Check Your Vocabulary for Academic English قیمت اصلی 700/000 ﷼ بود.قیمت فعلی 490/000 ﷼ است.
بازگشت به محصولات
کتاب Cambridge English IELTS 14 Academic
Cambridge English IELTS 14 Academic قیمت اصلی 1/000/000 ﷼ بود.قیمت فعلی 600/000 ﷼ است.

Psychology of Language 5th Edition

کتاب Psychology of Language 5th Edition نوشته‌ی David Carroll بوده و به بررسی مباحث روان‌شناسیِ زبان در زمینه‌های تاریخی می‌پردازد. این کتاب موضوعات مربوط به روان‌شناسی زبان که ممکن است برای دانشجویان چالش برانگیز باشد را به شکلی جذاب و قابل فهم ارائه می دهد.

هر فصل کتاب Psychology of Language 5th Edition به همراه آموزش‌های منحصر به فرد خود، دانشجویان و زبان‌آموزان را به سوی ارزیابی، درک، به‌کارگیری فرصت‌ها و برانگیختن تفکر منتقدانه سوق می‌دهد. در واقع روان‌شناسی زبان، علم روان‌شناختی و عصب‌شناختی اکتساب، کاربرد، درک و تولید زبان می‌باشد.

شناسه محصول: 311304

قیمت اصلی 2/000/000 ﷼ بود.قیمت فعلی 1/600/000 ﷼ است.

ناموجود

ناموجود

0 نفر در حال مشاهده این محصول هستند!

کتاب Psychology of Language 5th Edition نوشته‌ی David Carroll بوده و به بررسی مباحث روان‌شناسیِ زبان در زمینه‌های تاریخی می‌پردازد. این کتاب موضوعات مربوط به روان‌شناسی زبان که ممکن است برای دانشجویان چالش برانگیز باشد را به شکلی جذاب و قابل فهم ارائه می دهد.

هر فصل کتاب Psychology of Language 5th Edition به همراه آموزش‌های منحصر به فرد خود، دانشجویان و زبان‌آموزان را به سوی ارزیابی، درک، به‌کارگیری فرصت‌ها و برانگیختن تفکر منتقدانه سوق می‌دهد. در واقع روان‌شناسی زبان، علم روان‌شناختی و عصب‌شناختی اکتساب، کاربرد، درک و تولید زبان می‌باشد.

کتاب روانشناسی زبان به مطالعه‌ی جملات دستوری و معنادار و نیز درک واژه‌ها و پار‌ه‌گفتارها پرداخته و مطالعه‌ی رابطه‌ی متقابل بین عوامل زبانی و جنبه‌های روان‌شناختی را بررسی می‌کند. نویسنده در کتاب Psychology of Language 5th Edition از پژوهش‌های انجام شده در حوزه‌ی روان‌شناسی زبان از دیدگاه زیست‌شناسی، عصب‌شناسی و علوم‌شناختی بهره‌مند شده تا نحوه‌ی پردازش زبان توسط مغز را مورد مطالعه قرار دهد.

در ویرایش جدید این کتاب، فصل سوم به طور کلی تغییر کرده و مولف به پردازش تحقیقات در مورد حافظه‌ی فعال، حافظه‌ی اپیزودیک، ارتباط آن‌ها با یکدیگر و همچنین به نقش حافظه‌ی فعال در درک و تولید زبان می پردازد.

ساختار کتاب Psychology of Language 5th Edition

کتاب Psychology of Language 5th Edition دارای پنج بخش و چهارده فصل است. هر فصل با چهار-شش نکته‌ی اساسی آغاز شده و در پایان هر فصل، خلاصه‌ی آن و دو نوع سوال قرار گرفته است.

بخش اول کتاب Psychology of Language 5th Edition شامل سه فصل است که در ادامه به توضیح هریک می‌پردازیم:

  • کتاب در فصل اول، دامنه‌ی روان‌شناسی زبان را همراه با بیان تاریخچه‌ی کوتاهی از آن ارائه می‌دهد.
  • فصل دوم در مورد مفاهیم گرامری مانند واج‌ها و مورفولوژی در زبان صحبت کرده و مطلب را با بحث در مورد نظریه‌ی زبان مانند بررسی واقعیت روان‌شناختی از نظر دستور زبان آغاز می‌کند.
  • فصل سوم در مورد چگونگی تجزیه و تحلیل اطلاعات و کاربرد آن‌ها صحبت می‌کند. در واقع، هدف بخش اول کتاب معرفی مفهوم رویکردهای شناختی فرآیندهای زبانی است؛ رویکردهایی که بر روابط متقابل زبان، حافظه و درک تاثیرگذار بوده، و همه‌ی این رویکردها در جنبه‌های مختلف پردازش زبان اعمال می‌شوند.

بخش دوم کتاب Psychology of Language 5th Edition شامل فصل‌های ادراک، واژگان، پردازش گفتمان و پردازش جملات است.

  • فصل چهارم شامل تحقیق و بررسی املا صحیح کلمات بوده و فصل پنجم نحوه‌ی استفاده از فرهنگ لغت و نحوه‌ی دسترسی به کلمه‌ی مورد نظر را آموزش می‌دهد.
  • فصل ششم در مورد درک جمله مانند تحلیل و تجزیه جمله، زبان مجازی و تمثیلی، حافظه مورد نظر می‌باشد. بازتاب‌های متنوع گفتمان، چگونگی گفتمان و… از مباحث اصلی فصل هفت می‌باشد.

بخش سوم  کتاب Psychology of Language 5th Edition شامل تولید زبان و تعامل در مکالمه بوده و شامل فصل هشت و نه می‌باشد.

  • فصل هشتم درباره‌ی خطاهای گفتاری و روند اجرای برنامه‌های مختلف توضیحاتی را ارائه داده است. و در فصل بعدی توضیحات لازم درباره‌ی شیوه‌ی یک مکالمه صحیح و نحوه‌ی تعامل با دیگران ذکر شده است.

بخش چهارم کتاب Psychology of Language 5th Edition شامل سه فصل است.

  • فصل دهم و یازدهم در مورد نحوه‌ی یادگیری زبان در دوران کودکی، پیش‌دبستانی و مدرسه بوده و به دوزبانگی و یادگیری زبان دوم برای رده‌ی سنی کودکان اشاره می‌کند.
  • همچنین نظریه‌های مربوط به کسب مهارت‌های چهارگانه زبان در فصل دوازدهم تدوین شده است.
  • بخش پنجم شامل دو بخش بوده که در فصل‌های سیزده و چهارده بر مبانی بیولوژکی، زبان، درک، فرهنگ و نظریه whorf تاکید دارد.
  • در قسمت پایانی کتاب یک واژنامه قرار گرفته تا در مواقع ضروری زبان‌آموزان از آن استفاده کنند.

کتاب‌های آکادمیک چیست؟

کتاب‌های آکادمیک(Academic) یا دانشگاهی مجموعه‌ای از کتب تخصصی زبان بوده که توسط اساتید داشنگاه‌ها در سراسر کشور تدریس می‌شود.

این کتاب‌های به چهار دسته‌ی اصلی زبان‌شناسی(Linguistic)، ادبیات(Literature)، مترجمی(Translation) و آموزش(Teaching) تقسیم شده و دانشجویان رشته‌های فوق می‌توانند از آن‌ها به صورت خودخوان و یا در کلاس‌های درس استفاده کنند.

زبان‌شناسی چیست؟

زبان‌شناسی علمی‌ست که در آن به مطالعه‌ی علمی و اصولی زبان پرداخته و به سوالات بنیادی‌ای مانند چیستی زبان، چگونگی  ساخت واژگان، چگونگی ارتباطات به وسیله‌ی زبان، چگونگی شکل‌گیری زبان و نحوه‌ی تکامل آن و… پاسخ می‌دهد.

زبان‌شناسی شامل تجزیه و تحلیل جنبه‌های مختلف زبان بوده و انواع مختلفی از روش‌های مطالعه، مدل‌سازی، تئوری‌ها، مطالعات آوایی، واج‌شناسی، صرف‌شناسی، نحو، معناشناسی و… را تشریح می‌کند.

پیشینه‌ی زبان‌شناسی به زمان پانینی- یکی از زبان‌شناسان هند باستان که دستور زبان کاملی برای زبان سانسکریت نوشت و در سده‌ی پنجم پیش از میلاد می‌زیست-برمی‌گردد. اما زبان‌شناسی مدرن از مطالعات فردینان دوسوسور و از کتاب دوره‌ی زبان‌شناسی عمومی نشات گرفته است. همچنین در سال 1950 نظریاتی که نوام چامسکی ارائه کرد دراین رشته تحولی انقلابی پدید آورد و به پیدایش دستور زایشی منجر شد.

از سال‌های پیش رشته‌ی زبان‌شناسی در دانشگاه‌های مختلف در سراسر دنیا به عنوان یکی از مهم‌ترین رشته‌های داشنگاهی شناسایی شده و دانشجویان محصل در رشته‌ی فوق، دارای مهارت‌های ذهنی بالایی مانند استدلال تحلیلی، تفکر انتقادی، استدلال و نقد، فصاحت در بیان، اعتماد به نفس در جهت بیان نظرات و… را دارند.

فارغ‌التحصیلان زبان‌ شناسی دارای فرصت‌های شغلی متفاوتی بوده و می‌توانند با توجه به علاقه‌ی خود وارد بازار کار شود. آن‌ها می‌توانند در فعالیت‌های بین رشته‌ای مانند هوش مصنوعی و یا پردازش زبان طبیعی و… در صنعت فعالیت کنند.

از دیگر مشاغل مرتبط به زبان‌شناسی آموزش بوده فارغ‌التحصیلان می‌توانند زبان‌شناسی کاربردی را به زبان‌آموزان، دانشجویان، مدرسین و… آموزش دهند. همچنین زبان‌شناسان می‌توانند دانش خود را در زمینه‌هایی مانند ویراستاری، نویسندگی، Copy Right و… به کار برند.

کتب مرتبط با کتاب Psychology of Language 5th Edition

برای مطالعه‌ی توضیحات تکمیلی در مورد کتاب Psychology of Language 5th Edition اینجا کلیک کنید.

 

 

وزن 702 گرم
موضوع

Academic

رده سنی

بزرگسالان بالای 18 سال

سطح

Academic

CEFR

None

لهجه

None

ناشر اصلی

Thomson Wadsworth

نویسنده

Dacid W. Carroll

ویرایش

پنجم

سال انتشار

2008

شابک / ISBN

9780495099710

قطع (سایز)

وزیری ~ 17*24

جنس کاغذ

تحریر

نوع جلد

شومیز (جلد نرم)

تعداد صفحات

496

پاسخ نامه

ندارد

CD/DVD

ندارد

آزمون آزمایشی

ندارد

رنگ

تک رنگ (سیاه و سفید)

0 نقد و بررسی
0
0
0
0
0

نقد و بررسی‌ها

پاکسازی فیلتر

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

.فقط مشتریانی که این محصول را خریداری کرده اند و وارد سیستم شده اند میتوانند برای این محصول دیدگاه(نظر) ارسال کنند.