کتاب Applied Linguistics and Language Teacher Education شامل 5 فصل کلی و23 درس می‌باشد.

موضوعات فصل‌های اصلی به قسم زیر است:

  • Teacher education and applied linguistics
  • Applied Linguistics and changes in teachers’ conceptions, attitudes and intentions
  • Investing teachers’ knowledge and knowledge use through teacher-like tasks
  • Investing teachers’ use of knowledge about language when teaching
  • The com complexity of teachers’ knowledge about language

درباره‌ی علم زبان‌شناسی:

زبان‌شناسی (یا به انگلیسی: Linguistics) علمی است که به مطالعه و بررسی روشمند زبان می‌پردازد. در واقع، زبان‌شناسی می‌کوشد تا به پرسش‌هایی بنیادی همچون: «زبان چیست؟»، «زبان چگونه عمل می‌کند و از چه ساخت‌هایی تشکیل شده‌است؟»، «انسان‌ها چگونه با یکدیگر ارتباط برقرار می‌کنند؟»، «زبان آدمی با سازوکار ارتباطی دیگر جانوران چه تفاوتی دارد؟»، «کودک چگونه سخن‌گفتن می‌آموزد؟»، «زبان بشر چگونه تکامل یافته‌است؟»، «زبان‌ها چه قرابتی با یکدیگر دارند؟»، «ویژگی‌های مشترک زبان‌های جهان کدامند؟»، «انسان چگونه می‌نویسد و از چه راهی زبان نوشتاری و گفتاری را واکاوی می‌کند؟»، «چرا زبان‌ها دگرگون می‌شوند؟» و… پاسخ گوید.

مطالعات زبان‌شناسی مانند بسیاری دیگر از علوم، به دو شاخه‌ی‌ نظری و کاربردی تقسیم می‌شود. زبان‌شناسی کاربردی، حوزه‌ای بینارشته‌ای بوده که بخش‌هایی از مطالعات زبانی را دربرگرفته و تمرکز آن‌ها بر کاربرد زبان است. زبان‌شناسی کاربردی، برعکس زبان‌شناسی نظری که زبان را به شکل انتزاعی بررسی می‌کند، مشکلات واقعی مرتبط با زبان و راه‌حل‌های آن‌ها را تحلیل کرده و بر کاربران زبان و شیوه‌هایی که آن‌ها زبان را به کار می‌برند، تاکید دارد.

برخی از حوزه‌های علمی زبان‌شناسی کاربردی عبارتند از آموزش زبان، زبان‌شناسی حقوقی، روان‌شناسی زبان، جامعه‌‌شناسی زبان، عصب‌شناسی زبان و فرهنگ‌نویسی.

زبان‌شناسی نظری به تدوین الگوهای دانش زبانی می‌پردازد. حوزه‌های اصلی در زبان‌شناسی نظری شامل نحو، واج‌شناسی، صرف و معناشناسی هستند. اگرچه آواشناسی معمولاً ارتباط تنگاتنگی با واج‌شناسی دارد، اما مثل حوزه‌هایی همچون جامعه‌شناسی زبان و روان‌شناسی زبان، خارج از حوزه‌ی زبان‌شناسی نظری قرار می‌گیرد. زبان‌شناسی نظری همچنین در پی تبیین همگانی‌های زبان -Linguistic universal یا Linguistic universals- است.

فردینان دو سوسور –زبان‌شناس و نشانه‌شناس سوئیسی– در تعیین موضوع زبان‌شناسی چنین گفته است: “تنها هدف حقیقی زبان‌شناسی آن است که زبان را از درون و برای خود مورد پژوهش قرار دهد.” معنای این سخن آن است که زبان‌شناسی، زبان را همان گونه که هست و همان گونه که پدیدار می‌شود مورد بررسی قرار می‌دهد. بنابراین، پژوهشگران همچنان که در هیچ علمی نمی‌توانند ماهیت آن علم را تغییر دهند، در این عرصه نیز این امکان تغییر ماهیت زبان‌شناسی وجود نداشته و از این رو، پژوهشگران این حوزه نباید به سمت جوانب مورد پسند خود جهت‌گیری کرده یا جوانب دیگر زبان‌شناسی را بر اساس سلیقه‌ی خود کم اهمیت یا بی‌ارزش جلوه دهند.

کتب مرتبط با کتاب Applied Linguistics and Language Teacher Education

کتاب Teaching by Principle 4th Edition

کتاب Materials and methods in A Teachers Guide ELT 3rd Edition

Discourse Analysis for Language Teachers

برای مطالعه‌ی توضیحات تکمیلی در مورد کتاب Applied Linguistics and Language Teacher Education اینجا کلیک کنید.

موضوع

Linguistics, Teaching

رده سنی

بزرگسالان

سطح

Academic

CEFR

C2

ناشر اصلی

Springer

نویسنده

Nat Bartels

ویرایش

اول

سال انتشار

2005

شابک / ISBN

9780387234519

قطع (سایز)

وزیری ~ 17*24

جنس کاغذ

تحریر

نوع جلد

شومیز (جلد نرم)

تعداد صفحات

429

پاسخ نامه

ندارد

CD/DVD

ندارد

آزمون آزمایشی

ندارد

رنگ

تک رنگ (سیاه و سفید)

0 نقد و بررسی
0
0
0
0
0

نقد و بررسی‌ها

پاکسازی فیلتر

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

.فقط مشتریانی که این محصول را خریداری کرده اند و وارد سیستم شده اند میتوانند برای این محصول دیدگاه(نظر) ارسال کنند.