اصول و فنون آموزش زبان ویرایش سوم

720/000 ریال

کتاب اصول و فنون آموزش زبان ویرایش سوم نوشته‌ی دایان لارسن  فریمن و ترجمه‌ی دکتر منصور فهیم و مستانه حقانی توسط انتشارات رهنما منتشر شده است. این کتاب به معرفی روش‌های تدریس و تشریح اصول و فنون موضوع زبان‌آموزی پرداخته و انواع روش‌های آموزش زبان را به زبانی ساده عرضه کرده است. مطالعه‌ی این کتاب به اساتید، زبان‌آموزان و دانشجویان گرایش‌های زبان توصیه می‌شود.

در عصر حاضر اهمیت دانستن یک زبان خارجی بر کسی پوشیده نیست و زبان انگلیسی یکی از پرکاربردترین زبان‌های زنده‌ی دنیاست. امروزه، تقریبا کمتر کشوری را می‌شناسیم که حداقل بخشی از ارتباطات بین‌المللی خود را با استفاده از زبان انگلیسی پیش نبرد. کشور‌های پیشرفته‌ی دنیا کلیه‌ی ارتباطات و مراودات تجاری، سیاسی، فنی، صنعتی، اقتصادی با سایر کشور‌ها را به وسیله‌ی زبان انگلیسی انجام می‌دهند.

در سال‌های ۱۹۴۰ و قبل از آن، زبان انگلیسی و تدریس و یادگیری آن از اهمیت زیادی برخوردار نبود. اما در دهه‌ی ۱۹۵۰، ۱۹۶۰ و ۱۹۷۰ روش‌های متعددی برای آموزش انگلیسی ارائه گردید. در دهه‌ی ۱۹۸۰ و سال‌های اولیه دهه‌ی ۱۹۹۰ روش‌های متفاوت آموزش زبان انگلیسی مورد نقد، بررسی و تجزیه وتحلیل قرار گرفت. بعد از نقد و بررسی اکثر روش‌های تدریس شناخته شده و طرح نقاط قوت و ضعف آن‌ها، محققان و متخصصان صاحب‌نظر به این نتیجه رسیدند که هیچ روش تدریسی قبل از درک و شناخت کامل نیاز‌های واقعی یادگیرندگان به زبان انگلیسی نمی‌تواند به عنوان بهترین روش تدریس معرفی شود. از اواسط دهه‌ی ۱۹۹۰ تا کنون، محققان ضمن نقد و بررسی مجدد همه‌ی روش‌ها، نیاز‌های اجتماعی یادگیرندگان را به عنوان تاثیرگذارترین عامل در انتخاب روش تدریس زبان می‌دانند. این کتاب با ارائه‌ی راهکارهایی به تشریح انواع مختلفی از روش‌ها و فنون آموزش زبان می‌پردازد.