فرهنگ اختصارات فارسی

80/000 ریال

از آنجا كه زبان فارسي، زبان رسمي سرزمين ماست و به عنوان يك وسيلة اطلاع رساني، معبر ارتباطي تمامي اقوام و زبان‌هاي ايراني است، بايد به عنوان زباني كارآمد و امروزي به ابزارهاي نوين زباني مجهز باشد؛ از اين‌رو اختصارسازي كمك شاياني در اين امر مي‌باشد.

در انبار موجود نمی باشد

شناسه محصول: 411947 دسته:

از آنجا که زبان فارسی، زبان رسمی سرزمین ماست و به عنوان یک وسیله اطلاع رسانی، معبر ارتباطی تمامی اقوام و زبان‌های ایرانی است، باید به عنوان زبانی کارآمد و امروزی به ابزارهای نوین زبانی مجهز باشد؛ از این‌رو اختصارسازی کمک شایانی در این امر می‌باشد.
یک زبان کارآمد و مجهز باید ویژگی‌هایی را دارا باشد، از جمله دقت در بیان، صراحت، سرعت، با صرفه بودن، زیبایی و تسهیل ارتباط و انتقال پیام، که گرایش زبان‌های امروزی به اختصار‌سازی در سراسر جهان برای تأمین همین ویژگی‌ها، به ویژه، سرعت است. دلیل دیگری که ضرورت اختصار سازی را در فارسی روشن می‌کند، ممانعت از ورود سیل اختصارات زبان‌های دیگر به این زبان و آسیب دیدن زبان فارسی است، چرا که متون علمی فارسی غالباً از زبان‌های دیگر ترجمه می‌شوند و عدم امکان استفاده از اختصارسازی به این مشکل دامن زده است.
رواج اختصارات زبان‌های دیگر که اغلب به زبان انگلیسی هستند، جز این‌که مانعی برای اختصار سازی است، درعمل کار واژه‌گزینی را در زبان فارسی مختل می‌کند زیرا همین اختصارات هستند که در متون، استفاده شده و جا می‌افتند و نه صورت کامل اصطلاح، که بتوان حتی به جای ترجمه، برایشان واژه‌سازی کرد.
این فرهنگ که در برگیرنده حدود 300 اختصار فارسی است منبعی جامع و فراگیر از این دست واژگان می‌باشد. در این کتاب سعی شده است آخرین و جدیدترین اختصارات فارسی با استفاده از منابعی مطمئن ارائه گردد. در آینده نیز با ساخته شدن اختصارات نو به تعداد واژگان این فرهنگ افزوده خواهد شد.

دیدگاهها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

.فقط مشتریانی که این محصول را خریداری کرده اند و وارد سیستم شده اند میتوانند برای این محصول دیدگاه ارسال کنند.