Teaching and Researching: Listening 3rd edition

کتاب Teaching and Researching Listening  نوشته‌ی Michael Rost از سری کتب Applied Linguistics in Action است. این سری با هدف آموزش کاربردی زبان در حوزه‌های متفاوت، مهارت مخاطبان را تقویت می‌کند.

این کتاب برای مربیان، متخصصان و محققان زبان در زمینه‌های ESL،TESOL  و زبان‌شناسی کاربردی گردآوری شده است.

 

شناسه محصول: 311546

takhfif_code_15

جشنواره خرید محصولات اپل

برای دریافت تخفیف 20 درصدی عجله کنید!

1/365/000 0 نفر در حال مشاهده این محصول هستند!

توضیحات کتاب Teaching and Researching Listening

کتاب Teaching and Researching Listening  نوشته‌ی Michael Rost از سری کتب Applied Linguistics in Action است. این سری با هدف آموزش کاربردی زبان در حوزه‌های متفاوت، مهارت مخاطبان را تقویت می‌کند.

کتاب Teaching and Researching Listening برای مربیان، متخصصان و محققان زبان در زمینه‌های ESL،TESOL  و زبان‌شناسی کاربردی گردآوری شده است.

امروزه با توجه به گسترده شدن ارتباطات بین کشور‌ها، یادگیری زبان ( به خصوص زبان انگلیسی) بیشتر از گذشته حائز اهمیت است. رشته‌ی آموزش زبان یکی از رشته‌های آکادمیک است که در دانشگاه‌های سراسر دنیا از رشته‌های پرطرفدار محسوب می‌شود. در این رشته عناوینی همچون نگارش، زبان شناسی، نقد ادبی و روش تدریس آموزش داده می شود.

آموزش زبان جزو رشته‌هایی به حساب می‌آید که معلمان باید دائما در آن نوآوری داشته باشند و این، وظیفه‌ی هر مدرسی‌ست که به متد مختلف آموزش آشنا باشد و در این بین، بهترین روش آموزشی را با توجه به شرایط کلاس درسی خود انتخاب کند؛ چرا که تنوع باعث جلوگیری از خستگی و کسالت دانش‌آموزان می‌شود.

کتاب Teaching and Researching Listening راهنمای خوبی برای مدرسین خلاقیست که قصد دارند سطح آموزشی کلاس خود را ارتقاع دهند.

ساختار کتاب Teaching and Researching Listening

در کتاب Teaching and Researching Listening   چهارده فصل در قالب ۴ بخش یا Section به نگارش درآمده است.

بخش اول کتاب Teaching and Researching Listening تحت عنوان Defining Listening شامل ۶ فصل می‌شود. روند‌ عصب‌شناسی گوش، آگاهی، هوشیاری و تفاوت‌های فردی از موضوعات اولین فصل این کتاب یعنی Neurological Processing می‌باشد.

فصل دوم Linguistic Processing به بررسی روند‌های زبانی می‌پردازد. درک سخن، آگاهی از زبان گفتار، تشخیص کلمات، استفاده از عبارات ترکیبی، به‌کارگیری دانش آوانگاری(Phonetic) و… از موضوعات مورد بررسی در این فصل می‌باشد.

در فصل سوم به تشریح روند معنایی(Sematic processing) پرداخته می‌شود. مسائلی که در این فصل ارائه می‌شود شامل درک مطلب، درک شناختی، درک اجتماعی، راهکار‌های حل مشکلات در حین خواندن درک مطلب، استراتژی‌های جایگزینی و… می‌باشد.

فصل چهارم و پنچم روند‌های عملی و خودکار همچون پاسخ به همراه فرمول‌بندی، ارتباط با گویندگان، اهداف روندهای خودکار و… به تفضیل شرح داده شده است.

فصل ششم با مبحث Listening in Language Acquisition بخش اول را به پایان می‌رساند.

بخش دوم Teaching Listening از راه‌های آموزش مهارت شنیداری، طراحی ساختار، شکل اولیه لغات، دشواری، فعالیت‌های شنیداری و… سخن به میان آورده است.

در فصل سوم Researching Listening به تحقیق و بررسی درباره‌ی انواع جهت‌گیری‌ها از جمله زبان‌شناسی اجتماعی، زبان‌شناسی روانشناسی و زبان‌شناسی پیشرفته می‌پردازد.

آخرین فصل کتاب Teaching and Researching Listening فصل چهارم است که درباره‌ی Resources for Further Exploration موضوعات مختلف آموزشی را مطرح می‌کند.

در انتهای کتاب واژه‌نامه و Index بخش‌های پایانی کتاب Teaching and Researching Listening است.

درباره‌ی رشته‌ی زبان‌شناسی

زبان‌شناسی (یا به انگلیسی: Linguistics) علمی است که به مطالعه و بررسی روشمند زبان می‌پردازد. در واقع، زبان‌شناسی می‌کوشد تا به پرسش‌هایی بنیادی همچون: «زبان چیست؟»، «زبان چگونه عمل می‌کند و از چه ساخت‌هایی تشکیل شده‌است؟»، «انسان‌ها چگونه با یکدیگر ارتباط برقرار می‌کنند؟»، «زبان آدمی با سازوکار ارتباطی دیگر جانوران چه تفاوتی دارد؟»، «کودک چگونه سخن‌گفتن می‌آموزد؟»، «زبان بشر چگونه تکامل یافته‌است؟»، «زبان‌ها چه قرابتی با یکدیگر دارند؟»، «ویژگی‌های مشترک زبان‌های جهان کدامند؟»، «انسان چگونه می‌نویسد و از چه راهی زبان نوشتاری و گفتاری را واکاوی می‌کند؟»، «چرا زبان‌ها دگرگون می‌شوند؟» و… پاسخ گوید.

مطالعات زبان‌شناسی مانند بسیاری دیگر از علوم، به دو شاخه‌ی‌ نظری و کاربردی تقسیم می‌شود. زبان‌شناسی کاربردی، حوزه‌ای بینارشته‌ای بوده که بخش‌هایی از مطالعات زبانی را دربرگرفته و تمرکز آن‌ها بر کاربرد زبان است. زبان‌شناسی کاربردی، برعکس زبان‌شناسی نظری که زبان را به شکل انتزاعی بررسی می‌کند، مشکلات واقعی مرتبط با زبان و راه‌حل‌های آن‌ها را تحلیل کرده و بر کاربران زبان و شیوه‌هایی که آن‌ها زبان را به کار می‌برند، تاکید دارد.

برخی از حوزه‌های علمی زبان‌شناسی کاربردی عبارتند از آموزش زبان، زبان‌شناسی حقوقی، روان‌شناسی زبان، جامعه‌‌شناسی زبان، عصب‌شناسی زبان و فرهنگ‌نویسی.

زبان‌شناسی نظری به تدوین الگوهای دانش زبانی می‌پردازد. حوزه‌های اصلی در زبان‌شناسی نظری شامل نحو، واج‌شناسی، صرف و معناشناسی هستند. اگرچه آواشناسی معمولاً ارتباط تنگاتنگی با واج‌شناسی دارد، اما مثل حوزه‌هایی همچون جامعه‌شناسی زبان و روان‌شناسی زبان، خارج از حوزه‌ی زبان‌شناسی نظری قرار می‌گیرد. زبان‌شناسی نظری همچنین در پی تبیین همگانی‌های زبان -Linguistic universal یا Linguistic universals- است.

فردینان دو سوسور –زبان‌شناس و نشانه‌شناس سوئیسیدر تعیین موضوع زبان‌شناسی چنین گفته است: “تنها هدف حقیقی زبان‌شناسی آن است که زبان را از درون و برای خود مورد پژوهش قرار دهد.” معنای این سخن آن است که زبان‌شناسی، زبان را همان گونه که هست و همان گونه که پدیدار می‌شود مورد بررسی قرار می‌دهد.

بنابراین، پژوهشگران همچنان که در هیچ علمی نمی‌توانند ماهیت آن علم را تغییر دهند، در این عرصه نیز این امکان تغییر ماهیت زبان‌شناسی وجود نداشته و از این رو، پژوهشگران این حوزه نباید به سمت جوانب مورد پسند خود جهت‌گیری کرده یا جوانب دیگر زبان‌شناسی را بر اساس سلیقه‌ی خود کم اهمیت یا بی‌ارزش جلوه دهند.

کتب مرتبط با کتاب Teaching and Researching Listening

برای مطالعه‌ی توضیحات تکمیلی در مورد کتاب Teaching and Researching Listening اینجا کلیک کنید.

کتاب Teaching and Researching Listening

وزن 478 گرم
موضوع

Listening, Research

رده سنی

بزرگسالان

سطح

Academic

CEFR

None

لهجه

None

ناشر اصلی

Routledge

ناشر

رهنما

نویسنده

Micheal Rost

ویرایش

سوم

سال انتشار

2016

شابک/ISBN

978-1138840386

قطع

وزیری

جنس کاغذ

تحریر

نوع جلد

شومیز (نرم)

تعداد صفحات

325

پاسخ نامه

ندارد

CD/DVD

ندارد

آزمون آزمایشی

ندارد

رنگ

تک رنگ (سیاه و سفید)

0 نقد و بررسی
0
0
0
0
0

نقد و بررسی‌ها

پاکسازی فیلتر

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

.فقط مشتریانی که این محصول را خریداری کرده اند و وارد سیستم شده اند میتوانند برای این محصول دیدگاه(نظر) ارسال کنند.